1. 1.
  uzun uzun düşündüm de ne faydası olucak kardeşim. yani kürtlerin ekonomisi mi gelişicek? Türkiye'de sana verilmeyen ne verilicek kürdistanda? neyin derdini yaşıyonuz yani? sorsan bi kürde ''özgürlük'' diyecek neyin özgürlğü? Türklerden neyiniz eksik kalıyo (bkz: fazlası var eksiği yok)? ayrıca özgürlük için binlerce masum insan öldürülmez kardeş. ne bu milliyetçilik aşkı ha kürdistan ha Türkiye. eskisi gibi sınırlamalar da yok. sana kürtçe konuşma diyen yok. şimdi iki üç kişi gelcek 'kürtleri dışlıyo Türkler' falan dicek. kardeş bu insanlar dışlıyosa öldüreni dışlıyo bu ülkede milyonlarca laz, çerkez, arap, ermeni var onları dışlayan var mı?
  1 ... inancliataist
 2. 2.
  kürtçe en fazla 5 yıldır rahat konuşuluyor. bir dedem var artık 90 larda ne görmüşse kürtçe kanalları açtığımızda kapat kapat gelecekler diyor. türkçe bilmeyen dedem şuan türkçe sorularımı çözüyor. kürtçe nin serbest olmasını sağlayan pkk dir. madem pkk başarılı oldu o zaman hani hiç devlet kuramamışız ya şeytanın bacağını kıralım dediktir.
  1 -1 ... realist yaklasimci yazar
 3. 3.
  kürdistan kurulursa, kürtlerin toplu imhası daha kolay olur, bomba atılabilir. gerçi kendilerini bitirirler. türkiyeden borç falan alır elektrik kaçakçılığına devam ederler yazık günah.
  3 -1 ... kurdofil
 4. 4.
  israil analarını siksin diye. sanıyorlar kürdistan kurulunca özgür yaşarız. sikimi özgür yaşarsınız, bu günleri mumla ararsınız. yahudi zulmünden kaçacak delik ararsınız, türkiye'ye tekrar girebilmek için yapmadığınız pislik, çirkeflik kalmaz allaan asalak hainleri.
  3 ... jarrus
 5. 5.
  neden bir kürdistan kurulması şart sorusunun cevabı.

  hani türklük bir üst kimlik ya, ırka bağlı bir şey değil ya, türkiye cumhuriyeti vatandaşı olan herkese; diline, dinine, etnik kimliğine bakmadan türk denir ya, bu kocaman bir yalandır. ırak'ta kimyasal silahlarla yapılan bu katliam kürtlere değil türkmenlere yapılmış olsaydı, türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmayan dolayısıyla da bizim tanımımıza göre "türk" olmayan o türkmenler bir anda soydaşımız olacak , bu savaş nedeni sayılacak, "türk" halkı ayaklanacaktı. ama sınırın öbür tarafında katledilenler kürt olunca soydaşımız olmuyorlar. "bu ne yaman çelişki anne !"

  kürtlerin soykırımlara ,katliamlara maruz kalmaması için onları soydaşları görecek bir kürdistan olması şarttır, elzemdir. çünkü üst kimlikle kime ,nereye bağlanırsa bağlansınlar kendi kimliğiyle bir yurdu olmayan tüm milletler sahipsizdir.
  2 -2 ... azad teyr
 6. 6.
  madagaskarda.
  ... ibni maymun