1. 1.
    dünden beri en çok merak edilen soru. tweetterda yığınla şöyle tepki var.

kürdüm andımızı okumak zorunda mıyım

Bir Türk olarak, ben Türküm derim. ismi Türkiye olan bir ülkede bu haktır. ancak diğer etnik grup&millete ait olanları ise buna zorlanmaz.

eğerki bu ülkenin ekmegini yiyip hastanesinden, okulundan, etinden sütünden faydalanıyor Kendini Türk hissediyorsan ne ala. Ancak, bu millet andımız”dan vazgeçmek zorunda değil. Biz okurken saygı duyulmalı.
    15 -4 ... timarli sipahi neferi
  2. 2.
    senin ne işin var tc'nin okulunda. en iyisi kürtleri okullara hiç almasınlar.
    9 -6 ... hastavilla
  3. 3.
    cevabı evet okumak zorundasın olan sorudur bu vatanın ekmeğini yiyorsan varlığını da gerektiğin de türk varlığına armağan edeceksin.Yok öyle yağma bu devletin sağladığı imkanlar dahilin de yaşıyorsan bağlılığını da ispat edeceksin zaten merak etme öyle bir durum olursa sende önce cepheye atlayacak çok yiğit var.Vatan size muhtaç değil ama siz vatana muhtaçsınız yoksa sonunuz sömürge devletler gibi olur.Generalleri suriyelileri ülkelerine savaşmak için çağırıyor ne kadar utanç verici değil mi ?

https://www.youtube.com/watch?v=AZJWZvztkXg+
    8 -2 ... kanatlandirmayanredbull
  4. 4.
    Hem de Sike sike okuyacaksınız mr kürd.
    11 -8 ... sozleriyle alkis alan yazar
  5. 5.
    değilsin cevabına sahip sorudur. değil ama misal en basitinden yurt dışına çıkarken o "türkiye cumhuriyeti"nin kendisine verdiği kimliği ve pasaportu bırakıp çıksa ya bi. orada başı derde girince misal "ben türkiye cumhuriyeti vatandaşıyım" demese kürdüm dese ya. veya "türkiye cumhuriyeti"nin kendisine sağladığı imkanlardan ve "özgürce" sürdürdüğü yaşamından vazgeçse ya. hazır ırağın kuzeyinde kürdistan kurulmuş iken gidip orada yaşasa ya.

hayatta insana yakışmayan şeylerin en başlarında nankörlük gelmekte. nankörlüğü bırakması lazım bu ülke vatandaşlarının artık. bu sadece bu meselede değil ülkenin kurucusuna ve onunla beraber mücadele edip birçoğu hayatını kaybetmiş insanların anılarına nankörlük etmeseler. özgürce yaşamalarını sağlayan dini ve milli değerlerin tamamına nankörlük etmeseler. sorsalar biz türkler kürt vatandaşlara ırkçılık yapıyoruz ama bu şekilde sürekli isyan halinde olan sürekli türk - kürt ayrımı yapanların belki yüzde 70 i kürt vatandaşlar gene. bu psikoloji iyi bir psikoloji değil bundan kurtulmaları lazım artık. 80 li yıllarda değiliz ve darbe yıllarında ezilen sadece kürtler değil. sağcısından solcusuna muhafazakarından ateistine kürdünden türküne herkes zulüm gördü.
    26 -5 ... mel mel bakan gibson
  6. 6.
    okumasana az bir şey deniycez tsk.

yok lan Teşekkürler o Türk Silahlı Kuvvetleri değil ahahaaha.
    1 -1 ... masklavi
  7. 7.
    Yallah gabar a o zaman mezopotamya eşşeği seni.
    16 -3 ... flat head
  8. 8.
    Bem boşnağım.. Hiç bir zaman boşnağım demedim..

Sizin gibi kimsenin maşası olup gaza gelmedim..

Bu topraklarda yasayan tüm boşnak laz arnavut vs cs kürt türküz..

Sizintek farkınız sizi bu ülkeye karşı maşa olarak kullanıyorlar dedirtendir...
    11 ... gezdimgordumyenildim
  9. 9.
    değilsin pek tabii. ancak bu ülkede andımızın gelmesine karşı çıkacak hadde de sahip değilsin.
    4 -1 ... lagavulinvebazlama
  10. 10.
    andımız zannedildiği gibi ırk ayrımı yapmıyor.
    burada bir ulus var. türkiye cumhuriyeti.
    türkı, kürdü, arabı, cerkezi, boşnağı herkes türkiye cumhuriyeti mensubu.
    hepsi türk vatandaşıdır.

ülkemizde kürt vatandaşlığı diye bir kavram yok. bağımsız türkiye cumhuriyeti vatandaşı var.
    hepsi tek millet tek bayrak altında.
    bunu bölmeye çalışanların da amına koyim.

rte bile rabia yapıp tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet diyor. bu millet neyin kafasını yaşıyor hayret.
    6 ... kafam bir milyon