1. 1.
  Saf cesaret in vücut bulmuş halidir. işte cesaret budur. Gözü karalık, mertlik. 39 adamınla çin sarayına saldırabilmek hemde imparator u esir almak amacı ile. Böylesi ancak türklerin yapabileceği bi çılgınlık. Çekemeyenler bu olaya "uydurma" der. Ancak biz biliyoruz, bu olay bizzat dönemin çin kaynaklarında geçer. Prof. Dr. Ahmet taşağıl (ömrünü türk tarihini araştırmakla harcamış bir adam. ) da bunu onaylar. Tarihin arka odası isimli bi program da, bizzat çin kaynağının tercümesini de yapıp açıklamıştır. Kürşat ismi, büyük edebiyatçı nihal atsız ın türettiği bir isimdir, kürşat ın çin kaynağında geçen ismi "cıhe i şi şuay" dır. Onun dışında herşey gerçektir. imkanı olupta, şu olayın filmini yapmayan yapımcının, yönetmenin, senaristin ben ta aklını sikiyim.
  1 -2 ... turin
 2. 2.
  güzel kardeşim, taa kaç bin yıllık hikayeyi anlatıyorsun, her şey güzel anlatırken. bitirme esnasında sövüyorsun.

  şimdi o cesur atanın, böyle bir torunu olur mu amına koyim?

  senin imparatorunu esir alsalar, bana kalırsa tüm yapacağın "amına koydumun çocukları imparatoru esir aldılar" diyip hayatına devam etmek.

  yapma ya, gözünün yağını yiyeyim yapma.

  bu arada, çin imparatorunu esir almak için değil esir tutulan imparatorlarını kurtarmak için girdiler saraya. 39 adamla değil 40 adamla. kırkıncısı karıya gitmişti geç kaldı. o gelmeyince de sandılar ihbar yediler, biz girelim en iyisi dediler.

  benim dedem kürşattı oradan biliyom.
  2 ... no god no master
 3. 3.
  işte budur.
  1 ... nanautzin
 4. 4.
  imparatoru esir almak için girilen bir olaydır. Çin imparatoru ile kağan varis ini takas etmekti amaç. Ayrıca böyle bir konu dururken filmini çekmeye yapımcıya gelde küfret me. Eminim ki şu konu amerika da olsa şimdi ye lotr düzeyin de veya 300 ayarında bi film yapmış ve oscarları süpürmüştü çoktan.
  1 ... turin
 5. 5.
  Sonuç, bu girişim sayesin de esir alınan türkler başka yere sürülmüş ve özgürlüğe giden yol açılmıştır. Türkler asimile olmaktan kurtulup, ikinci göktürk devletini kurmuşlardır.
  ... turin
 6. 6.
  Alper caglar'in bir projesi vardı diye biliyorum.

  Umarım cekikleri bulaştırmadan kotarirlar.
  ... alpertunna
 7. 7.
  Evet ilki 2019 da gelecek göktürk üçlemesi smz konusudur. Tahminlere göre, ikinci film bu ihtilal üzerine olacaktır.
  ... turin
 8. 8.
  kürşat cesareti
  -2 ... turin