1. 1.
    Yaptıkları mallıktan anlaşılan gerçek.

40 kişi ile saray basmak nedir lan? Sonra ölünce kahraman oluyorsun, iyi de bunun adı cesaret veya kahramanlık değil salaklıktır. Yani biz de 40 kişi gidip Çin'de saray başlarız ve ardından ölürüz ama salak olmadığımızdan yapmıyoruz.
    3 -10 ... sacma sapan konusan adam
  2. 2.
    (bkz: entry nick uyumu)

Türk oldukları içindir. Türk esir olmaz.
    3 -3 ... katmir
  3. 3.
    tarihi kitaplardan değil twitter ve facebook'tan öğrenen kişi beyanıdır.

o zamanın koşulları ile bu zaman bir midir acaba? fıtrat değişir sanma bu kan yine o kandır. Ben size ölmeyi emrediyorum diyen mustafa kemal atatürk ile aynı onurlu mücadeleyi paylaşmışlardır. Rahat rahat özgürce yazıp çizdiğin vatan bu zorluklar sayesinde kazanıldı. Şükür ki bu nankörlükleri görmüyorlar.
    2 -1 ... topuzlu karyola
  4. 4.
    ortada bir kürşad yok 40 çeri de ve kolsuz bacaksız bırakılan kürşad'ın kurtla çiftleşmesi de.

bu söylenti nihal atsız'ın bozkurtlar adlı yazdığı bir romanın içinden çıkan bir söylenti.
    ben ahir zaman (elan) efsanesi diyorum bazen ama fakat erken yorumlanmış bir mit denemesi .

zaten atsızcılar hariç mhp ve ocaklarına dahil olanların savundukları fikirde bir türkçü ırkçılık bile değil bir 'sünni ırkçılık-arap milliyetçiliği,) alperen denilen grubu katmıyorum onlar tamamen arap kültürüne endekslenmiş.

aslına bakarsanız aynı kemalistler ve ulusalcılar gibi atatürk'ün nutuk adlı eserine vakıf olmadan kemalist olanların hali de bu. tanidiğim kemalistlerin hemen hepsinin nutuk adlı eserin özüne inememeleri olayı gibi ( (bkz: che guavera nın çantasında ki nutuk***)), atsız'ın bozkurtlar eserini okuyan mhp ve ocak taraftarı da toplamın % 2'ini geçmez . inanın yüzde iki bile büyük bir sayı.

olay olmuş mudur çin'de bazı çin belgelerine göre bu romanın (bozkurtlar ikilemesi) konusuna yakın bir olay geçmiş.
    duvarın içinde (çin setti).
    uzun yazmayacağım çünkü tam teferruatlı yazım var sözlükte açın okuyun.

olay çin'de imparatora hizmet ederken türklere (gerçek türk) baskı uygulandığını gören bir subay ve 50-60 ((veya 40-45 belki 100)) türk çerisinin (bunlar gerçek çeri imparator hizmetinde ki türk savaşçılar) isyanı . içlerinde huzursuzluk yaratan ve zindana atılanlar da var.
    isyan başlıyor 3 gün kadar sürüyor ve savaşçıların ölümü ile sonlanıyor.
    işin acayibi duvarın içinde yaşayan türk ve göçerlikten yerleşik düzen geçen boylar ,obalar bu isyana destek vermiyor.
    isyan bitiyor. bu isyan iki kere olmuş. onu da yazdım . sözlük de var.

nihal atsız bu isyanı okuyup ve ya dinleyip bir kitap yazmış içine hayal ürünü şeyler katmış (bence güzel atsız'ı okumayı severim) ve bir değerli eser çıkmış meydana.

fakat şunu yazalım dönemin ki isyan'a yakın zamanlar göktürk ve diğer türk birliği türki kavimlerde kurt simgesi yok.
    en basiti murat bardakçı gitti ötüken kurganlarını inceledi . bırak kurdu vahşi hayvan yok.

ben yinede atsız'ın romanına saygı duyarım ama kalkıp da bu kitaptan yalan tarih üretirsen yuh derim.

konun dışında nutuk ve che guevara dedim ,kitap çantasında var mı yok mu sorun bu değil.aslında che' yoldaşın okuması gerekli bir kitap olduğunu kemalist cahillerin bilmemesi. buna büyük kemalist sinanmeydan adlı tarihçi de dahil . bilgi var ama tasavvur ve yorum yok. cahillikleri bundan.

mustafa kemal büyük bir devrimci che neden okumasın onu ki, 1920 ler de hoşiminh amca bile mustafa kemal'i okumuş yorumlamış.

açıkça yazayım biraz araştırılsa idi ve doğrular içinde yorumlansa çin'de ki isyan bir spartaküs isyanına yakın bir isyan olarak yorumlanırdı . ama olmadı . o yüzden isyan edenler değil bizim cahil faşistler salaktır.

hemde salağın önde gideni.
    1 -4 ... baris hemen simdi
  5. 5.
    kürşad olayı türk tarihi' nin ilk bağımsızlık isyanıdır. türk, esaret altında yaşayamaz. en son örneklerinden mübariz ibrahimov...
    -1 ... lider teskilat doktrin