1. 1.
  Secim oncesi hala arafta olanlarin mutlaka izlemesi gereken, 2014 yapimi dramaistanbul'a ait cok iyi bir belgesel film.
  1 ... baslik parasi
 2. 2.
  30 yıldır devam eden savaşı, çocukların ya da savaşın en şiddetli olduğu 90'lı yıllarda bu cehennemi çocuk olarak yaşayanların gözünden anlatan, yönetmenliğini haluk ünal, ezel akay, serpil güler, cem terbiyeli, önder ince'nin üstlendiği 90 ların türkiyesine ithaf edilmiş film.

  radikal için verilmiş bir röportajda yönetmenin konuşmasından bir anekdot;

  --spoiler--
  Akay, filmin çekimleri tamamlanmasına rağmen, çözüm süreci başladıktan sonra bölgeye tekrar gittiklerini ve yeni çekimler yaptıklarını anlatıyor, "Bu kez aynı insanları daha umutlu gördük. Belki çözüm süreciyle savaş tamamen bitecek ve çocuklar artık gerçekten çocuk olarak yaşayabilecekler...”
  --spoiler--
  1 ... fretless bass
 3. 3.
  beni gerçekten derinden yaralayan bir belgeseldir. yönetmen ezel akay'ın çıkardığı bir başyapıttır. 90'lı yıllarda çocuk olanların tanıklıkları üzerinden hareketle çekilmiş bir belgesel. ve bu belgesele baktığınızda gördüğünüz; acı, hüsran, gözyaşının yanı sıra bu coğrafyanın yüzyıllardır aynı devlet dersinde öldürülmüş çocuklar, kadınlar, erkeklerle dolu olduğudur. şimdilerde 90'lara mı dönüyoruz tartışmalarına bakacak olursak ve 2015 cizre'sine, yüksekova'sına, sur'una bakacak olursak yüzyıllardır beyaz toroslarla öldürülüyor bu insanlar. ve görmüyorsunuz, görmek istemiyorsunuz, alkış tutuyorsunuz. ikiyüzlüsünüz, şeref yoksunusunuz.
  ... yazdostum
 4. 4.
  tam adı küçük kara balıklar: güneydoğu'da çocuk olmak olan çarpıcı belgesel. yer yer ağlatan yer yer güldüren özellikleriyle izleyiciyi ekran başına kitlemekte.
  2 ... gunesiuyandiralim