bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  kime denk geldiysem, kimin ağzından dinlediysem, hep "bir kırık gençlik hikayesi" şeklinde sonlanan aşklardır. istisnalar varsa da kaide bozulmaz.

  kız lisede, erkek üniversitede ya da daha büyük. her nasılsa tanışılır bir yerlerde. kız, onun bilgisinden, olgunluğundan etkilenir; erkekse onun masumiyetinden, saflığından, duruluğundan, yaşına rağmen benimsediği düşüncelerden. aradaki yaş farkından dolayı saklanır düşünceler, ta ki içlerinde daha fazla tutamayacakları o güne dek. her şey hızla gelişir ve artık küçük kız - büyük adam sevgilidir. herkesten farklı olduklarına inanırlar, bu yaşadıklarını sanki sadece kendileri yaşıyormuşçasına mutludurlar. bir yere kadar... büyük adamın bir ilişkiden beklentileri farklıyken küçüğünkilerle uyuşmaz. ilişkinin temeli uzaktan bakıldığında zaten çarpık beklentiler üzerindedir, herkes karşıdır, küçük kızın arkadaşları-ailesi karşıdır, büyük adamınkiler de öyle. masal gibi süren günlerin gecelerin ardından tıkanır bir yerde. hep tıkanmıştır. ne kadar seversen sev bir yerden sonra gücün kalmaz. belki de küçük insanlarızdır, büyük sevemiyoruzdur sevdiğimizi sandığımız zamanlarda. biter. çok yakıcı geçen süreçlerin ardından sonra bile eksilmez acısı, sadece hatıra daha az gelir. büyük adamlar nasıllardır şimdi bilinmez ama tanıdığım tüm küçük kızların gözleri ne zaman demlense dibe çökenlerde hep o büyük adamın adı gizlidir.
  20 ... aura
 2. 2.
  porno yıldızlarının koca memeli ve at penisli olmaları gibidir. dikkate almayınız zamanla değişir. * *
  -5 ... biodaddy
 3. 3.
  O mavi Gözlu bir devdi minnacık bir kadın sevdi.
  7 -2 ... freedom
 4. 4.
  sonu hep hüsrandır. kız daha yolun başında, herşeye ve herkese rağmen içinde bir parça umut taşırken hayata dair; erkek çoktan herşeyi tüketmiş, hayattan beklentisi kalmamış, öylesine yaşayan bir adamdır. sonunda bu ilişki öyle bir hale gelir ki adamın tüketmişliği kızın umutlarını da alır götürür. kalbi öyle çok kırılır ki tamiri için çok zaman gereklidir ve kapar kapılarını herşeye. hayata, insanlara, umuda...
  6 ... statik smiley
 5. 5.
  ergenlik döneminde anelerinin arkadaşlarına aşık olan erkek çocuklarını anımsatır. ayrıca ilkokul yıllarında öğretmenlerine, ki genelde matematik ve türkçe öğretmenlerine, aşık olan kız veletleri örnek olarak gösterilebilir. ilkokulu bitirip liseye geldiğimizde, sübyancı takınan mahalle piskopatlarının liselerin önünde arabalarıyla dolanmalarıyla gerçekleşir bu aşk. liseyi de bitirip üniversiteye gelirsek, entellektüel görünen, tercihen beyaz sçlı ve beyaz ama kirli sakallı, fotografçı ya da ne bileyim böyle entellektüel işli birkaç abinin üniversiteli kızları yoldan çıkarmasıyla olur.

  ha, zengin ama yaşlı bir kadın bulsam ben de aşık olurum orası ayrı. ekmek gelecek yerden öpücük esirgememe durumu.
  ... reanarchy
 6. 6.
  (bkz: davul dengi dengine çalar). çalmalıdır.
  3 ... linka
 7. 7.
  (bkz: leon)
  4 ... oopps i did it again
 8. 8.
  karşılıklı olarak çıkarı esas alır...
  2 -1 ... demolay
 9. 9.
  büyük adamların küçük elleri, küçük kızlarında büyük yürekleri oldugu surece sorun yasatmayacak ask.
  5 -1 ... bir bucuk iskender yaninda light kola
 10. 10.
  bu durumu tanımlamak için "küçük kız" ve "büyük adam"ın tanımını yapmak gerekir önce. zira bunlar göreceli kavramlar. nedir küçük kız, 18 yaşının altında olan mı, büyük adam ne, 35-40 yaşında olan mı? kimi insanlar için çiftler arasındaki 6-7 yıllık yaş farkı oldukça büyüktür, atıyorum 15 yaşında bir kızın 23 yaşında bir erkekle birlikte olması uygun karşılanmayabilir. 20-25 senelik bir yaş farkı ise bu insanlar için düşünülemezdir bile. benim için düşünülür, o yüzden tanımımı da kendime göre yapacağım.

  aralarındaki yaş farkına rağmen güllük gülistanlık geçinen çok az da olsa çiftler bulunsa bile (ünlü bir örnek olarak catherine zeta jones ve michael douglas mesela) bu aşklar genellikle hüsranla sonuçlanmaya mahkumdur. kalbi kırılan, üzülen, incinen, en çok acıyı çeken kız olacaktır ama. kaşarlanmış bir adam aşk acısını yeniden kolay kolay tatmak şöyle dursun, başlı başına çok zor aşık olur bence. (bkz: olgun yaştaki erkeklerin çok zor aşık olması) aşık olsa bile aşkının peşinden gidecek cesareti kalmamıştır artık, hayat onu yormuştur (hele de başından evlilik/ler geçmiş çocuklu biriyse), materyalist biri yapmıştır, dilinden düşmeyen romantizm gerçekte/aslında onun için çok uzaklarda kalmış içi boş bir hayaldir. kendilerini muhteşem biri gibi lanse etmekte bu adamların üzerine yoktur. küçük kızımız da o cazibeye kapılır zaten. oysa olayın içine girince anlarsınız ki, o büyük adamın da fazla bir farkı yokmuş küçük adamlardan. gözünüzde büyüttüğünüz, elinizde patlayan kocaman bir balonmuş o. bu durumda aşk acısı içerisindeki küçük kızın tesellisi ne olabilir peki? o adam mumla arasa, bir daha çok istese, arzulasa bile o kız gibi birini asla elde edemeyecektir bir daha, işi bitmeye yakındır çünkü, kendine olan güveni sarsılmıştır, orta yaş kompleksleriyle boğulmaktadır, zaten ilişkiyi bitiren ve onu küçük kızdan uzaklaştıran en büyük sebeplerden biri de bu olmuştur. küçük kıza düşen o adama menapoza yakın kendi yaşında bir teyze ile mutluluklar dilemektir. büyük adamın iradesi kuvvetliyse ve şanslı biriyse hayallerinden/famntezilerinden de atabilir küçük kızı, kolaysa hani.. kolaysa o kız o adam için hiç olmamıştır zaten. ben erkek olsaydım, sahip olduğum olabileceğim doğal olarak en güzel, en genç, en taş kadını arzulardım, mantığım "hayır hayır" dese bile..
  3 -1 ... ashtarte