1. 68.
    bazen bazı şeyleri hakediyorlar.
    firmanın belirlediği fiyatı
    "tavsiye edilen satış fiyatı" yazısını yırtıp kendi belirlediği fiyattan satanı gördükten sonra pek acımıyorum.
    ... usenmez kalem
  2. 67.
    çoğu kürttur bunların
    memleketinde var yok ne varsa satar
    gelir ıstanbulda dükkan tutar dükkan açar..
    ... diablo1987
  3. 66.
    Her küçük esnafı aynı kefeye koymamak gerekir de bende henüz düzgün bir esnafla karşılaşmadım.
    1 ... simiago
  4. 65.
    (bkz: şark kurnazı)
    1 ... pezevenk malik
  5. 64.
    çakallığın kurnazlığın kitabını yazan kesimdir.
    küçük esnaf, mahalle bakkalı, semt marketi ne derseniz deyin
    bunların alayı müşteriye ne kadar bindiririm derdindedir
    alışveriş yapmadan ücretsiz bi poşet isteyin bakalım hangisi veriyor!!!
    bir poşetin bile hesabını yapan alçak insanlardır!
    -3 ... ritmo
  6. 63.
    Acımayacaksın bunlara..

Yeminle büyük marketler 10 kat daha iyi.

Yahu dedim küçük esnafımız kazansın girdim baktım normalde büyük marketlerde belirli bir fiyatı olan. Bu fiyatı markaların ürünlerinin çıkarlarını korumak için belirlediği sabit fiyatlı ürünlere bile kendi kafalarınca fiyat arttırmışlar. Kimse bana onlar kira ödüyor onlar büyük değil ayağı yapmasın. Emlak fiyatlarının diplerde olduğu bir kenar mahallede ödeyeceğiniz kira nedir yani. Bu aç gözlülük. Hizmet kalitesi de düşük çoğunun.

Geçen bir esnaf lokantasına oturdum lezzet sıfır. Sırf göz zevkine oynamışlar onu da eksik yapmışlar.

Gelen 35 lira hesabı biz ödemesini biliyoz ama. Bir daha da küçük esnafa selam vermem.

Bundan sonra suyu ekmeği bile büyük marketten alıyom.
    2 -3 ... uzay muhtari
  7. 62.
    üçkağıtçı tayfası. aklı olmayan akıllılar.
    1 ... hastavilla
  8. 61.
    küçük esnaflar bu memleketin bel kemikleridir. ekonomik düzen gereği yok olmaya mahkum konumdalar.
    1 -1 ... ucantaka
  9. 60.
    Valla çok kazıkcılar.

2 haftadır antalyadayım. Kazıklanmadığım gün geçmedi.

En son fırın agırzalandığı için yetkili servis aradım. Geldiler "fırının anakartı değişecek" dediler fırını alıp gittiler.(fırında anakart ne alaka onuda çözemedim halen).
    Iki gün sonra fırını getirip 330 lira alıp gittiler.
    Fırında aynı sorun devam ediyor. 10 gündür getiren elamanı arıyorum "birini yönlendireceğim, sizi arayacaklar" diye beni oyalıyor.
    Bugün yetkili firmayı aradım. "Onlar Taşeron bizi ilğilendirmez, dolandırılmızsınız, gidin karakolda şikayetci olun" dedi.aldıkları para zıkkım zehir olsun...
    300 lira hiç umrumda değil ama yapılan haksızlığa tahammülüm yok.

Namusuyla çalşanlara sözüm yok, bunun gibiler batmayı hak ediyor.
    11 -3 ... sari civciv
  10. 59.
    yaşı 18'in veya boyu 1.60'ın altındaki esnaflardır.
    2 -1 ... flatlinerr