1. 1.
    tam kapanmaya geçtiğimiz günden bugüne değin gözlemlediğim durumdur.

yani iddia edildiği gibi aksi yönde etkilenmedi küçük esnaf, bu 17 günlük tam kapanmadan. zira kapanma kararı alındığından bugüne değin dükkanını kapalı tutan esnaf yok. hemen hemen her iş kolu hizmetine devam ediyor.

ve işte yapıyorlar. neden; zira insanlar dışarı çıkamıyor, avm'lere hücum edemiyor. mahalle ve semtlerindeki iş yerlerinden alış veriş yapmak zorunda kalıyorlar.

bu durumda küçük esnafa bir artı olarak yansıyor. özetle; bakmayın siz muhalif tayfanın "küçük esnaf öldü, küçük esnaf bitti. hükümet kapanmada esnafa yardım etmedi" goygoylarına, durum tam tersi.

sayın erdoğan sayesinde küçük esnaf rahata kavuştu, iş yapmaya başladı, cebi para gördü, biti kanlandı hepsinin. "tam kapanma bitmez işalla" demeye başladılar. en azından çevremdekiler.
    4 -19 ... iyesta sertsken
  2. 2.
    ne almanyası la, kiracılarımdan 3 tanesi kapanma daha başlamadan "abi 2 hafta gelemeyiz, şu kirayı verelim" diyerek kiralarını verdiler. sonra esnafların dükkanlarını açtıklarını görünce gelip açtılar iş yerlerini.

sonuç, cayır cayır iş yaptı adamlar. bitleri kanlandı hepsinin. "dükkanı bana satar mısın abi" dedi biri bu sabah. sizde burada lololo anca.
    1 -4 ... iyesta sertsken
  3. 3.
    (bkz: yaman şakacısın delikanlı)
    1 -1 ... evinin beyi cocuklarinin anasi
  4. 4.
    kendi yağında kavrulan dededen kalma tek katlı müstakil evde oturan bir küçük esnafım, tam kapanma bitince villa almayı düşünüyorum.
    2 ... kara erik habbesi
  5. 5.
    https://galeri.uludagsozluk.com/r/2150973/+
    1 ... 1974197819741978
  6. 6.
    Mama saati geçmiş, ondan böyle yapıyor.

ilgilenin şununla abileri. Hepten sapıttı. Yazık...
    2 -3 ... rumeli71
  7. 7.
    adı üstünde küçük olduğu için mali yönden etkilenmemesi durumudur. zaten bi iş yeri dükkan kötü günler için kenara en az 1 yıllık gider parası atmadıysa batar. benim baba bu tip işler için bizim şirkette her zaman 1 milyon dolar kenarda para tutardı. olurda sıkıntıya düşürsek kullanalım diye..
    3 -4 ... frank lucas
  8. 8.
    AKP trollerinin de (bkz: akp nin halka tepeden bakan elitleri) zümresine girdiğini resmidir.

Geçin dalganızı bakalım. ilk seçimde tepetaklak gelince yine muhalefet oyları çaldı diye ağlamaya başlarsınız.
    4 -1 ... rumeli71
  9. 9.
    Esnaf kan ağlıyor kan.
    1 -1 ... alexdeberk
  10. 10.
    Bu kesinlikle doğru. Bizim gibi kuru maaşa talim etmiyorlar. Hiç iş yapamıyorum diyen esnaf bir asgari ücretlinin en az iki mislini kazanıyordur. Hiç değilse asgari ücret alıyordur, emin olun. Milyonlarca asgari ücretliye üzülmek yerine esnafa ne diye üzüleyim. Adamın bir dükkanı ve müşteri gelme umudu var. Asgari ücretlinin maaşı alacağı gün ve tutarı belli, yiyeceği kazık zam oranları ve alacağı zam oranı belirsiz. Hangisi daha iyi durumda? Ayrıca da çoğu esnaf Recep'çi. Beter olsunlar!
    -3 ... cedidacer