1. 1.
  istanbul un en büyük göllerinden olup şu an can çekişmekte olan kuşların önceleri çok uğradı şimdi çevre felaketleri kaçak avcılık sebebiyle uğramadığı üzerinde yeşil bir tabaka olan göl.büyükçekmece gölüne göre daha büyüktür lakin isim olarak küçük olarak bilinmektedir.
  1 ... kurabiyecanavari
 2. 2.
  bugün ilk defa yakından görme fırsatı bulduğum, dikkatli baktığınız zaman içinde garip partiküller görünen, hakkında rivayetler olan göl.

  rivayete göre eskiden o gölün altında bir köy varmış. ardından sular altında kalmasıyla göççükçekmece adını alıp sonradan küçükçekmece olmuştur. ve yine rivayete göre gölün temiz olabildiği bazı nadir anlarda cami minaresi gözükürmüş içinde.
  ... st27
 3. 3.
  eskiden denizle bağlantısı olduğu için çekmece (lagün) denmektedir. küçükçekmece nükleer araştırma merkezinin atıklarının buraya atıldığı da rivayet edilir.
  ... t square
 4. 4.
  istanbul üniversitesi avcılar kampüsünün yegane manzarasıdır.
  ... qsefthuko
 5. 5.
  kıyısında oturduğum ve asla temiz olmadığı için rivayetlerin henüz gerçeğe dönüşemediği türkiye'deki 2 lagün gölünden şeklen büyük ismen küçük olanıdır.
  ... grungy
 6. 6.
  4-20 temmuz arası 'göl şenliği (festivali)' adı altında garip eğlenceler dizisinden oluşan eylemlerin düzenleneceği mekan.
  ... grungy
 7. 7.
  efsaneye göre bu gölün bulunduğu yerde daha önce bir köy varmış, sonra marmara'nın suları taşıp buradaki köyü yutmuş. derler ki hala dolunay çıktığın da, ya da ayın ışığı yeterli olduğunda, köy meydanındaki caminin kubbesi parıldarmış suda.
  ... picnick
 8. 8.
  son 3 aydır yemyeşil olan göl. altınşehir'deki fabrikalar sağ olsun yediklerini sıçtıklarını atıyorlar göle.
  ... bi kere o el bi inicek
 9. 9.
  bir efsaneye göre de adamın biri bir testiden su içerken o testi kırılır ve testinin içinden oluk oluk akan suyla oluşur, aynı efsanede belirtilen olaya göre bir yolcu tüm kapıları çalıp sus ister, kimse suz vermez. açılan son kapıdaki aile su verir, "arkanıza bakmadan köyden gidin, burayı sel basacak" der o yolcu. rivayet odur ki bir tek o aile kurtulur selden.
  1 ... pepelan
 10. 10.
  Bir rivayete gore de o son kapidaki aile arkasina bakar ve tas kesilir. Hala dibinde bu ailenin tas kesilmis halde bulunduguna inanilan gol.
  -1 ... e z e l