1. 31.
    köylüye cahil gözüyle bakmak da, onu amansızca yüceltmek de faydasızdır. çünkü özünde insan insandır. kendini ne alanda ne kadar geliştirdiği, yaşadığı coğrafya ve şartlarla değerlendirilemez.
    ... dunurun opulesi kara gotu
  2. 32.
    O Cahil dediğiniz, Dağda ki Çoban, Cahil köylü vs. vs sayesinde başımızdan çok şükür eksik olamadılar
    ... umudum 24
  3. 33.
    Köylü cahil değildir. Köylü cahil bırakılmıştır. Yoksa hakkını arar. Allahuekber diyene oy vermez.

Evet köylü cahil değil, zır cahildir.

Köylü milletin efendisidir vecizesi ise dönemin motivasyon kaynağı, günümüzde ise popülizmin allahıdır. O efendi ki bir ı phone alabilmek için 3 ton buğday ya da dev gibi bir tosun satıyor.
    3 -4 ... gokdelende kapici
  4. 34.
    köylü cahil olabilir. ama kurnazdır da. şark kurnazı. yoksa nasıl bilecek bir rekolte alınacak ürünü kimyasal gübreleyip beş kez rekoltelemeyi? nereden bilecek hangi hormon, hangi meyveyi, sebzeyi güçlendirecek? nasıl bilmem kaç tane iğne yaptıracak hayvanlarına daha iri görünsün, daha pahalıya satılsın diye kurnaz olmasa?

bir yandan kendi geleceğiyle oynar köylü. o hormonlu gıdaları üç kuruş daha kazanmak için üretir satar, sonra pick-upına biner gezer köyde. halbuki çoluk çocuğunun gıdasıyla, sağlığıyla, geleceğiyle oynar para için.

şimdi bu cahillik mi, kurnazlık mı?
    2 -1 ... mofbe
  5. 35.
    (#40906676)
    -1 ... aeneskral
  6. 36.
    Eksik bakmaktır. Hem cahildir hem de eşek siker köylüler hatta şu sözlükteki eşekleri de sikebilirler.
    -2 ... gazteci
  7. 37.
    köylü kelimesi bana direkt orospu çocuğu kelimeler bütününü çağrıştırıyor..

cahil fln az kalır..

köylü kafasından çektiğimizi hiçbir şeyden çekmedik şu ülkede..

siktimin karakter yoksunu, yavşak, çıkarcı ve şark kurnazı pislikleri..
    1 -5 ... artificialhuman
  8. 37.
    Atalarını beğenmemektir. Asıl cahilin kendileri olduğunu da bilmez bunlar.
    -1 ... brown barbie
  9. 38.
    "köylü milletin efendisidir" nasıl gaza getirmek için söylenmiştir anlayamadım.

köy bir ülkenin üretimidir, köylüsü de o üretim merkezinden sorumlu insanlar.

ancak menderes döneminde kapatılan köy enstitüleri inanılmaz boyutlarda eğitim alıyorlardı. daha genel bir bilgi almak için

(bkz: köy enstitüleri)

1954 yılında menderes tarafından bıçak atılan enstitüler de köy halkından "gaza getirilerek" 18.000 öğretmen çıkarmayı başarmıştır.

üretim ile ilgilenen insanın motor beceresi yüksek olur, günlük pratiği yüksektir, aç kalmaz, soğuk dinlemez.
    şimdi ılık götlüler ve kahve pozlarıyla instagram insanlarından değildir.

neyse bu seviyeye bu kadar bilgilendirme yeter.
    4 -2 ... rockonbaby
  10. 39.
    cahil kelimesinin tanımı:

eğitim ve öğrenim görmemiş (kimse).

kaç tane köylü üniversite bitirmiş?

http://www.milliyet.com.t...gore-okur-egitim-2234272/

okur yazar oranı en düşük nerelerde?

şimdi tanım ve istatistik doğrusunda, yanlış bir yaklaşım değildir köylüye cahil gözüyle bakmak. ayıptır ama teknik olarak yanlış değildir.

köylü milletin efendisi idi, sebep? savaş sonrası ülkeyi ağır makina sanayisi ile şahlandırmak tabiki ütopiktir, haliyle tek çıkar yol tarım ve hayvancılıkla ülkenin belini doğrultmasıdır, haliyle köylü milletin efensidir. evini ailesini bırakıp savaşa koşan köylü, tabiki milletin efendisidir. milletin efendisi olmak ile eğitim öğretim görmemiş olmak farklı şeylerdir.
    3 -3 ... kurt baltasi