1. 1.
    selam vermek sünnettir. müslüman coğrafyada yaşadığınızı gösterir.
    9 ... bittimiacaba
  2. 2.
    insanın gününü pozitif enerjiyle dolduran harika olay.
    Bir gün bol param olursa çıkıp gideceğim. bir dolu kedi köpek sahiplenip köy hayatına geri döneceğim.

Şehrin soğuk insanlarından bıktım. Tanıştığım ilk insana "acaba bana zarar verir mi?" kaygısı beklemekten de sıkıldım. O insanların güzel yüzlerini, iyi niyetlerini özledim.

Temiz kalp görünce b*k atmayı kesin. Bir kere de önce siz selam verin. Bakın nasıl mutlu oluyorlar.
    13 ... evrendebiryildiztozu
  3. 3.
    ne yapsınlar sövsünler mi amk.

+ne geziyon lan bizim köy de götoş
    -ne götoş diyon dayı ne götlüğümü gördün?
    +selamün aley küm dersek de işsiz diyon zikik.
    -aley kümselam dayı.
    8 ... hayta38
  4. 4.
    sebebini hep merak ettiğim garip davranış.
    -4 ... eti cin baba
  5. 5.
    Avrupa'nın metropolleşmemiş çoğu bölgelerinde de hiç tanışmayan insanlar, yolda birbirlerinin yanından geçerken veya toplu taşımayı kullanırken selamlaşırlar.

Bunun köylülükle değil tarihsel ve kültürel bir medeniyete sahip olmakla alakası var daha çok fikrimce.
    16 ... fikrimin ince gulu
  6. 6.
    Taniyinca selami keserler öyle garip bir durum var issizlik ile alakasi var bu durumun.
    2 -2 ... karton toplayan cocuk
  7. 7.
    büyük şehirlerde yaşayan insanların bu neye selam verdi şimdi ne alaka nerden tanıyor ne gülüyor şeklinde abes tepkiler vererek karşılayacağı durumdur. ama halbuki samimiyet budur. millet istanbul'da falan yaşayınca insan olmayı unuttu. keşke köyüm olsa köyümün samimiyetine koşsam tatillerde o bile yok
    3 ... bitsy
  8. 8.
    bu eylemin bir çok faydası vardır. köyde herkes birbirini tanır bir yabancı gelince sırıtır. gelen yabancının iyi mi, kötü mü niyetli olduğu öğrenilmeye çalışılır. köylerde hırsızlık olayları genelde yabancılar tarafından yapılır.
    hem selam verirsin kime geldiğini öğrenirsin hem niyetini anlamaya çalışırsın.
    6 ... twopac
  9. 9.
    içten, samimi olan harekettir. şehirlerde büyüyen, birbirlerini öldürecek gibi bakan insanların anlayamayacağı bir konudur. bence bu eylem çok hoş ve faydalıdır.
    6 ... prince of mirkwood
  10. 10.
    Bana çok hoş duygular ve topluluğa ait olma hissi oluşturuyor. Köylüleri severim.
    3 ... iiiblacktoothiii