1. ?.
  tutumlu olan insanların durumudur.
  1 ... amigo38
 2. 0.
  (bkz: kayseri)
  1 ... johnmalkovich
 3. 1.
  özellikle ülkenin batı kesimi için geçerli olan durum. bunun ana sebebi fakir köylülerin şehirlere göç etmiş olması ve topraklarını zengin çiftçilere satarak onların daha büyük toprak sahipleri olmalarına sebep olmuş olmalarıdır.
  ... karacaoglan
 4. 2.
  öylelerse eğer tırnağım kırıldı, elim çatladı demeden çalıştıkları içindir.

  köylülerin milletin efendisi olmaktan çıkarıp efendilerinin kölesi yapan iktidarlar bir gün yaptıklarının hesabını verecektir.
  2 -1 ... ihan et
 5. 3.
  köylülerin kentlilerden zengin, olması gayet normal bir durumdur. köyde yaşayan insanın fazla bir gideri asla olmaz. örnek vermek gerekirse. su faturası gelmiyor elektrik az geliyor malum bazı bölgeler hiç vermiyor.

  doğal gaz derdi hiç yok ormandan odunu kes sobaya koy yak. ekmek parası hiç yok kendi ektiği tarladan ekiyor biçip un değirmeninde öğütüp ekmeğini kendi, evinde pişiriyor üstelik daha kaliteli. sebze dersen evinin önüne ekiyor, yazın hiç para ermiyor kış geldiği zaman sera yaparak kışın da beş kuruş harcamıyor.

  bağında veya bahçesinde ektiği tüm ürünleri satarak ful kar olarak cebine kalıyor. mantıklı düşündüğün zaman köylerde yaşayan insanların hiçbir gideri yok. garip metropol halkı para kazanacağım diye kendini perişan ediyor. köylü halkı doğal besleniyor ve ömrü uzun olup stresten uzak bir hayat yaşıyor. köyünde evi yeri düzgün olan bir insan çok acil bir şekilde istanbul u terk edip köye gitse hem daha huzurlu olur hemde çok para kazanır
  2 ... dedektif
 6. 4.
  köyde harcama yapacakları pek bir şey olmadığı içindir. köyde starbucks yok mesela. veya sinema.
  ... baddin nabiyon baddin
 7. 5.
  köyde gider azdır. gıdaya, eğlenceye, manitaya harcadığın para yoktur. gıda istersen tarlalar yeter, eğlence istersen çelik-çomak yeter, manita istersen sarıkız yeter....
  (bkz: dost istersen allah yeter)
  1 -1 ... muystii
 8. 6.
  hayvancılık ve tarımın geliri hakkında bilgi olunmadığında şaşırtıcı durumdur.

  hayvancılık ve tarım en iyi kazanç sağlayan faaliyet alanlarından ikisidir. ancak kolay gelir kapısı değildir. özellikle hayvanların bakım ve temizlik işleri sabah güneşten önce uyanmayı gerektirir. ancak disiplinli bir hayvancı, işlerini öğleden önce tamamen bitirebilir.

  bir ineğin aylık getirisi 1000 ile 2000 tl arası değişir. ineğin cinsi ve dolayısıyla süt verimi geliri etkileyen birincil etkendir.

  keçi sütü de türkiye'de en iyi kazanç sağlayan alanlardan birisidir. bu alana girerseniz "mado" firması banko müşteridir. ayağınıza kadar gelerek sütü alır ve gider. maraş dondurması ve pastane salepi keçi sütü olmadan birer hiçtirler.

  tarımda en iyi kazanç kapılarından birisi cevizdir. yılda 100.000 tl civarında kazanç sağlayabileceğiniz bu alan ilk 5 sene sabırlı olmayı gerektirir.

  anadolu tütünü dünyanın en kaliteli tütünlerinden birisidir. bu sektör yeniden canlanmak için gözlerimizin içine bakar. amerikan emperyalizmine karşı bir savaştır da türk tütününü yeniden canlandırmak.

  tarım ve hayvancılık huzur da demektir. doğayla iç içe olmak demektir. hele bal üreticileri ile bir konuşun. en iyi bal üretimi kovanları gezdirerek elde edilir. toroslar'da hippi tarzı bir göçebelik, gerçek bir doğa ve huzur aşığına çok caziptir. getirisi ise dudak uçuklatıcıdır.

  bahçelerde yaratıldık. betonlara kaçtık. dünyada huzur bahçelerdedir.

  edit: bu arada yazdıklarıma inanmayanlar, hayvancılığın merkezlerinden olan kars'a giderek, yollarda gezen arabaların markalarına bakabilirler. *
  3 ... biradaminnickiuzunsa
 9. 7.
  (bkz: köylü milletin efendisidir)
  ... need4sleep