1. 1.
  çin malı gözlük takan çakma sarışının, üstüne işlemiş plastik kokusundan çok daha doğal çok daha güzeldir. zira birinin kendine has kokusu bile yoktur.

  edit: başlık başımıza başlık olmuş da haberimiz yok. başlığı athinganoi adında bir silik açmış.
  39 -1 ... rakinfish
 2. 2.
  köylü kokusunu aşağılayan birinin parfümünden yeğ kokudur. buram buram doğallık kokar. hani köylü, milletin efendisiydi? ne çabuk unutuldu atamızın sözleri!
  5 -1 ... nil nil nil
 3. 3.
  toprağın koynunda filizlenen tohum, uygarlığın ölü katmanları arasında canlı kalmayı başarmış varlıkların, avuçları toprak kokan, güneşsiz havalarda bile güneş kokan, emek kokan insanlardır....
  ... linka
 4. 4.
  alın teri ve şerefin kokusudur, bu konulara uzak olanların bu kokuya sahip köylünün yanında belirli süre kalması ve uzak olduğu bu konularda pratik yapma yöntemi ile insanlık evresini tamamlaması gerekmektedir.
  (bkz: köylü milletin efendisidir)
  5 ... alpiyestigin
 5. 5.
  (bkz: dede kokusu)
  2 ... xargn
 6. 6.
  burnu büyük insanları rahatsız eden kokudur.
  2 ... bagdagul
 7. 7.
  (bkz: 17 köylü)
  gel kokla cinim, gel!
  1 -1 ... uye lol
 8. 8.
  yüksek sınıf insan nedir hey allah'ım ya!
  gerçeğin kokusudur, efendim. olması gerekendir. toprağı işlemeyip başkalarına muhtaç yaşayanlarda özünü unutup toprağa sırtını çevirenlerde olmayan, olmayacak olan kokudur.
  1 ... nedemekbilmem
 9. 9.
  bir karadeniz köyünde büyümüş biri olarak ;

  - parfüm kokularına alışan burunlara ağır gelebilecek, fakat parfüm kokan şehirlerde zor bulunabilecek samimiyetin kokusudur.
  - tertemiz klimalı ofislerde mail atarak emir verenlerin ve emir alanların, bu sayede para kazananların, güneşin altında toprağı eşeleyerek, hayvanları güderek, otları ekip biçerek para kazananlardan farkını ortaya koyan kokudur. alın terinin, gerçek iş gücünün kokusudur. kaldı ki, klimalı ofisinden çıkıp, o köylünün ektiği ürünü parayla satın alıyorsun !
  - samimi bir kokudur. anneanneme her sarıldığımda, doyasıya içime çektiğim ve anneanneme en çok yakışan kokudur.
  - internet kafelerde küfürleşerek playstation oynayan çocukların değil, tarlalarda uzun eşek, çelik çomak oynayan ve playstatıon keyfinden daha fazlasını alan çocukların kokusudur.

  - köylü kokusu diyerek bok kokusunu ortaya atan bok kafalıların, içlerindeki çürümüşlükten gelen kokunun yanında, o çok beğendikleri parfüm kokusu gibi olan kokudur.
  4 ... gibi geliyor bana
 10. 10.
  Tezekle ter karışık ilginç bir kokudur.(#7205910)
  1 -3 ... lordprocell