1. 1.
  hepimiz köy kökenliyiz. daha doğrusu istanbul da olanlarımız.
  son yıllarda istanbul un nufus artışı bunun ne kadar hızlandığını gösteriyor. biz bu sorunu ya da olguyu 70 lerde de yaşıyorduk ama bu kadar yoğun asla olmadı. köylerde adam kalmadı.
  işte bunun en bariz etkilerini sorduk.

  şahsımca en bariz etki giyim tarzında olmuştur. bir caddeye çıktığınızda en az %50 insanın köy tarzı kıyafetler giydiğini görüyorsunuz.
  bunu siyasi etkiyle oldu sananlar aslında yanılıyor. bu insanlar köylerinde bu şekilde giyiniyorlardı. belki biraz daha muhafazakar giyiniyorlardı. kentlere gelince bu muhafazakarlık biraz yumuşadı ama asla bir şehirli kıyafet haline dönmedi. köyle, kent giyimini sentezlediler. ortaya yeni bir tarz çıktı. bu tarz içinde maalesef araplardan esinlendiler. çünkü onlar da daha muhafazakar olan ülkelerinden türkiye ye gelirken bir sentez giyim tarzı benimsemişlerdi. bu bizim insanımıza örnek oldu.

  yani aslına bakılırsa muhafazakar giyim tarzı bir siyasi akımdan çok bu köyden kente gelmenin bir etkisi ile yayıldı.
  1 ... pilotmont 1
 2. 2.
  En bariz olani Çarpık kentleşme bence.
  Istanbulu soylemeye gerek yok zaten. ama Bizdeki neredeyse butun buyuk sehirler birer buyük köy gibi.
  2 ... cavaceylan
 3. 3.
  Hiç hümanistlik yapmayacağım direkt söyleyeceğim.

  Çomarlıktır. Köyde tezeklerin içinde yaşayan birisi modern şehir hayatına uyum sağlayamaz kolay kolay.

  Özellikle ülkemizde uyum sağlamak yerine kendi köyüne benzetmeye çalışıyorlar.

  Kılık kıyafet olarak da bir görüntü kirliliği oluşuyor. Kimse kusura bakmasın. Bunlar gerçek.
  4 ... the president
 4. 4.
  çarpık kentleşme düzensiz bir şehir hayatı.
  ... birakingelsin
 5. 5.
  köyden kente göçün görünen etkileri

  Türkiye’de iç göçün artmasındaki önemli nedenlerden birini nüfus artışıyla birlikte kırın artık nüfusu besleyemez hale gelmesi ve tarımda makineleşmeyle birlikte köylünün topraktan kopmasıdır (Başel, 2007). Kentlere, kentin ekonomisinin talep ettiğinden daha fazla nüfusun göç etmesiyle, işsizlik, gecekondu, altyapı eksiklikleri, çevre kirliliği, arsa ve arazi spekülasyonu gibi sorunların yanı sıra, yeni bir kültürle karşılaşmanın yarattığı sarsıntılar, iç çatışmalar, bunalımlar ve bağımlılıklar gibi birey ve toplulukları derinden etkileyen sorunlar da ortaya çıkmaktadır. Bunlar kente göç edenleri, özellikle gençleri içlerine kapanmaya veya tam tersine radikal örgütlenmelere, bağımlılığa, yasadışı işlere ve suça yöneltmektedir (Özer, 2011).
  Bilimzdili sitesinden alıntıdır.
  6 ... llllllllll
 6. 6.
  Patlıcanın kilosunun 18 lira olması.

  Türkiye’de iç Anadolu ve Akdeniz köylüsü hariç diğer bölgelerin kırsalında ülke genelinin tarımsal gıda ihtiyaçlarını karşılayabilecek hububat, meyve, sebze hiç üretilemedi. Diğer bölgelerde halk ancak kendi ihtiyacını karşılayabilecek kadar üretim yapabildi. Zirai iyileştirme, iyi tarım uygulamaları hiç araştırılmadı. Bundan dolayı ülke tarımı doğal afet, iklim sorunları vb. Nedenlerden ötürü daha kırılgan bir hale geldi.

  Baştan patlıcandan yola çıktık yine patlıcandan gidelim. Patlıcanın değişik iklim koşullarına uyum sağlayabilen onlarca türü var. Her bölgeye tam uyumlu türleri standartlaşmış uygulamalarla yetiştirebilseydik bugün raflarda patlıcanın fiyatı %1000 artmış olmazdı.
  1 ... centurion
 7. 7.
  Trafik çomarının nüfusu artar 2 dana satan araba alıp trafiğe çıkıyor.
  ... vexillarius of theodopolis