1. 1.
  özellikle son yıllarda hayatını çıkar üzerine kuran insanlar sayesinde içi boşalmış bir kavramdır dostluk.. her güzel şey gibi bu değer de yitip gitmiştir.. arkadaşlıktan öte, kimi zaman kardeşten daha yakın olan insandır "dost".. en zor gününde yanında olandır, yanında olamıyorsa arayıp bir hal hatır sorandır.. hayatınızda öyle bir insanın olduğunu bilmek bile huzur duymanıza neden olabilir fakat uzakta kalmıştır bu tür dostlar/ dostluklar.. birbiri için canını dahi verebilecek insanlar; o güzel ispanyol paça pantolonları, çok yakışan bıyıkları, onurlu duruşları ve haysiyetsizlere inat giydikleri parkalarıyla birlikte geçmişte kalmışlardır.. şimdinin ilk fırsatta unutan, kötü gün nedir bilmeyen, 3 gün beraber takılmayı dostluk zannedenlerine acıyan gözlerle bakmaktadırlar eminim.. hemen hemen her şeyin para üzerine kurulduğu modern(!) dünyamızda karşılaşmak hayaldir artık bu kavramın hakkını verenlerle.. bize yazıklar, bizi bu hale getirenlere de lanet olsun..
  6 -1 ... jadeh
 2. 2.
  kesinlikle dost olmayan sadece yanlış nitelendirilen kişilerdir.
  1 ... elisya
 3. 3.
  (bkz: paradoks)

  kotu gunde arayip sormayan insan dost olamaz. e dost olsa zaten kotu gunde arayip sorar. yani kotu gunde arayip sormayan dost yoktur.
  3 ... sobaninyanindayatanevkedisi
 4. 4.
  dost demek yanlis olur bu sahisa.
  ... ohrschmerz
 5. 5.
  dostluk kavramının ne olduğunu bilmeyen postmodern arkadaşlardır bunlar, kendi sıkıntısına dostunu koşturmayı çok iyi bilir de karşı tarafa denk geldi mi ses seda çıkmaz, hiçbir atasözü yoktur ki yok yere türemiş olsun;
  (bkz: iyi dost kara günde belli olur)
  ... rainfall
 6. 6.
  (bkz: Iyi gunun dostu Zor gunde hani)
  2 ... oyuna devam
 7. 7.
  içsel konuşmada " (bkz: senin a k)"dedirten ve artık dostunuz olmadığını anladığınız muhterem insan.
  1 ... zayi
 8. 8.
  iyi gün dostudur..
  -1 ... disikartal
 9. 9.
  "içkim ve sigaram benim en iyi dostlarım, onlarda terk ederlerdi param olmasa" sözlerini akla getiren türdür.
  ... allstar86
 10. 10.
  sesi olan görüntüsü olmayan yavşak arkadaşlar güruhu.
  ... altugaltiok