bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  evet nazlı gençlerin yegane sorunu, 15 matematik netiyle mühendis olacağını sanıp üniversiteye gidip ondan sonra lise 5-6-7-8 i okuyup gelen tipler sonradan özel sektörde iş yok diye ağlarlar, ulan ben özel sektör patronu olsam senin gibi adamı değil mühendis çaycı diye almam.

  edit: sanki devlet kafalarına silah dayamış git oku diye, okuma kardeşim okuma! bu kadar basit git garson ol, bulaşıkçı ol, çaycı ol üniversite eğitimi ne zamandan beri zorunlu oldu bizim niye haberimiz yok?

  Edit2: komik geri dönüşler alıyorum Yok özelde odtü mezunu kuzenime 2 bin veriyorlar, aynen odtülüye iki bin erzincanlıya da iki bin hahahaha..... odtülünün iki bin aldığı piyasa size ne yapar gerisini siz düşünün, yok devlette kadroymuş devletin kadrosunu tek başına itü karşılar zaten, sen ygs yapamamışsın gelmiş kpss mi kasacaksın hadi yavrum hadi hayat toz pembe değil gidin sanayide yiyin sırtınıza levyeyi.
  13 -21 ... id est
 2. 2.
  "iyi üniversiteye tm den gidip, dişçilik okumak istiyorum diye ağlamak"tan daha iyidir. *bu kişi benim.En azından zekidir. Ben olmayacak hayaller kurup ağlamayı kendine iş edinmiş biri olarak söylüyorum. Mutlu olacağınız yere gidin. Offf of
  11 ... winnie the teletabi
 3. 3.
  adam elazığda kamu okumuş iş yok diyor .

  gel de küfür etme.

  neyse sakinim.
  4 -2 ... por favor
 4. 4.
  Ağlama zamanını erteleyen insandır.
  4 -1 ... gokkurt
 5. 5.
  yıl 2017 olmuş hala türkiyede "üniversite " okuyan var.

  ahahahahah...

  t: hayalperest insandır.
  3 ... naprawmnie
 6. 6.
  üniversiteler, gençlerin ve özellikle de kızların, "türkiye bilinci"ne varmalarını sağlıyor. bir zamanlar aynı işlevi erkekler için "askere gitme" sağlıyordu.
  1 ... monk of monkmountain
 7. 7.
  türkiye'de üniversiteye gitmek,
  tarkan'ı gaziosmanpaşa şanzelize cafede dinlemek kadar anlamsız.
  5 ... exlamabin
 8. 8.
  devletin problemi ögrencilere mâl ediliyor.Lisede kaliteli egitim verilmezse burda öğrencinin suçu ne? bu sorunu yamamak icin ya da sorunu ertelemek icin diyelim her ilçeye teknik imkanlari yetersiz universiteleri açarlar durun bakalim nereye kadar gidecek bu durum bir yerden patlak verir.
  3 -1 ... mfcigenc
 9. 9.
  Üniversite de kendini geliştiren kendinden emin adam kötü bir üniversite de okusa da iyi üniversite okumuş insanların önüne geçebilir çünkü kendini geliştiriyordur amk.
  ... sherlockholmesss
 10. 10.
  ve bu kötü üniversiteleri gençleri işsizlikle teselli etmek için açmaları.
  1 ... erenamo