bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    kordonsuz olup normal saatin genellikle kapaklı ve zincirli olan versiyonudur. zincirin bi ucu saatin tepesine takılıdır diğer ucundan ise istenilen yere tutturulup saatin kendisini cebe yerleştirmek suretiyle kullanılır. köstekliği engeller teşkil etmesiyle değil zinciriyle alakalıdır. * *
    (bkz: saat)
    ... cikarinbeniburdan
  2. 2.
    (bkz: trenli saat)
    ... expert16
  3. 3.
    artık kullanılmayan antika saattir,
    serkisof olanı pek bir makbul olup;
    teyzem tarafından makinada yıkanmak suretiyle itina ile kullanılmaz hale getirilir.
    ... jansery
  4. 4.
    (bkz: dede yadigarı) üzerindeki kabartmalar dedenizin sürekli eline alarak bakması sonucu aşınmıstır.hacı misi ile metal arası bir kokuya sahiptir.
    ... handushka
  5. 5.
    dede yadigarı ötesinde dedenin babasının yadigarı bile olabilen saattir. (bkz: omega)
    hala çalışır, yadigar kelimesini sonuna kadar hak eder. üzerimde taşıyacağım günlerin hayalini kurdurur.
    ... havada bulut
  6. 6.
    (bkz: serkisof)
    ... gimenez
  7. 7.
    nostalljidir. meraklısına bir tutkudur. bende de var bir tane. ninemden kalma. ama mevzu yadigarlık değil en kral saate bile değişmem köstekli saati. vosvos seven insanlara mercedes sahte ve soğuk gelir. halbuki vosvos sıcaktır, minicik olması neşe verir adeta. bu köstekli saatte öyle bir tutku işte be sözlük.
    1 ... smalio
  8. 8.
    dijital saatin kordonlarini cikartip , zincir takip cebinde tasiyan bazi tiplerinde kostekli dijital saat diyerek adlandirdiklari yeni jenarasyon saat .
    ... exelansderki
  9. 9.
    değme saatlere taş çıkaran saattir. bir aralar kullandım fakat bozulduktan sonra tutmadı başkası yerini bıraktım saat kullanmayı. ben ömrümce adım adım...
    ... ruyaqibi
  10. 10.
    çok eskiden dedelerimiz zincire takılmış olarak yeleğin cebinde taşınırdı. bazıları çok gösterişliydi. özellikle tcdd işçilerine özel olarak yaptırdığı serkısof marka saatler zamanında çok fiyakalıydı. fakat zengin olan insanlar, altın kaplama veya normal isviçre nin en kaliteli köstekli saatini taşırlardı. köstekli saat
    2 ... dedektif