1. 1.
  FSM köprüsünde makas atarken kaz yapan ve aracı ters dönen
  sürücüye 235 TL ceza verilmiştir.

  Artık yapılan eylemleri sadece sonuçlarına göre değil de olası yaralanmalara göre yargılasak. illa birilerinin ölmesi ailelerin yarım kalması, insanların kazadan sonra kalıcı yara mı almaları lazım. Herkes düşünerek hareket etmeli düğünde silah atan da o kurşun birisini yaralamış olsa olacak cezaya yakın yargılanmalı. Birilerini yaralayan tefeciler adam öldürmeye teşebbüse yakın, uyuşturucu satan insanlar adam öldürmeye yakın yargılanmalı. Mafya veya zalimlerin güçsüzlere ezdigi bir ülke olmak istemiyoruz. Birisi sadece zengin ya da milletvekili ya da yönetmen olduğu için yargı önünde korunur halde olur mu acaba diye düşünmek istemiyoruz. Herkesin cezasını anında almasını istiyoruz. Sosyal güvenlik istiyoruz. Vergi kaçıran esnafın vergi alandaki hakkını istiyoruz. Yerli ürün için olan hassasiyeti bunun için de istiyoruz.

  Polisin devletin güçlü bir şekilde her yerde olmasını istiyoruz. Kavga ihbarı olunca olay dağıldıktan sonra gelen polis istemiyoruz.

  Görüyoruz sosyal mecra çok fazla işe yaramaya başladı gizliler gizli kalmıyor artık. Halk yapıcı davranıp güzel şeylere vesile oluyor. Daha güzel bir Türkiye için istiyoruz bunları. Hepimiz bu vatanın evlatlarıyız. Kötü giden şeylerden kaçmayıp onlarla milli mücadele vereceğiz. Yüksek kalitede kibar, anlayışlı, adalete, insan haklarına saygısı olan bir topluluk için savaşacağız. Kan akmayan, kavga etmeyen, uyuşturucu batağından uzak. Birbirine selam veren mutlu bir halk olmak için çalışacağız.

  Denemeye değer olduğunu düşünüyorum. Bir kişi başaramaz ama eğer birlikte denersek olur. Hepimiz burada iyi insanlar gibi duruyoruz kadınlara saygılı, büyüklere saygılı... Dışarıda olan bunca pisliği biz yapmıyoruz ya da iki yüzlüler var. Her ne ise de yapmayan onlarca insan var. Eğitim ile sosyal ve ana akım medya ile günlük olarak konuşmalarımızda yer vererek herşeyi düzeltmeye çalışacağız. Geri kalan durumda ise adalete güvenip yaşayacağız. Güçlü adalet için de yaşayacağız.

  Burada yazıp makas atan arkadaşımızın hikayesini dinlerken susmayacağız.

  https://www.ntv.com.tr/tu...za,hCWzeRXyYUuEzmr-HrouHg
  ... gomlek5lira