bugün

her akşam köpeklerden kaçmaktan bıkmış köpeklerden tırsan insan söylemi.
sokaksız köpekler istiyoruz.evet
Bunun için ilk başta insan kılığına girmiş Köpeklerden kurtulmamiz gerekir.
köpekler insansız sokak isteseler anlayacağım da size ne oluyor, şeklinde cevap verilesi insan düşüncesidir.
Ne dedigini bilmeyen yazar söylemi. oldukça fazla köpek olan bir yerde yaşıyorum. bazen 6-7 köpek bir arada oluyor hatta ama asla şikayetçi değilim. kaçmazsan kovalamıyorlar. uğraşmazsan hiçbir şey yapmıyorlar. yalnızca geç git yanlarından. ama olmaz değil mi. birilerinin rahatı için zarar görmek zorunda o hayvanlar.
ne yazık ki onlarında bir canlı olduğunu düşünemeyen insan söylemi. Yazık.
dünyayı sadece insanların zanneden kişi söylemidir.
(bkz: polissiz sokaklar istiyoruz)
kendisinden daha düşünceli yaratıklarla aynı ortamda bulunmak istemeyen insan düşüncesidir.
(bkz: alalım arkadaşı)
onların canı yok sanıyosun da onlar senden daha değerli denilecek yazarımsı söylemi.
köpekten korkan bir insandan duyulduğu zaman, kızılmaması gereken söylemdir. ama.....

-doğada var olmayan canlılar üretip, sokaklarda heder olmalarına neden olan insanları
-gittikçe yükselen bir ivmeyle doğayı talan edip, başka türden canlıların yaşam alanlarını katleden insanları
-"bak mamanı yemezsen, seni köpeğe veririm" gibi travmatik yaklaşımlar benimseyen ebeveynleri
-köpekleri kendi egosu için kullanıp, diğer insanların köpekten korkmasına sebep olan insanları

dünyadan, sokaklardan, içimizden temizlersek, işte o zaman sorunu temelden çözmüş oluruz. köpekleri sokaktan temizlemek ne bir çözüm, ne bir seçenektir. unutulmamalıdır ki konuşamıyor olmaları, düşünemiyor veya hissedemiyor oldukları anlamına gelmez. korku altında düşünüp sadistçe kararlar verilmemeli, dile getirilmemelidir. doğanın dengesinin bozulmasına göz yumuyorsan, sonuçlarına da katlanırsın.
köpekten korkan insan beyanı.
orumcek adam gibi binadan binaya hoplamasi halinde istegi gerceklesecek kisidir.
iki ayaklı olanlar tabi ki.
Sokaklar onların. Senden önce onlar vardı. O köpekler bana neden rahatsızlık vermiyor, ısırmıyor, saldırmıyor, havlamıyor? için fesat çünkü hisleri kuvvetli anlıyor.
yürekten katıldığı önerme.
kimisi kendini damdan atar, kimisi polisimizi ısırmaya çalışınca gebertilir...
çok havlıyorlar bu ara.
Hansi bende öyle yapıyorum. 3 tane kalas alıyorum. Fakat onları daha geçerli bi iş için kullanıyorum. Sizin gibilerin içindeki boşluğu dolduruyorum. Yağ kullanmıyorum. Yazık çünkü üstüne sürülecek kadar yağlık adam değilsiniz.
köpekler olsun efendim, bizler kadar yaşam hakları vardır hepsinin.

ama kask takan köpekleri istemiyoruz. bilmem anlatabildim mi?
bütün ak parti yandaşları ve yobazları öldürmen gerekir o zaman.
hem iki ayaklılardan hem dört ayaklılardan özelliklede bunların çeteleşmiş olanlarından korunmamız dileğiyle.
sabahları köpeklerin beni kovalayıp okul erkenden gittiğim günleri özledim köpekler sokağın aksesuarıdır heycanıdır adrenalidir bunun için köpekler sokaklardan eksik olmamalıdır.
(bkz: Tayland)'a gidebilirler istemeyenler. Malum kedi köpek kesip yiyorlar sokaklar da köpeklere rastlamak pek mümkün değildir.
saçma bi sözdür. sen gel hayvanın ekosistemine kaldırımlar asfaltlar yap ağaçları kes çimleri yok et beton dök, üstelik insana en yakın hayvanlardan biri olmasına rağmen o güzel hayvanları isteme. geçecen o işi.
(bkz: iki ayaklı köpeklerin olmadığı bir sözlük istiyoruz)
edit: bazı insanlar saygıyı haketmiyor gerçekten.
köpek beslemiş biri olarak hak verdiğim istek. tamamen insanlara göre modifiye edilmiş alanlar olan şehir sokakları köpekler için uygun bir yer mi ki bu kadar çok tepki görmüş bu düşünce anlayamadım.

köpeklerin yeri büyük şehir sokakları değil. hayvanlara yazık; özellikle büyük şehirlerde nüfus çok, illa ki işkence eden çocuklar çıkıyor, çocukları geçtim eşek kadar adamlar bile tekmeliyor hayvanları. trafik zaten ayrı bir olay, yemek desen birileri bir şey bırakırsa bırakmazsa bulabildikleri çöpleri eşelemek zorunda kalıyorlar.

sokakta kedi köpek görmek güzel, sevimli oluyorlar, ayrı bir hava katıyorlar, seviyoruz, yemek veriyoruz, fotoğraf çekiyoruz falan ama bizim g.tümüz kışın hayvanla beraber donmuyor sonuçta. sokak hayvanları hadım edilip, hayvanları sokağa bırakmak gerçekten düzgün şekilde cezalandırılırsa, evde bakılması gerekirken sokakta acı içinde yaşayan hayvan kalmaz.
Özkan' sız mfö istiyoruz gibi bir söylemdir. kaldı ki dünyanın en masum canlılarından biri olan köpek nasıl olur da istenmez ! ha tabii ' benim söylemek istediğim tüm sokak köpekleri sahiplendirilsin, sıcak bir yuvaları olsun ' diyorsanız o
Desene kendini uyutman gerekecek.
(bkz: adana sokakları)

evet yeter artık toplansın bu köpekler.kış günü akşam beşten sonraa dışarı çıkılmıyor arkadaş.
(bkz: recep tayyip erdoğan)

(bkz: polisler)
ısırmadıkları takdirde kedili sokaklardan iidir.
peki kopekler nereye gitsin lan! he söyle nereye gitsin!bu dünya bizim, bizden başkasını siklemeyiz diyen insanoğlu; o canlılar nerede yaşayacak ? sanki onlar örgütlü mına koim,'madem insanoğlu bizim yaşam alanlarımızı betonlara çevirdi, bizlerde alıp başımızı gidelim buralardan' demesini mi bekliyorsun bu mahlukatlardan ? sen sokağında rahat gezecekmişsin de korkup tırsıyormuşsun da. lan o mahlukatlar senin her gün ırzına geçtiğin dünyada en basiti terker altında binlerce can veriyor.sen rahat gezicen diye onlar nereye olursa siktir gitsin dimi ? asıl sen siktir git!
istenmeyen eylemdir. tamam, alacaklarsa da bizim buradakileri alsınlar. zira kendileri bölgecilik yapıyorlar. gece evime gidemiyorum. çete lan bildiğin. çetenin lideri gırladı mı s.çtın. hepsi birden senin geldiğin yöne doğru atak yapıyor. ama gırlayan p.ç yerinde. 100 metre ileride köpek sürüsünü görüp yolumu uzatınca koyuyor; ama insan olmasından iyidir. insanın hayvanının ne yapacağı belli olmuyor. köpek sadece ısırır; fakat insanın ısırmak dışında herşeyi yapabilme gibi bir özelliği var. gerçi bazen onu da yapıyor ama neyse.
"akp lileri sokakta görmek istemiyoruz" cümlesinin farklı bir ifadesidir.
köpekler kısırlaştırılsın.
evden çıkma o zaman, denilmesi gereken insan sözü.
keşke sokaklarda insan yerine köpek görebilsek dedirten söylem.
''bugüne kadar kaç kez köpek ısırdı ve kaç defa insandan zarar gördün?'' sorusunun sorulası entrysi.
bir dostun köpekliğindense, bir köpeğin dostluğunu tercih ederim.
gelelim bu köpeksiz sokaklar isteyen dostlara.
kasıt sahipli köpekler değildir muhtemelen. çünkü onların görünüş olarak bir çekiciliği ya da estetiği olabilir. hemen ama bıdı bıdı yapmaya gerek yok. evet ama onlar tasmalı.

bir de sokağımızda gezip duran karabaşlar var. işte ben de onları çok seviyorum be dostum. bunlar sokak köpeği. ürkek, sevgiden mahrum ve karınları aç bir şekilde geziyorlar. "hiç mi vicdanın yok dürzü?" diye sorasım geliyor bazen. sen bile koskoca adam! o zekayla, o düşünce yapısıyla sevgiye muhtaç ve yalnız hissediyorsun. biraz empati yap.
Karşı Cevap olarak 'Size ne yapıyor o hayvanlar, karışmasanız bir şey yapmazlar' diyenleri durduk yere 3 köpek tarafından parçalanmak üzere saldırıya maruz kaldıktan sonra da görme arzusu yaratan cümle.

Ulan sırf yoldan geçiyorum diye 3 köpek tarafından saldırıya uğradım ne demek bir şey yapmaz? Hayvan düşmanı değilim lakin şu dip boyası gelmiş hayvansever teyzelerin, pembe ojeli tırnaklı elleriyle kucağında kedi köpekle dolaşıp hayvanlarını dudaklarından öpme fantezisi olan zoofili meyilli gerzek kızların, sokak ortasında hayvan haklarıyla ilgili broşür dağıtıp sloganlar atarken 20 metre ötede karton üzerinde yatan ve ailesi, evi barkı olmayan sokak çocuğunu siklemeyen heriflerin hallerini gördükçe midem bulanıyor amk. Sizin insanlığınıza sokayım ben koduğumun entel müptezelleri.
isteyen bundan sonra sokağa çıkmamasi gereken istek.
şimdi istek var, istek var.

görsel
(bkz: insansız uçaklar istiyoruz)
haklı olan söylem.
insanlarımızı, esnafımızı, ve hatta ünlülerimizi bile rahatsız etmeye başladı bu köpek sürüsü. kendisinden olmayan herkese hırlar, herkese havlar hale geldiler.

istiyorlar ki ayrıcalıklı kırmızı izli köpekler olsun. sadece kırmızı itlerin istediği olsun. onlar yönetsin diyorlar lakin olmaz o iş.

gidip kendilerini istedikleri damdan atabilirler.
sonra geberen leşten yine köpek maması yapılır belki?
(bkz: geri dönüşüm)
toplum için gerekli olandır.
o zaman dışarı çıkma!
anadolu çomarları olmasa diğer köpekleri idare ederiz.
insan görünumlu hayvansiz sokaklar istiyoruz şeklinde karşı çıkılacak hede.
köpekler açısından da haklı bulduğum önermedir.

Köpek veya kedi ormanda yaşayan yabani hayvanlar değiller ve bu canlıların doğal ortamı şehir sokakları da değil.

Bu isteğe atarlı karşılık veren iki yüzlüler ise hayvansever falan değiller. Dışarıda dolaşırken sevimli bir hayvan görüp iki mıncıklayıp sevgilisine sevimlilik yapıp, iki lokma verip kendini iyi hissetmesini sağladığı için o hayvanların ait olmadıkları bir ortamda zorlukla yaşamalarını sağlamak insanlık değil bencilliktir.

Sokaklarda kedi köpek görmek isteyen sik kafalılar kışın sadece bir kaç gün sokakta geçirmeyi denesinler bakalım, arada sevaba girmek için iki hamburger atıp kafasını okşayalım; memnun kalacaklar mı merak ediyorum. Kimse kediler köpekler öldürülsün demiyor. Kısırlaştırılsın, bakmaktan sıkılan .mcık kafalıların sokağa salması yasaklansın; hayvanlar da sokakta eziyet çekmek yerine ait oldukları yerlerde yaşasınlar.
barınaklardaki köpekler veya kedilerin durumunu bilmeyenlerin; bencil, salakça önermelerinden biridir.

hayvanlar o kadar pis ve bakımsız, özgürce dolanmaya aç ki her gittiğimde "beni ne olur buradan kurtar." dercesine bakıyorlar.

Barınakların bakımını da biz insanlar sağlıyoruz, daha doğrusu hayvanseverler sağlıyor. Doğal olarak bu hayvanseverler sokaktaki kedi,köpek ve bilimum farklı çeşit hayvanın yiyecek, içecek ve sağlık ihtiyaçlarını da sağlamaya çalışıyor. Öyle iki kap yemek koyup arkasını aramamazlık yapıyoruz.

Barınaktaki bakımsızlık yüzünden bir çok hayvan hastalığa kapılmakta, bunun üzerine yetmeyip bir de ısrarla barınak temizlenmemektedir. Bunu da geçtim, hasta olan hayvanlara sağlık hizmetleri bile, bin bir zahmetle yaptırılmaktadır. Gönüllü veteriner arkadaşlar olmasa, şu anda baktığım veya bakıyor olduğum birçok hayvan yaşamını yitirmiş olurdu. Devletin atadığı veterineri arıyorsun, şuradayım oraya şu zamanda(en az 3 saat sonrayı söylüyor) gelebilirim diyor. Hayvan çok hasta diyorsun, hala aynı şeyi söylemeye devam ediyor.

Köpek veya kediler uzun sürelerdir bizimle beraberler ve insanların hayvanlara verdikleri zarar, hayvanların insanlara verdiği zararlardan daha çok. Bazı kalın kafalılar," dışarıda soğukta bekleyin,yerse.." gibi söylem kullanmış. Kendileri barınakta +25 C'ye ayarlanmış doğalgaz petekleri mi görüyor acaba sormak istiyorum... Veyahut hayatlarında kaç kez barınağa gidip o rezil durumlara şahit olmuşlar?

Siz bile bir eve taşınırken 1000 farklı ilana bakıyorsunuz, kafanıza göre bilmediğiniz yerlere hayvanları yollamak ne kadar insancıl orası da ayrı bir konu.
köpekten korkanlar varsa haklı olan beyandır. ama öldürülmeleri gerekmez.
insan olmayı öğrendiğimiz vakit gayet tabi sokakta köpek kalmayacaktır .

görsel