1. 1.
  Kayseri'de yaşanmış acı olay. Sokak köpeklerine çare bulamayan belediyeler çocuğun ölümüne ortaktır. Sokaklarda başı boş gezen köpekler araç güvenliğini , trafik güvenliğini tehlikeye attıkları gibi insanları da artık parçalayarak öldürmektedirler. daha önce de yaşanmıştır . Sokak köpeklerinin saldırısı sonucu ölen ilk çocuk değildir kayseri'deki lise öğrencisi. Sabah çocuğunu okula gönderiyorsun, akşama sokak köpekleri tarafından çocuğunun parçalanmış cesedini teslim ediyorlar. sokak köpeği saldırıları ile ilgili arama yaptığınız zaman zibilyon tane saldırı haberi çıkıyor. sokak köpeği saldırısı sonucu iz bırakan yaralanmalara maruz kalan insan ise haberlere çıkmayanlardan daha fazladır elbette. sokak köpeği saldırılarının ezici çoğunluğu çocuklara ve kendini savunamayacak fiziksel özellikte olanlaradır. sokak köpeklerini savunanların pedofiliyi savunan yobazlardan farkı yok,aynı bokun kırmızısı.(bkz: http://www.hurriyet.com.t...iseliden-1i-oldu-41073087)

  not0:ülkemiz insanlarına özgü 'mağduru suçlama' anlayışı inanın çok kaybettiriyor. çocuklar tecavüze uğrar suçlanırlar,kadınlar şiddete tecavüze uğrarlar suçlanırlar, insanlar dolandırılırlar suçlanırlar, ağaçlar katledilir ağaçlar da suçlanırlar,...vs örnekleri çoğaltmak mümkün.

  "o köpeklere çocuklara ne yaptı bakalım,allah bilir o köpekler daha önce insanlar tarafından nasıl travmatize edildi de tehlike algıladılar,hiç bir hayvan durduk yere saldırmaz " gibi söylemlerle mağduru suçladığınızın farkında olun. bir gün mağdur olursunuz üstüne bir de suçlanırsınız, o zaman belki anlarsınız ama bir işe yaramaz.

  not1: hayvanlara eziyet edilmesi de tasvip edilen davranış değildir mutlaka . ağaçlara , doğaya yaşadığı gezegene olumlu katkısı olan hiçbir şeye zarar verilemez. bu nedenle buraya hümanizma/sevgi pıtırcıklığı koyamayacağım;pedofili sapıkların, ormanları yok eden katillerin, insanları parçalayarak katleden sokak köpeklerinin ve kasıtlı olarak denizlerimizi mahvedenlerin istisnasız hepsi itlaf edilmelidir.

  not2:otopsi belli bir kurala ,adli prosedüre bağlıdır. bir aile, cenazelerine otopsi yapılmasını isteyebilir ve hatta mezarının açılmasını bile isteyebilir ama, otopsi yapılmasını reddetme/ istememe gibi yasal hakları yoktur. bir savcı ve adli tıp uzmanı yaptığı otopsi sonucunda ölüm nedenini kanıta dayalı olarak ortaya koyarlar.bu konular da gerekli eğitimi almışlardır bundan emin olun.

  not3: sokak köpekleri , öyle pet shoplardan alınıp da sahipleri tarafından terk edilmiş hayvanlar değildir, tamam vardır illaki içlerinde ancak,ekseri çoğunluğu belediyeler tarafından "kısırlaştırılmadıkları" için aşırı derecede sayıları artmıştır. evet belediyeler kısırlaştırırmış gibi yapıyor ama kısırlaştırmıyor, yoksa bu denli çoğalmaları mümkün değil. sokak köpekleri amip gibi çoğalıyor. itlaf edilsin 'hayır',barınaklara bırakılsın 'hayır' (hem ayranım dökülmesin hem de götüm sikilmesin). Bu demek değildir ki insanlar kontrolsüzce çoğalsın,her şey insana göre olsun.her insanın da çoğalması tehlikeli pek tabii. şurada bir insansı görüyorsunuz (bkz: http://www.dha.com.tr/yur...tina-alindi/haber-1619247). bu ve benzer insansıların da itlaf edilmesi gerekir.

  not4: köpeklerin atasının kurtlar olduğu biliniyor, yani köpekler evrimsel biyolojileri gereği vahşi,saldırgan ,yırtıcı hayvanlardır.insanoğlu tarafından son 12000 yıl içerisinde evcilleştirilmiştir. bu şu demek;iç güdülerini, evrimsel biyolojik özelliklerini kaybetmeyecekler. eğitilmeleri saldırgan olmayacakları anlamına gelmez.

  not5:barınakların halleri çok kötüymüş.lütfen iyileştirilmesi için çabala o zaman,emek sarf et,belediyeleri durmadan bu konu ile ilgili olarak ziyaret et ki , madem çok seviyorsunuz sevdiklerinize bir faydanız dokunmuş olur.

  not6:her canlının mutlak suretle yaşatılması gerektiğine dair bir kural ve ahlaki gereklilik yok. Nasıl ki ellerindeki bakterileri pervasızca öldürüyorsan (ki o bakterilerin zarar verdikleri yok, zarar verme potansiyelleri var sadece ), hiv virüsünden zarar görmemek için korunmaya dikkat ediyorsan , potansiyel büyük tehlike addeden canlıların da yaşatılmasına gerek yoktur,itlaf edilmelidir. Tersi kanıda olan bir kişi böyle bir durumda hiv virüsüne de ,ellerindeki bakterilere de kendi bulundukları yaşam alanında saygı duyarak bu mikroorganizmaları öldürmemelidir. Biz hiv pozitiflilere "Allah bilir virüse ne yapmıştır da virüs onu hasta etmiştir" demiyoruz.

  konu ile ilgili olarak savcılığın açıklaması burada.07.01.2019

  (bkz: https://www.memurlar.net/...savciliktan-aciklama.html)
  14 -5 ... sosyalhizm
 2. 2.
  Kimsenin sorumluluk ustlenmeyecegi bir olay daha.

  Ben de hayvanlari cok cok severim ama insanlari dahi delirten bu ulke hayvanlari da delirtiyor tabii. Sokaktaki tum hayvanlar teker teker toplanip kisirlastirilmali. En azindan sonraki nesilleri olmasin.
  10 -12 ... deniz sacli kiz
 3. 3.
  devlet neyi bekliyor bu itleri itlaf etmek için. s.kerim böyle hayvanı da, savunucusunu da. benim çocuğuma saldırırsa acımam bütün önüme gelen ite kurşunu sıkarım, bunları savunana da.
  26 -11 ... laz ziya
 4. 4.
  yazık. nasıl bir acı bu...*
  artık sokaklar hayvanlar tarafından tutulmuş. her türlü hayvanlar tarafından hem de...
  1 ... damdakimaymun
 5. 5.
  50 defa dedik biz köpekler toplansın diye sokaktaki ama ülkede böyle bir hareket gerçekleştirmek mümkün değil

  Yok efendim onlar da canlı bıdı bıdı. Ulan sokakta ufak çocuk var kadın var bunu diyenlere köpek saldırsa çılgına dönerler

  Başlarına gelmediği için sorun etmiyorlar.
  19 -4 ... keyf kahyasi
 6. 6.
  Haberi gördüm diyecek kelime bulamıyorum artık.

  Hele ailesini düşünmek bile istemiyorum.

  Çocuğunu başı boş bir köpek yüzünden yitiriyorsun ne acı ne zor.
  8 ... kendihalindeyazarx
 7. 7.
  bütün köpekler o yaradanındır.
  ıslah edilip kısırlaştırılıp bakılmalıdır.
  1 -6 ... ruzhan
 8. 8.
  gelişmiş ülkelerde şehir merkezinde başıboş dolaşan kedi, kopek göremezsiniz sadece ağaçlık alanlarda hayvan olarak sincap vardır.

  bazı hayvanseverler kabullenmek istemesede köpekler yırtıcı hayvanlardır. ortalama bir sokak köpeği 200 kg basınçla bir insanı ısırabilir bu bırakın bir çocuğu kalıplı yetşkin bir insanı bile öldürebilir veya sakat bırakabilir. hayvanlar sevgi yumağı insanlar onlara kötü ve saldırgan yapıyor diyen mallar damlar birazdan. bu mallara sormak istiyorum madem insanlar hayvanlara kötü davranıyor neden onların hala sokakta gezmesini isityorsunuz barınaklar veya sahiplenmek daha güvenli değil mi? ayrıca birde şunu savunan mallar var neymiş korktuğumuz zaman vücut bir koku salgılarmış köpekler bu kokuyu aldıkları zaman saldırganlaşıp ısırabilirlermiş sırf yaptıkları bu açıklama bile köpeklerin sokaklarda başıboş dolaşmaması için yeterli bir sebep bir koku ile saldırganlaşabilen ilkel ve yırtıcı insanların canını riske atan canlıların sokaklarda işi yok. küçük bir çocuk sırf korktu diye köpek tarafından parçalanırsa o da korkmasamıydı diyecez?
  17 -4 ... bir tirrek sevdim uzaklarda
 9. 9.
  hiçbir canlı insandan daha önemli degildir, bu köpeklerin ya toplanması ya kısırlaştırılması yada imha edilmesi gerekiyor.
  10 -3 ... mal soylemi
 10. 10.
  akp döneminde olmuştur.
  1 -3 ... abi50kuruslukgofretlernekadar