1. 1.
    Büyük bir sorunsaldır. Allah’ın izniyle bu sorunu çözersek muasır medeniyetler seviyesine ulaşmamızda herhangi bir engel kalmayacak arkadaşlar.

Evet; aşağıda sahibine her daim aşkla bakan, sadık, uysal, merhametli bir köpecik görüyoruz sevgili dostlar. Eşyalara zarar vermez, yerinde uyur, günde bir kez gezmeye çıkmak ister.
    köpekler dururken kedilerin sevilmesi

Burada ise asabi bir kediyle karşı karşıyayız. Adam hasmına bakar gibi bakmış sevgili arkadaşlar, şuna bakın, sanki anasına sövdük.

Üstelik bu kediler sahiplerini hiç umursamazlar, tırnaklarıyla yaralarlar, eşyalarını kırarlar, zarar verirler. Adam yaralama, özel mülke zarar, hırsızlık, organ ticareti, uyuştucu kaçakçılığı, kadın satıcılığı, çek-senet mafyacılığı... ne ararsanız vardır bunlarda. Nereden baksanız illegal iş, nereden baksanız yaramazlık...

Şu bakışlara bakın.
    köpekler dururken kedilerin sevilmesi
    5 -4 ... golgebeyi
  2. 2.
    doğru olan eylem.

köpek gibi leş ve köle olan hayvanlar yerine kedi gibi özgür ruhlu hayvanları sevmektir.
    2 -2 ... kivilive
  3. 3.
    kedi köpek at tavuk ördek farketmeksizin hayvanların çoğunu severim. ama bu kedi popülerliği benim de canımı sıkmaya başladı.
    gerçekten seveni çok var ama bazıları bu kedi popülerliğini çok kullanıyor her anını çekip göstermeler falan. baydı artık .
    3 -1 ... dilberortayli
  4. 4.
    hayvan ayırt etmeden seviyoss biss.
    ... deepsees
  5. 5.
    çok hayvan baktım halada bakıyorum ama kedi kısmet olmadı bir türlü.
    ... defansagelsenize lan
  6. 6.
    Karşılaştırmaya ne gerek var? ikisi de hayvan, ikisi de çok seviliyor. Sadece kedinin bakımı kolay olduğu için çoğu insan evde beslemeyi tercih ediyor. En azından ben öyle düşünüyorum.
    1 ... darulmihen