1. 1.
    genellikle tabanlar yağlanır. ancak alternatif olarak görmezden gelme ya da yere çökme tekniği de kullanılabilir.
    1 ... mseturk
  2. 2.
    iki elinle kafasını tutarsın, yavrum benim diye, ağzının altını seversin, kafasını okşarsın, oyunlar şakalar bi ton şey yapılır.
    2 ... pembemontlukupa
  3. 3.
    sahibini sevebilirsin mesela.
    köpekle karşılaşınca yapılacaklar
    1 ... imkansizligin kekremsi tadi
  4. 4.
    yaza girmek üzereyiz. bir kap su verilebilir.
    1 ... ygz45agaoglu
  5. 5.
    "saygılar" diyip yola devam etmek.
    3 ... cakmasamara
  6. 6.
    iki ayaklı olanı sık rastlanır hayatta,
    cinsine ve gücüne bakarak defans/saldırı arasında takıl.
    sana mutlaka saldıracaktır tetik dur!!, hırlasa da hırlamasa da...
    sürü ise, önce baştakini indir; başsız kalınca dağılır itler.
    1 ... akilluslu
  7. 7.
    koşmak herzaman köpeğin irkilmesine sebebiyet vereceğinden soğuk kanlı olmak gerekir ki yurdum insanı bunu hala idrak edememiştir. en saldırgan köpek bile başını okşamaya çalıştığınızda sizi sevgi manyağı yapar. bunun en basit örneği bir insanın köpeği bağlayarak kulaklarını bacaklarını kesip dişlerini sökebildiğidir. saldırgan olsaydı bu kadar işkenceye maruz bırakmazdı kendisini. ama taş atmak tekme atmak gibi saçma sapan hareketlere girerseniz köpek elbette ki saldırganlaşacaktır. bana da biri gelip durduk yere tokat atsa bende ona saldırırım şüphesiz. nefsi müdafadır bu.
    1 ... cileksultan
  8. 8.
    çobanlık yaptığım sıralarda bizzat tecrübe edindiğim olaydır dinleyin. 3 köpek etrafımı sardı. köpekten ziyade eşşek kadarlardı resmen. yapılacak olağan en mantıklı şeyi söylüyorum.

1. köpekle karşılaştığınızda herhangi bir hırlama yoksa geçin gidin yanından.
    2. köpekte havlama varsa yine basın gidin. havlayan köpek ısırmaz diye boşuna dememişler.
    3. köpek hırlıyorsa böle ciğerden içli içli bilin ki size diş bilemiş. yakınlarda muhafaza olabileceğiniz yer varsa oraya sığının, yoksa yakınınızda bulunan taş değnek sopa gibi koruyucu cisimler alın. köpekten asla yüzünüzü çevirmeyin yavaş hareket edin. götünüz yemez biliyorum ama en mantıklısı köpeğin bağırarak üstüne gitmektir.

not 1. unutmayın tüm mahlukat insandan korkar. canını yakmayın yeter.
    not 2. 1 köpek kolay kolay insana saldırmaz, yanında destek 2. veya 3. köpek varsa topuklayın.
    not 3. söylemiş olduklarım 95% dir pitbullara rottlara kafa tutmayın sker.
    not 4. en önemlisi korktuğunuz asla belli etmeyin, köpekler korku esnasında salgılanan hormonun kokusunu alır.
    4 ... irticai faaliyet
  9. 9.
    oooyy aşkısıı diye sevmek değildir, oy aşkısı demeden sevmektir.
    6 -1 ... lactea via
  10. 10.
    verilen talimatları iki ayaklı itler için uygulamaktayım (ki çınarcıkta bolca mevcutlar) -- 4 ayaklılar ise nerede ve ne zaman olursa olsun kardeşlerimdir.
    3 -1 ... keremgo