Advertisement

 1. 1.
  köpeklerin saldırdığı lise öğrencisinin ölmesi: (bkz: köpeklerin saldırdığı lise öğrencisinin ölmesi)
  (bkz: http://www.hurriyet.com.t...iseliden-1i-oldu-41073087)

  --spoiler--
  Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı, Hacılar ilçesinde okul çıkışı köpeklerin saldırısı sonucu yaşamını yitiren Mehmet Özer'in ölümüyle ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, "Mehmet Özer'in yırtıcı hayvan yaralanmasına bağlı büyük arter ve geniş yumuşak doku yaralanması ile bunlardan gelişen kanama sonucu öldüğü tespit edilmiştir" denildi.07 Ocak 2019 10:37
  --spoiler--

  Ülkemiz insanlarına özgü 'mağduru suçlama' anlayışı inanın çok kaybettiriyor. Çocuklar tecavüze uğrar suçlanırlar,kadınlar şiddete tecavüze uğrarlar suçlanırlar, insanlar dolandırılırlar suçlanırlar, ağaçlar katledilir ağaçlar da suçlanırlar,...vs örnekleri çoğaltmak mümkün.

  "o köpeklere çocuklara ne yaptı bakalım,Allah bilir o köpekler daha önce insanlar tarafından nasıl travmatize edildi de tehlike algıladılar,hiç bir hayvan durduk yere saldırmaz " gibi söylemlerle mağduru suçladığınızın farkında olun. Bir gün mağdur olursunuz üstüne bir de suçlanırsınız, o zaman belki anlarsınız ama bir işe yaramaz.

  Not1: Hayvanlara eziyet edilmesi de tasvip edilen davranış değildir mutlaka . Ağaçlara , doğaya yaşadığı gezegene olumlu katkısı olan hiçbir şeye zarar verilemez. Bu nedenle buraya hümanizma/sevgi pıtırcıklığı koyamayacağım;pedofili sapıkların, ormanları yok eden katillerin, insanları parçalayarak katleden sokak köpeklerinin ve kasıtlı olarak denizlerimizi mahvedenlerin istisnasız hepsi itlaf edilmelidir.

  Not2:otopsi belli bir kurala ,adli prosedüre bağlıdır. Bir aile, cenazelerine otopsi yapılmasını isteyebilir ve hatta mezarının açılmasını bile isteyebilir ama, otopsi yapılmasını reddetme/ istememe gibi yasal hakları yoktur. Bir savcı ve adli tıp uzmanı yaptığı otopsi sonucunda ölüm nedenini kanıta dayalı olarak ortaya koyarlar.Bu konular da gerekli eğitimi almışlardır bundan emin olun.

  Not3: Sokak köpekleri , öyle pet shoplardan alınıp da sahipleri tarafından terk edilmiş hayvanlar değildir, tamam vardır illaki içlerinde ancak,ekseri çoğunluğu belediyeler tarafından "kısırlaştırılmadıkları" için aşırı derecede sayıları artmıştır. evet belediyeler kısırlaştırırmış gibi yapıyor ama kısırlaştırmıyor, yoksa bu denli çoğalmaları mümkün değil. Sokak köpekleri amip gibi çoğalıyor. Her insanın da çoğalması tehlikeli pek tabii. Şurada bir insansı görüyorsunuz (bkz: http://www.dha.com.tr/yur...tina-alindi/haber-1619247). Bu ve benzer insansıların da itlaf edilmesi gerekir.

  Not4: köpeklerin atasının kurtlar olduğu biliniyor, yani köpekler evrimsel biyolojileri gereği vahşi,saldırgan ,yırtıcı hayvanlardır.insanoğlu tarafından son 12000 yıl içerisinde evcilleştirilmiştir. Bu şu demek;iç güdülerini, evrimsel biyolojik özelliklerini kaybetmeyecekler. Eğitilmeleri saldırgan olmayacakları anlamına gelmez.

  not5:barınakların halleri çok kötüymüş.Lütfen iyileştirilmesi için çabala o zaman,emek sarf et,belediyeleri durmadan bu konu ile ilgili olarak ziyaret et ki , madem çok seviyorsunuz sevdiklerinize bir faydanız dokunmuş olur.

  konu ile ilgili olarak savcılığın açıklaması burada.

  (bkz: https://www.memurlar.net/...savciliktan-aciklama.html)
  2 ... sosyalhizm
 2. 2.
  SOKAK KÖPEKLERiNi RAHAT BIRAKINIZ.
  BÜTÜN KEDiLER KÖPEKLER ALLAHINDIR.
  ... ruzhan