1. 1.
  denediğim ve işe yarayan kimi yöntemleri sıralayayım:

  -(evvela) köpek dediğiniz hayvan bir kere insandan üstün değildir. çenesinin 1,5 ton basınç yapması onu sizden daha üstün kılamaz. bir kere bu gerçeği kabullenin.

  -sokak köpeği kolay kolay saldırmaz. saldırıyorsa kuduzdur. işte bu an sizden üstün olabilir. kaçın, kaçın, kaçın.

  -yerden bir taş alın. birkaç sefer atar gibi yapın. bu salak hayvan "elinde bir şey yok, blöf yapıyor" diye atağa geçeceği sırada da taşı kafasına atın, pekmezini akıtın.

  -eğer becerebilirseniz en etkili yöntem köpeğin beline tekme atmaktır. hatta kezleyebilirseniz çıkıp belinde zıplayın. dünyanın en sağlam köpeği dahi bu saldırıdan sağ çıkamaz.

  -boğuşma anı denk gelirse köpeğe beygir kilidi uygulayın. ani kafa hareketleri yapmaması için de gövdenin gırtlakla birleştiği yeri iyicene sıkın, kulağını var gücünüzle çekin. hatta koparın o kulağı.

  -becerebilirseniz köpeğin bıyıklarına asılın ve koparın. işte o kçpek o günden sonra insan içine çıkamaz (pardon; köpek içine çıkamaz).

  -çok kaçınılmaz durumlarda siz de köpek gibi (ellerinizi ayak gibi kullanıp) yere çökün, köpeğe kafayı uzatın ve var gücünüzle havlayın. ola ki bir de kuyruk çıkartıp dikeltebilseniz çok etkili olur ama nerdee...
  50 -14 ... ispati
 2. 2.
  yakın mesafe de çarpışıyorsanız * boynundan yakalayıp sıkmaya çalışın. en rahat böyle def edebilirsiniz. sizden hemen uzaklaşacaktır.
  7 ... silte
 3. 3.
  ölü numarası yapın. ya da altınıza sıçın ki vücudun salgıladığı adrenalin kokusunu bastırsın.
  24 -2 ... pipittin
 4. 4.
  bu anlatacağım gerçektir her defasında işe yarar

  bir sokak köpeği mekanı olduğu yerde size doğru geliyorsa yıldırma amaçlıdır, taş atıyormuş gibi yapın götün götün gider o. *
  9 -2 ... edit akbayram
 5. 5.
  kopek size dogru kosarken stense oturun kopek tam ustunuze atlarken boynuna saglam bır tekme atmaya çalışın tutturursaniz kurtulmanız garanti ancak istenmeyen sonuçlar da çıkabiliyor ortaya *.

  bir de kollarınızı sonuna kadar açıp tüm gücünüzle köpeğe karşı haykırmak çok etkili bir yöntem en azılı köpeklerin bile korkmasına neden olur.
  6 ... ciyzis kirayzs
 6. 6.
  bana bir kere pitbull saldırdıydı da küreği kafasına indirince karpuz gibi yarıldıydı. her zaman kürek ve benzeri bulunamayacağından hareketle şunu söyleyebilirim. o size saldırdıysa asla kaçmayın ve savunmaya geçmeyin. siz de ona saldırın. en iyi savunma saldırıdır unutmayın.
  9 -1 ... migfer
 7. 7.
  koşmak ve kaçmak köpeği sinirlendiren * bir davranıştır. kıpırdamadan durmak daha etkilidir. bu sırada yardım çağırılabilir.
  5 ... sonne
 8. 8.
  (bkz: sokak köpeğini taş atmakla tehdit etmek)
  3 -1 ... double cross
 9. 9.
  en son deneme benim tarafımdan yapılmıştır. köpeğin iriliğinden dolayı gözlerine bakarak "git" denilmiştir. pek bir işe yaramamıştır. çok iri olmayan köpekleri için manyaklık yapıp üzerine saldıracak gibi koşmak daha mantıklıdır.
  3 ... stewie
 10. 10.
  şebnem ferah'ın bir şarkısının klibinde, cranberries'in zombie şarkısının klibinden araklanan sahnedeki gibi köpeğin gözlerinin içine derin derin ve masum masum bakın. yerse ne ala.
  ... dream theater