1. 1.
  *mikhail bulgakov'un bir kitabıdır. Bulgakov'un 1925'te yazdığı bu roman, ancak ölümünden sonra Batı'da 1968'de SSCB'de ise 1987'de yayınlanabilmiştir.
  3 ... muhasebeye giris
 2. 2.
  Sadece bir entrysi olmasına aldanmayın, okuyun. Okuduğum, gördüğüm en iyi kara mizah, iğneleme eserlerinden birisi. Hiçbir kısmı, ayrıntısı boşuna olmayan bir kitap. Sharik sadece bir köpek değil.
  2 ... lord marcus amoralist primses
 3. 3.
  Hayvan çiftliği kadar meşhur olmadığı için sadece 2 tane entry girilmiş olması şaşırtmadı. Popüler olmadan şuraya birkaç cümle iliştireyim;
  Okunabilecek akıcı ve sayfa sayısı 135i geçmeyen keyifli bir kitap. Okurken baya güldüm. yazarın hiciv yeteneği etkileyici. Detaylara girmiyorum. okuyun, keyfine varın.
  Bir de alıntı paylaşayım;

  " şunu anlayın ki, asıl korkunç olan artık köpek kalbi değil, insan kalbi taşıması. Yani doğada var olanlar arasında en rezilini."
  5 ... beyaz guvercin
 4. 4.
  Köpek kalbi, orijinal adıyla Собачье сердце, Bulgakov'un 1968 yılında yayımlanan kitabıdır. Kitap, konusu itibariyle bir bilim adamının köpeği insana çevirme sürecini ve köpek insana evrildikten sonra yaşananları ele alır.
  teknik olarak incelendiğinde olaylar birinci kişi olarak köpeğin gözünden anlatılır ancak anlatımda genel olarak gözlemci bakış açısı hakimdir. Şarik (rusçada topak, tombul) adını verdikleri köpeğin şarikov'a dönüşmesi olayların dönüm noktasıdır. profesör preobrazhensky ve şarikov, asistanı bormental ve şarikov, elit kesim ve işçi sınıfı çatışmaları kolayca görülebilir. içindeki hicivler ise çok ustaca yerleştirilmiştir, eleştirel bir gözle okuduğunuzda mutlaka sizi güldürür. bolşevik sistemin tutarsızlığı ve homo sovieticus temalarını ele alır. hikaye Moskova'da geçer.
  orijinal dilinden okumayacaksanız,mustafa kemal yılmaz tarafından çevirisini iş bankası yayınlarından okumanızı tavsiye ederim.
  bu kitap temel alınarak bir de vladimir bortko tarafından 1988 yılında filmi çekilmiştir.
  imdb puanı 8.7(2020) olan filme youtube'dan türkçe ve ingilizce altyazı seçenekleriyle kolayca ulaşabilirsiniz
  https://www.youtube.com/watch?v=aOE_3_Ws4y0
  ... arananbagyan
 5. 5.
  Kütüphanemde duran ve okumak için sabırsızlandığım bir eser. Yazarın genç bir doktorun anıları kitabı beni çok etkilemiş ve çok ayrı bir ufuk açmıştı.
  ... emmanuel goldstein
 6. 6.
  en sevdiğim rus filmlerinden. (bulgakov'un romanından uyarlama)

  https://www.youtube.com/watch?v=aOE_3_Ws4y0

  buradan ingilizce altyazısı ile izleyebilirsiniz.
  ... bedroom musician
 7. 7.
  https://www.youtube.com/w...v=aOE_3_Ws4y0&t=5107s

  buradan türkçe altyazılı izleyebileceğiniz, izlediğim en iyi rus filmlerinden. bulgakov'un romanından uyarlamadır.
  ... bedroom musician
 8. 8.
  kitabını biri tavsiye etmişti; okusam mı filmini mi izlesem? kararsız kaldım.
  ... anti sosyal