1. 36.
  merak edip baktım köpek kelimesi Kıpçakçada itin iri ve tüylü olanına deniyormuş. 15. yüzyılda kullanılmaya başlanmış. kabarmak irileşmek anlamına gelen köpmek kökünden geldiği düşünülüyor. binlerce yıldır it denen hayvana 6 yüzyıldır köpek deniyor. bu tamamen tercih meselesidir iki kelime de kullanılabilir. ite köpek deyince daha entelektüel olmuyor hiç kimse. ben de köpek diyorum. ama bu it kelimesini de cümle içinde kullanmayacağım anlamına gelmiyor.

  köpekler kurtlardan evrim geçirmiştir. sürüler halinde avlanıp liderleri ile yönetilir. güçlüye karşı temkinli ama zayıfa karşı acımasız olabilirler. tek köpek çekingenlik gösterebilir ancak çok sayıda köpek ve aralarında bir alfa varsa saldırmaktan çekinmezler. kimse köpekleri masumlaştırmaya çalışmasın.

  köpeklerin sokaklarda başı boş bir şekilde dolaşması ve bir araya gelip sürü oluşturmaları ve insanlara saldırmaları kabul edilemez. hayvanların yaşam hakları ellerinden alınsın deniyorum ama çoğalmaları engellenip toplumdan uzaklaştırılsın.
  ... nietzschenintorunu
 2. 37.
  insanlarda ne dertler var arkadaş. it demek istersem it diyorum köpek demek istersem köpek. it deyince sikik mi oluyorum. ayıp olmuyor mu? siz her lisanını beğenmediğinize sikik mi diyorsunuz?
  1 ... ilkpena