1. 1.
  iki torba kömürle insanların maddi imkansızlık durumundan yararlanarak oy peşine dü$en siyasetçi abilerimizin yaptıkları eylem.
  olayın diğer garip tarafı ise.bizim vergilerimizden, halkımızın parasından sağlanıyor bu yardım.sorun teşkil edecek bir durum değil.ama tonlarca ağırlıkta bizim verdiğimiz vergilerin sayesinde dağıtılan kömürlerden oy olarak kar$ılık bekleyen medet uman iktidar abilerimize ne diyeceğiz bu konuda çok çıplak bilgisizim sözlük.bu türkiye siyasetinde zaten bu kadar dümen dönmese ne terör kalırdı ne de avrupa birliğine giriş sürecimiz bu kadar uzardı.hep bir birimizi kandırıyoruz 2 torba kömürle..
  1 ... tam7harf
 2. 2.
  ülkemizde her seçim döneminde yaygın olarak yapılan eylem.
  1 -1 ... night auditor
 3. 3.
  başbakana göre garip gurebaya yapılan yardımlar.
  1 ... ates
 4. 4.
  özellikle ana muhalefet partisinin diline pelesenk olmuş "kömürle oy topluyorlar" tezinin kaynağı...kendileri ne kadar inanır bilmiyorum ama halkın içine inmeyi beceremeyip, onlardan biriymiş gibi davranamayan(asaletlerine yakıştıramayan) parti üyelerinin kendilerinin bile inanmadığı yalandır.buna karşılık iktidar partisinin halk adamıyız söyleminin arkadasına saklanıp yapılan yolsuzlukların, usulsüzlüklerin, kötü yaşam şartlarının iyileştirilmeye çalışılmamasının üstünü örtmeye çalışması en az chpnin ayıbı kadar kötüdür.türkiyeki siyasal arenanın bu kadar kısır olması, alternatisiz olması büyük üzüntü veriyor. (bkz: acı ama gerçek)
  ... wr154
 5. 5.
  doğalgazlı evlere yapılan yardımlardır.
  ... brian o conner
 6. 6.
  fırsatcilarin kömür yardimi yapılacak evleri belirleyen muhtarlarla kanka olmasinin nedenidir. önümüzdeki günlerdeki yardım çekiyle birlikte muhtarlarin kanka sayisida büyük bir artış olacağına işaret yardım zincirinin ilk halkasidir.
  (bkz: fırsat bu fırsat)
  ... batmanli batman
 7. 7.
  yanlış yerlere ulaşan, ulaştırılan yardımlar.
  ... passionate
 8. 8.
  sosyal devlet kavramı ile sadaka kültürü kavramının birbirine karıştırıldığı yardımlardır.
  ... tintebaat
 9. 9.
  şu sıralar hükümet tarafından bir sonraki seçime kadar unutulan yardımlardır. oy dönemi bitti artık kim sallar yardımı.
  1 -1 ... gezenadam
 10. 10.
  yardim degildir. yardim karsiliksiz yapilan bir istir. burda dagitilan komur yardim adi altinda oy karsiligi dagitilmaktadir.
  2 ... dydyma