1. 1.
  1969 yılında ankara dil ve tarih coğrafya fakültesi, tiyatro kürsüsü mezunu oyuncu. 1957 yılında ankara radyosu çocuk saati'yle başlayan serüvenini halen kenterler tiyatrosu tarafından sahnelenen kumarbazın seçimi adındaki iki perdelik oyunda sürdürmektedir. önemli bir dublaj sanatçısıdır. 2004 yılında reha erdem'in yönetmenliğini yaptığı "korkuyorum anne" filmindeki rolüyle 16. ankara uluslararası film festivali'nde en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülünü almıştır.
  3 ... zeyrek
 2. 2.
  red kit'in türkçe sesinin sahibi.
  2 ... bartimaeus
 3. 3.
  (bkz: güneşin oğlu)
  1 ... blacky
 4. 4.
  dizilerle tanınmış, aslen tiyatro oyuncusu ve çok iyi bir dublaj sanatçısıdır.

  (bkz: karanlıkta koşanlar)
  (bkz: fikret)
  2 ... statik smiley
 5. 5.
  dudaktan kalbe dizisinde sait paşazade rolünün hakkını vermiş ve dizi sonlanmıştır.. aynı zamanda büyükamcam olmakla beraber, türkiyede bulunan eşşiz dublaj sanatçılarındandır.. ve tabii ki bir tiyatro duayeni.

  not: amcam olduğunu belirtişimi; celebrity tanıyorum, çok havalıyım manasına yüklemeyiniz(!)
  5 -1 ... vampzdisco
 6. 6.
  sağır oda dizisinin kahyasidir. ayni zamanda vizontele filminde kasabaya kurmak amaciyla televizyonu getiren trt calisanini oynamistir. kasabaya gelis yolculugu sirasinda basi sismis, sicak hava nedeniyle susayan bunye icin verilen mola sirasinda efkar dagitip cilingir sofrasinda demlenenlerin yanina gelip iki laf ederek bir dikiste bir cay bardagi dolusu rakıyı bir dikiste bitirmesiyle cilingir sofrasindakileri hayrete dusurmustur.
  2 ... byoser
 7. 7.
  bu aralar trt'de yayınlanan acemi müezzin dizisinin imamıdır.
  1 ... osurgan otu
 8. 8.
  red kit ve susam sokağı'nın edi'sini seslendiren usta oyuncu.
  ... bartalameo
 9. 9.
  zerda, sağır oda, dudaktan kalbe gibi dizilerde oynayan, red kit, büdü * ve squidwad * 'ı seslendirmiş olan oyuncu ve dublaj sanatçısı.

  köksal engür
  ... delgado
 10. 10.
  bu aralar deli saraylı dizisinde döktürüyor kendisi.
  ... koylu goren masum uzayli