1. .
  son günlerde vuk'u bulan can alıcı bir tespittir. fabrikaları kapatan, özelleştirmeleri yapan, taş üstünde taş komayan ve işsizlik katsayısını tavan yaptıran bir takım kişilerin "ekonomik hataların yapılmasında gazetecilerin rolü" sempozyumunda dile getirilmiş tespittir.

  hatta ekonomik istikrarsızlığı yaratan yazar çizer tayfası, patronlarına şikayet edilmiş "yazarlarınıza dikkat edin yoksa vergilerinizi inceleriz haaaa" şeklinde bir temenni de bulunmuştur.

  14 milyon işsizin bulunduğu 70 milyonluk bir ülkede "durmak yok, yola devam ama yazmayın bozuşuruz" sloganı gündemi oluşturmuştur.

  yenisi açılmadığı halde eskisi kapatılan fabrikalarımız, topraklarımızda yetiştirildiği halde ekimine izin verilmeyen tarımımız, kat ve kat fazlası üretilebileceği halde ürettirilmeyen hayvancılığımız ve bütün hepsinin hesabı sorulmadan herşeyi unutabilecek bir aklımız olduğu için allaha şükredelim.
  1 ... golhiat
 2. .
  bu ülkede normaldir.
  bir zamanlar, yelleyemediği için ekonominin içine edildiği bir başbakanımız vardı.
  sistemsiz, kişiye bağlı yönetimin sonucu bunlar.sistemi oturtun sayın başbakan, bırakın artık basınla uğraşmayı,işinizi yapın siz. gazeteciler ekonomiyi o denli etkileyebilseydi ülkede işsizlik, kriz vs. sorun olmazdı. iki satır yazıyla düzelirdi herşey.
  şükür ki padişah değilsiniz. bak şimdi atatürk iyi ki var olmuş demek geldi içimden.
  2 ... thelma