bugün

kızların etkisi altına kalan erkek kişilere etki eden yetenek.
(bkz: aşık erkeğin saçmalaması)
erkeklerin ancak öpüşme esnasında başarabilecekleri durumdur.
kızı aşağılayarak, toplumdan dışlanmasını sağlayacak kelimeler söyleyerek yapılacak iştir.
(bkz: kizlari susturma yetenegi)
dişi yakarış'ta şahan'In gayet başarılı bir şekilde ispatladığı özelliktir, aman diyim
bana karşı olanlar yeteneksizmiş.
kızlar kendilerini dinleyen erkeklerden hoşlanır saçmalığına inanan ve davranışlarını bu yönde düzenleyen erkeklerin salaklıklarına sekonder gelişen bir yetenektir.
bos bos birbiriyle alakasızca konusarak karsınadakinin 'bunla konusulmaz kaltagın teki'demesi sonucu
karşısındakini susturma yetenegiyle susturdugunu zanneden kız
yanında yaptığı muhabbetle konuşmaya töbe ettiğin ve dilinin olmasından dolayı eziklik yaşatan kız.
herkesin ilk tanıdığı ve en çok korktuğu kadınla, annesiyle, olan cinsiyet ortaklığıdır belki de susmayı baskın kılan. yetenekten ziyade susturulan da varolan korku..
+ben onu oyle yapmadım berkcan!
-nasıl yapmadın ya, herkes böyle söylüyo. üstelik, sende kaçırdın ağzından?
+ya yapmadım diyorum, bir an saçmaladım öyle!
-ya bırak gülderen saçma sapan konu$ma.
+hmm.. madem bu $ekilde geçinemiyoruz, bir süre sevi$mesek mi acaba berkcan?
-ya aslında, ben sana da inanmak istemi$tim fakat bir anlık dalgınlığıma geldi bebeğim.
+yok, yok, en iyisi bir süre ara verelim o i$e..
-eee, kem, küm, ohh$$..
yetenekle ilgisi olmayan durumdur. Erkek kısmının ya bir daha vermezse diye korkup alttan almasından kaynaklanır.
öyle bir yetenektir ki haklı olsanız bile kendinizi savunamazsınız. hatta ve hatta kendinizden şüphe duymaya başlarsınız, ''ulan acaba ben mi yanlış yaptım?'' diye.
erkek beynindeki nöron sayısının 11 katı fazla nörona sahip olmalarından kaynaklanır. bu fazlalık kadınların erkeklere göre daha konuşkan olmasına sebebiyet verir.
erkeğin ayıp olmasın diye susmasıdır.