bugün

adam kızgın demir yalamaya yalan makinesi gözüyle baktı. ne denir ki şimdi buna.
evde yalan makinesi yapmak.
dili yanmayınca masummuş ben ikna oldum.
kocası ve kocasının ailesi tarafından hırsızlıkla suçlanan, hırsız olmadığını kanıtlamak için de 3 kez kızgın demir yalatılan ve dili yanmazsa masum olduğu söylenen kadın.

önce videoyu izleyelim;
https://streamable.com/tu671

bunun adı bişa.../ya da bisha)
https://www.wikizeroo.org...WEub3JnL3dpa2kvQmlzaGEnYQ

bişa ritüeli mısır'da uygulanıyor. yaklaşık 300 yıllık bir ritüel.
mazisinden de anlayacağınız gibi bunun islamda yeri yok, sonradan dahil edilmiş.

videodaki kadın bişa ile yalan testine tabi tutuluyor.
kocası ve kocasının ailesi, kadından para çaldığı iddiasıyla şikayetçi olmuşlar.
ve kadının para çalıp çalmadığını anlamak için gidip bişa yargıcına başvurmuşlar.

14 kuşaktan beri bişa yargıçlığı yapan kişi ilahi okuyarak demir parçasını kızdırıyor.
kor haline gelen demiri kadın 3 defa yalıyor.
yaladıktan sonra dili yanmadıysa masum olduğu anlaşılıyor.

kadının masumluğu anlaşılınca kocası kadına sarılıyor ve kadın bunca aşağılanmaya rağmen kocası olacak zibidinin yanına gidip normal hayatına devam ediyor.

allah hiçbir kadını bu duruma düşürmesin.
yazık, çok yazık gerçekten.

dünyada yaşayan bazı insanlar yaşamayı, insan olmayı hiç haketmiyorlar. en çok da araplar...

şahsen ben bir arap kadını olsam, bu milletin soyu devam etmesin diye çocuk doğurmazdım.
hay ..... sövsem günaha girecem sövmesem rahatlamayacagim nasıl bir dünya olduk aq.
Hebele hübele konuşmuyorlar mı bir de mınıskitlerim ya.

Organize şekilde arap turistleri mi dövsek çıkıp ne yapsak aq stres atarız hem.
Bu abiler de mısırlı, bundan binlerce yıl önce nil nehrinin ne zaman tasacagini hesaplayan, piramitleri yapan , mumyalamayı bulan da mısırlı. Gittikçe aptallaştığımızın göstergesi.
bu dayı oraya gitse peygamber olur o zaman.

https://www.youtube.com/watch?v=I0-h8PyEQ5Q
vay mk. nedir bu ya.
ulan bu nasıl bir barbarlık yazıklar olsun ya.
işte bu yüzden eğitim diyoruz, ilim, bilim, sanat diyoruz hatta k..çımızı yırtıyoruz dedirtir.

hukukun, kuralın, yasaların barbarca değil, canice değil, insanca, insana yakışır işlemesi için!
Hayvanlardan ya da ruh hastalarından farkımız olsun diye!
Masumiyetimizi ispatlamak için, kızgın demir yalamayalım, recm edilmeyelim, kırbaçlanmayalım, eller, kollar, burunlar kesilmesin diye!
Din sömürücülerin elinde oyuncak olmayalım diye!
Şerefimizle, onurumuzla yaşayalım diye!

Okuyun oluum, aydınlanın, ananız bacınız kızgın demir yalamasın, iftiraya uğradığınızda derdinizi marko paşa' ya değil hakime anlatabilin, avukat tutun, yasalar, kanunlar olsun!

Görün, duyun bakalım, iflah olmaz arapseviciler!
istediğiniz yaşam bu mu?!
Evet miiii? O zaman Yallah arabistan'a!
Keşke direk silinseler yeryüzünden. Gözlerim doldu kadını görünce, Hadi akıl fikir yok vicdan da mı yok?
O kızgın demire o adamların şeylerini yalatacaksın. Ama öyle hemen çekmeyeceksin. O kızgın demir her değdiğinde en az 2-3 dk öyle kalacak. Yanarsa günahkar, yanmaz ise şerefsiz olduğunu anlayacaksın.
Kadının onurunu, gururunu, haysiyetini damla damla gözlerinden akıttılar resmen! Adetinizi sikeyim daha da lafım yok.
Bir kadın kendini nasıl bu kadar küçük görür, hasta manyaklar