bugün

lokantaların dış camekanından gözüken, şişe geçirilmiş bir halde dönen, dönen, dönen, her döndüğünde insanın içini eriten, kıpkırmızı kızarmış rengiyle ağız suyunu akıtan, aç iken; "şimdi ben bunun hepsini bitirebilirim" dedirten, görsel şölen aracının adı; kızarmış piliçtir.
genellikle en uygunsuz vakitlerde çıkar insanın karşısına. işe-okula giderken, işten-okuldan dönerken. uygun bir zamanda almaya söz verirsiniz kendinize. ama çoğunlukla almayı unutur, bu eşsiz zevkten mahrum kalırsınız. bir de alacak kadar parası olmayanlar vardır. o insanlar için bu görsel şölen, görsel cehenneme çevrilir. insanın o fakir kişileri kızarmış piliçlere boğası gelir, kızarmış piliçleri o şekilde sergileyen işletmeciyi de boğası gelir.
pilic cevirme diye de gecer, acayip yagli olur.
istah kabartma yetenegine sahip nadide yemeklerden biri.
(bkz: chicken translate) *
bronza doygun hatunlar için de kullanılır.
tavuğun ya derisi ya gerisi sözünü layıkıyla yerine getiren piliç pişirme tekniği.
o deriler kızarınca ...
beykoz da 5,5 tl ye enfes bir kızarmış piliç yiyebilirsiniz mesela.
(bkz: ölmüş piliç)
özellikle aç karnına sokakta yürürken önce kokusunu duyup mideniz kazınmaya başlar, sonra çevrildikleri vitrine kocaman kocaman bakarsınız. nitekim müthiş bir lezzettir. bir de yanına pilav oh.
gece halısaha dönüşü bütün takımı doyuran lezzettir kendisi*
takımın başarısını buna borçluyuz.
derisi iyi kızarmışsa fazlasıyla leziz olan yiyecek.

ayrıca yazısını nerede görsem, "kızarmış piç" şeklinde okurum. farkettiğim an önce gülesim gelir, sonra birden utanırım. sonra da durmadan, arka arkaya, hızlı hızlı o kelimeyi tekrar ederim. gıcık olurum ama bunu durduramam.

(bkz: bu da böyle bir manyaklığımdı)

görsel
hayatta görebileceğniz yarım vajinanın buluncağı yegane yer.

(bkz: yarım piliç)
(bkz: eda taşpınar) şaka lan şaka bunda piliçlik hal mi kalmış.
beş parmağı yiye yiye kıpkırmızı olan popo bölgesine sahip kızdır.
utanmış seksi kızdır.
http://tinyurl.com/cmptbet
çıtır taze hatunların abazanlar adındaki ismi.
kömür ateşinde kızarmış olanı daha lezzetlidir.
not: çatal bıçak kullanmadan yiyiniz !
görsel
Lokantaların camekanından gözüktüğünde can çektirebilir.
Anneannem yaşa bağlı unutkanlık nedeniyle fazla yemek yapamadığı için yemeklerini genellikle annem gönderir, bazen de babam lokantadan kızarmış piliç alır götürür pilavla birlikte.
Yalnız turuncu bulgur pilavı ve kızarmış tavuk ikilisine bitiyorum, aşığım.
Kendi tavuk dönerimi kendim yaparımcılık vuku bulduğunda, 1 adet pide ekmeği arasına tiftiklenir, üzerine kimyon tuz karabiber, ketçap mayonez, bazan biraz marul.

Dışarıda ne yediğin belli değil.

Bu arada tüm kızarmış piliç 170 teylecik olmuş.
Bunun bir sosu var of of of!
Şekerim açmayın şöyle başlıklar aşeriyorum.
Çok pahalı.
Günümüzde ateş pahasıdır.
Kızarmış alımlı güzel kadın.
güncel Önemli Başlıklar