bugün

Erkek yurduna kız atmak kadar olmasa gerek.
herhangi bir olağanüstülük taşımayan gerçeklerdir.

sekiz kişilik odalarda bile yaşadım ama hiç hijyen bakımından rahatsız edici ya da iğrenç şeylere şahit olmadım. kadın milletinden soğursunuz böyle iğrenç şöyle leş diyenler nerelerde yaşamış cidden merak ediyorum.
Bir arkadaşım kızların birbirine sandalyeyle saldırdığını anlatmıştı. Bir de genelde iki üç akşamda bir sinir krizi geçiren biri çıkıyormuş, sevgilisinden dolayı falan.
Zaten 1000 tane kızı bir bahçeye toplamak da ne bileyim.

Edit: ahahahss kızların zoruna gitti.
Bi önceki evimin karşısı kız yurduydu.
Duştan yeni çıkan kızlarıda gördüm,bağırtarak osuranlarıda...
Boktan bi hayat işte,dışarı çıkana kadar...
Her köşede muhakkak ağlayan, sevgilisinden ayrıldığı veya kavga ettiği için sinir krizi geçiriyormuş gibi davranan bi kız mevcuttur.
Ailesinin yanında okumayan ya da okuyamayan kızların gerçekleridir.

Evet osururlar, kusarlar da...
Kakaları da kokar, zira pembe s.çmazlar.
Kavgalar olur, kırgınlıklar da...
Sevgilisinden ayrıldığı için salya sümük ağlayan da olur.
Ailesini özleyip, hasta anne ya da babası için endişelenen, gözyaşı dökenler de vardır, için için.
Evet babydolla değil, pijamalarıyla uyurlar, uyurken horlarlar da.
Naylon terlik giyerler, zira banyoda, tuvalette, 15 cm stilettoyla gezilmeyeceğini bilirler, akıllıdırlar.
Jartiyerleri yoktur, çizgili, kelebekli antin kuntin çoraplarıyla arz-ı endam ederler.
Çamaşır yıkarlar, dolap toplarlar, ders çalışırlar, dedikodu yaparlar, laflarlar, çekirdek çitlerler.

Yani bütün gerçekler bunlardır.
Şimdi sakin olun, arkanıza yaslanın!
Level atladınız!
Yıllardır işin içinde olarak,
Hayir yurtta kalan degil,isletenlerden.
Gerçekten, gerçekten iğrençler. Uzun zamandır ortalıkta tabaklar eksikti,iki tane kız yukarı çıkarıp duruyormus. Birikmiş bayaa bi indirdiler 30 taneden fazla tabak.
Aynı kizlarin katında, çöpte yurda ait kirik tabak buldular geçen.
Lan allah belanızı versin babanızın evinde yapadiginiz bokları burda yapıyorsunuz.
Çok pisler. Gündüz gelen temizlikten görevli kadın anlatıyor,odaya temizliğe giriyor yerde yapışmış kullanilmis günlük pedler var.
Birine ben denk geldim kusacaktım.
3 kuruş veriyorlar diye herkesi özel hizmetlisi sanıyorlar.
Sürekli sürekli boktan şeyleri şikayet ediyorlar. Bi tane arıza migrenim var başım ağrıyo diye saat 8 de milletin gotune yapısiyo susun diye. Ama aynı kız ne hikmetse her hafta konsere gidiyor. Kizin migreni bi yurda girince azıtıyor.
Dışarıda gördüğün zaman güzel kız diye düşündüğün kişilerin aslında öyle olmadığını anladığın yerdir kız yurdu. Banyoda yumak olup dile gelecek saçlar mı dersin kirli makyaj malzemelerinin bırakıldığı masayı hiç temizlemeden yemek yemek mi dersin her türlü gerçekler mevcuttur. Başkasının kişisel temizlik ve hijyeni artık umursamaz hale geliyorsun ancak ortak alanlardaki hassasiyetini belirttiğin zaman çirkeflik mi dersin evet asıl gerçekler bunlardır. Hemcinslerimi kötülemek istemiyorum ama iki yıllık yurt tecrübem bana bunları gösterdi. Sorry girls
yurtta kalan kız arkadaş anlatmisti

*birbiriyle banyoya giren kızlar
*dışarda prenses diana gibi gezen kızlar aslında yurtta pislik olduğu
*yemek masalarını temizlemekten aziz oldukları
*afedersiniz pislik adet pedlerini klozete atıp klozetleri tikayan kızlar
*yangın merdivenlerinde bağıra bağıra telde konuşanlar..

oooo neler varmış neler...
Ben üniversite hayatım boyunca sadece 2 ay yurtta kaldım. Yurt sahibi ile sohbetimiz oldu biraz. Evet odamız pisti nispeten ama benden ötürü değildi. Genelde yerde oda arkadaşlarım sigara sardığı için tütün olurdu. Neyse efendim benim kaldığım yıldan sonra kız yurdu oldu bizim yurt. Doktora gittiğimde bizim yurdun sahibiyle karşılaştım. Sohbet ettik biraz. Bir yakınıyor kızlardan bu kadar pislik görmedim ben diye, odaları pislik içinde, egolular, rezalet çıkartıyorlar, seni resmen köle olarak görüyorlar, gram utanmaları yok dedi. Erkeklerin odalarının kızların odalarından çok daha temiz olduklarını ve erkeklerin daha saygılı efendi olduklarını söyledi. Sonraki yılda erkek yurduna çevirdi yurdu zaten.
Bir keresinde cidden erkeklerin daha temiz olduğunu anlamama sebep olmuştu bir kız yurdu. Neden girdin diye sormayın tabi.
Çok duymuştum Duştan çıkıp kafada havlu ile yemekhaneye inen yüzünden hıyar maskesi ile insanlar olmuş.
Kaldigim yurt ile kiz yurdu yakin mesafede. Paramedik bir abinin soyledigine gore her sevgilisiyle tartişan dikkat cekmek icin sinir krizi gecirip ambulansi ariyormus. Siren seslerini ben de bazen duyuyordum.

Bu sene kaldigim yurtta gecen sene kizlar kaliyordu sonra yer degişimi oldu yurtlar degisti. Ranzalarin altlarinda, dolaplarda heryerde sacma sapan sekiller vardi.

Edit/ eksileyenler kız yurdunda gereksizce ambulans cagiranlardir.
Her yurtta illahi ilgi cekmeye çalışan bir kaç aptal var. Bunlar sıra şeklinde hergün bir nedenden dolayı bayılıyorlar, sonra ambulanslar falan. Peki ya sonuc; hiçbir şey. her defasında inşallah kızlarda bu sefer bir hastalık cıkar diye dua ediyordum, yazık onlara da..
Mis gibi parfüm kokulu, bakımlı kızların tuvaleti boklu bırakmaları.
Bu sene kız yurdunda kalabilirim bu yüzden entry okuyup korkmak istemiyorum.
kızlardan soğutan gerçeklerdir. bilmemek daha iyi.
kaldığım yurt eskiden kız yurduymuş bu yüzden döşeklerde kan lekesi vardı erkek yurduna çevrilme nedeni ise lezbiyen ilişkiler yaşanıyormuş.
karma yurtta kaldığımda gozlemleyebildigim kötü yerlerdir. medeniyet olarak biz erkeklerin çok gerisinde kaldikları bellidir. gece kız yurtlarının önünden geçmek istemez her gectigimde o kötü sözlere maruz kalırdım.
lezbiyen ilişkilerin döndüğü yurtmuş. yalan söylüyorsam şerefsizim. bir kız itiraf etmişti bana.
Sevgilisi olanların bu yurtlarda sadece ismi vardır. Genelde uğramazlar yurda.