bugün

kızlar bir araya geldiklerinde,isterse dün görüşmüş olsunlar,her zaman birbirlerine anlatacakları şeyler vardır.toplantılar genelde ya bir arkadaşlarının evinde ya da hit şarkılar çalan bir cafede gerçekleştirilir.konuşulan konular ise hep aynıdır:
-kim,kiminle,ne zaman,nerede,niçin,ne yapmış,kim görmüş,ne demiş oyununun sözlü versiyonu.
-en son hangi ünlü kişi neresinden estetik olmuş konusu.
-kimin yeni albümü çıkmış konusu,
-bu sene ne modaymış konusu,
-yaz tatili planları,
-rejim tüyoları,
-güzellik sırları,
-erkekleri yerme ve övme,
-bir iki kıskançlık krizi,
-vizyondaki filmler,
-okul hayatına dair şöyle yüzeysel bir iki laf,
-son olarak ta bir sonraki toplantının tarihi,saati ve yeri konuşularak toplantı sona erer.
x: ya y baksana burcu burnunu mu duzeltmis?
y: bana da ole geldi.cirkin sey ne olcak
x: ya bu burcudan hersey beklenir.
y: ne olcak iste kendine guveni yok.estetik ameliyat ben olsam adriana lima ya benzerim.
x: bende angelina jolie ye ...
X: hede hodo
y: hede hodo...
erkekler.
diyet, alışveriş, erkekler, selülit..vs vs..ama en çok dedikodu.
tamamen gereksiz diyaloglardır kadınların meclis dısında faideli bişey dile getirdikleri pek nadir görülmüştür.
(bkz: kız toplantıları)
+sevgilileri çekiştirme
+dedikodu
+moda,indirim günleri,alışveriş:
üstündeki çok hoşmuş nerden aldın?
teşekkür ederim canım.MNG'dan.MNG'da çok süper indirim var kaçırma...

+diyet,yoga,dans,
Sen kilo mu aldın sanki,yüzünden öle anlaşılıyor.
hadi ya ciddimisin.500 gr vermiştim oysa.yarın diyete başlıyorum.bu son cikolatam...

+kaş,bıyık,ağda,epilasyon:
kaşlarım iplik gibi olmuş.kalınlaştırıcam.
ben de pala remzi gibi oldum.yarına randevu alıyım bari.

+adet sancısı
ağrı kesicin var mı?
buscopan olur mu?
ver ver hepsi olur...

+cinsellik
+hamilelik

+yemek tarifi:
kremasi için kaç yumurta koyuyoduk?
2
fırınının derecesi kaç?
150

+temizlik
alışveriş, indirimler, kilo problemleri, erkekler, yetenekler...
siyasetin, dünya gündeminin, tarihsel tartışmaların, edebiyatın genellikle küme dışında kaldığı toplantılardır. gerçi erkeklerde de durum pek farklı sayılmamaktadır.
ceyda' nın cenk' e vermesi...
erkekler tarafından merak edilenn konularrr
olasılıklar var tabi...
erkekler erkekler erkekler
erkeklerin en çok merak ettiği, öğrenemezlerse çatladıkları konulardır.
kız olmadığım için bilmediğim ve sürekli merak edeceğim konular.
(bkz: uludağ sözlük ağda yapıyoruz zirvesi)

digital kameramla katılacağım zirve...
(bkz: kız toplantısı ne ki)
x: haftasonu a ile buluşacağım sen de benimle geleceksin biliyorsun değil mi ?
y: ya neden kızım deli misin çocuk yemez seni ..!
x: olmaz ben tek rahat edemiyorum sen de geleceksin..
y: gelirim ama bir şartla ?
x: bi kere de karşılıksız yap.. şartın ne ?
y: a da arkadaşını getirsin.. zaten bana sözün var birini ayarlayacaksın kendimi çok boş hissediyorum sevgilisiz..
z: ya ben de gelsem de bi arkadaşını daha getirse ?
t: x, sana seni ne kadar çok sevdiğimi söylemiş miydim ?
x: hö..%&^$
tuğçe'nin yeni sevgilisi , ilayda'nın yeni elbisesi , gülçin'in yeni saç boyası , merve'nin yeni ayakkabıları , buse'nin yeni makyaj malzemeleri.
düşünüldüğü gibi boş şeyler ağırlıklı değildir kişilerin seviyesine göre konu da değişmektedir.
her şey. evet, dedikodu olan-olabilecek her şey. o yüzden siz siz olun bir kıza sırrınızı anlatmayın yoksa ertesi gün herkesin kulağına gittiğine şahit olabilirsiniz.

bu söylediğim tüm kızlar için geçerli değil, istisnalar var. *
erkeklerin konuştuğu konular kadar boş değillerdir genelde. gerçi kıza göre değişir, eğer gider de kafası saç boyası ve kıyafet modasından ötesini almayan kızlarla takılırsanız, siz de onlardan birisiniz demektir (erkek olsanız da) ve dolayısıyla boş muhabbetlere maruz kalırsınız. sonra da bütün kızların böyle konuştuğunu zannedecek kadar cahilleşirsiniz.
incir çekirdeğini doldurmayacak şeylerdir aslında; ama erkek muhabbeti ile kıyaslandığında, çekirdeğin dolgunluk oranının biraz daha fazla olşu göze çarpmakta sanırım.
mango > futbol * * *
kendini geliştirmeye,eğitime,düşünme yeteneğine, ilgi alanlarına vb. bağlıdır konuşulan konular. politika, paylaşılmadan belki üstesinden gelinemeyecek sorunlar, aile, planlar, hayaller... hepsi konuşulabilir.Erkekler konusu mu; ya aşık olunan kişi hakkında akıl danışılır ya onunla mutlu olduğu zamanlar anlatılır ya da hiç açılmaz bu konu.O andaki psikolojiye bağlıdır.
kızların hepsi bir değildir. dedikodu yapmayanları kim kiminle nerede ne yapmış umursamayanları da vardır. bütün kızları aynı kefeye koymak büyük bir yanılgıdır...
-diğer kızlar ve onların ne kadar edepsiz kendilerininse ne kadar edepli oldukları
-erkeklerin hepsinin aynı olduğuna dair en az beş farklı hikaye
-saç,baş,kıl,yün
*
rejim,erkekler ve bolca dedikodu.
regl anilari,dedikodu,erkekler...ayhh nee yakisikliymiss zeyneeeeeeeeeep vs. turevleri mevcuttur.