bugün

Evet iplikler pazara.

Kadınlar duymak istediği şeyleri söyleyen erkeklerden etkilenirler. Bu açıdan erkeklerin savaş boyası, kamuflajı niteliğindeki yalanlardır bunlar. Böylece kadın da erkek de senaryosu kendileri tarafından yazılmış bir oyunu oynamaya başlar.

Herhalde en sık söylenen, güzelliğe önem vermem ve benim kadınarla hiç aram olmadı yalanıdır. Aileyle ilişkileri zayıf göstermek de şaşırtıcı biçimde etkili bir yöntem.

Bir de bi hastalık bulup onun üzerinden cool görünme çabası vardır ki kuyruklu yalandır.

Ergenler arasında en popüleri ise ateizm ve şizofreni yalanı..

+ Merhaba kızlar, biz, yani ben ve arkadaşım sadullah, tanrının varlığını çok saçma bulup doğaya ve fenne inanırdık. Bu uğurda ailemizle ters düşüp yalnız yaşama kararı aldık. Sonra da kadınlardan yana hiç şansımız olmadı. Eski sevgililerden biri aldattı, biri salaktı, birisi de bekarete önem veriyordu. O kadar karmasığız ki hiçbir zaman kadınlarla aramız olmadı. Demek ki yeterince zekisine rastgelmedik..
- Ayy çok tatlııı..
--spoiler--
evimi bir kediyle paylaşıyorum.. Çok asil bir hayvan. Ama yalnız.. Benim gibi :(
--spoiler--

Fiks. Bir de köpekli ve papağanlı versiyonu var. Önce kız bi yoklanır tabi.
(bkz: babam zengin)
(bkz: arabam serviste)
(bkz: ilk kez böyle hissediyorum)

siktir laan.
Gözlerin çok güzel ya. (Geçenki de böyle demişti, hadi anam yallah)
(bkz: sadece uyuyacağız)

Not: ilk buluşmada hallediyorum gençler.
Sen çok farklısın, senin gibisini görmedim...
burlaaaa hep benim idi.
başarılı olunması halinde sinemalar da en az gidilen flimleri tercih ettirecek olan iki müride sahip yalanlardır.
hiç bir kız senin yerinde olamaz, sen çok farklısın.

ulan akıl var mantık var onunki de 250 gram, başka kızında 250 gram ne farkı var.

kadınlar her zaman egolarının okşanmasını sever.
Ben yerine göre kıskanan bi erkeğimdir. Ne o öyle ota boka kıskanmakta neymiş. Kızı kandırdıktan sonra bunların hepsi lafta kalır. Kardeşinden bile kıskanırsın yeri gelir.
daha önce hiç sevgilim olmadı.

ulan ama benim en doğru lafım bu nasıl olacak şimdi?
en klasiği "sen çok farklısın"dır. neden? çünkü kadınlar özel olmayı sever. bu noktadan yürürseniz kesin tavlarsınız. sen özelsin, ilk kez böyle hissediyorum, gördüğüm en zeki insansın vs vs. artık köleniz olmaya hazır bir canlı türü oluşur o kadından.

tabi tüm bunlar sadece salak kadınlar için. bol şans.
Yalandan nefret ederim. Her konuda dürüstlükten yanayımdır.

daha ilk gece arkadaşlarla piiz yaparak uyucam şimdi yalanı söylenir efendim.

(bkz: kendimden biliyorum)
neden sürekli aklımdan cıkaramıyorum seni her anımı senle yaşıyorum..
eski sevgili kozu

eski sevgili kozu, adından da anlaşılacağı gibi antik bir yöntemdir. erkek kişisi yeni tanıştığı bir kızın kişisel güven çemberinden geçtikten sonra derhal bu taktiği uygulamaya koyar. geçmişini birkaç teknik kullanarak dramatize eder, eski sevgilisini yahut aslında olmayan şimdiki sevgilisini karalar. bitmekte olan bir ilişkideymiş gibi üzgün, bezgin ve kırılgan olur. bu rolleri yapmayı başarırsa karşısındaki kadın derhal onu kalkanlarının arasına alacaktır. başka bir kadından zulüm görmüş bu erkeği, yaratacağı cennetinde rahat ettirmek için içgüdüleri devreye girer.

burada içgüdülerinin erkeği kollamaktan yana olduğunu düşünebilirsiniz. fakat kadın için önemli olan, başka bir kadından daha iyi olduğunu ispat etmektir. böylece erkeğin bu tuzağına düşer.
yalan söylemeye gerek yoktur. zira tavlamaya çalışmamak, en büyük tavlama yöntemidir. (bkz: en iyi savunma saldırıdır) çünkü er insanda bulunan ego sayesinde kızımız 'ulan sınıfın tamamı beni kesiyor, bu davar bana niye bakmıyor' düşüncesinden 'ölüyorum ben o çocuğa, çok karakterli' düşüncesine geçer. zamanı belli olmamakla beraber sabreden alır hocam.
''aslında böyle şeyleri hiç beceremem.''
Çok güzel amuda kalkarım, bi görsen aşık olursun.
kısaca kişiliğini yansıtmayan yalanlardır. kendini aksi yönde tanıttığın söylemlerdir. kendini statü bakımından yüksek göstermek, iyi bir işte çalıştığını söylemek veya çok iyi bir okulda okuduğunu/mezun olduğunu söylemek bu yalanlara örnek verilebilir.
ilgili ve ilgisiz taktiği

bu taktik, ortamda henüz görülmüş kızlar üzerinde bile etkili bir taktiktir. ortamda hoşlanılan kızı hayvanlamasına keserek başlanır. keserken yakalanmak işin püf noktasıdır. ancak kızın ilgisi çeklidikten sonra ona bir daha hiç bakılmaz. bakılsa bile, yakalanılmamaya dikkat edilmeli. böylece kızımız, ilgi çektiğini düşünür. daha sonra da bu ilgiyi kaybettiğini görür ve tekrar kazanmak için içgüdüleri devreye girer. hiç tanımadığı bu erkeğin anlık ilgisine bile muhtaçtır egosu. vurucu kısım ise kızımız ilgi çekmeye çalışırken hoş bir tebessümle ya da şaşırtıcı bir hamleyle onunla iletişime geçmektir. kız tamam. afiyet olsun.

süregelen ilişkilerde ise ilişkinin bekası için çiftler tarafından kullanılır. bu kısmı oldukça bilindik. açmaya gerek yok.
- daha önce senin gibi bir kız tanımadım
- ilk defa bir kız hakkında duygularım bu kadar yoğun
- yanındayken zaman duruyor
- senden kolay kolay vazgeçemem vs...
eğer yukarıdaki cümleleri kullanıyorsa anlayın ki er kişi hayatınızı kaydıracak, sizi gözyaşları içinde bırakacak ve bunları yaparken zerre sizi siklemeyecektir; kızlar acımayın, inanmayın.
gözlerin çok güzel. ama güzel olsada yalan gibi tepki gösteriliyor bu ayrı muamma.
görsel