bugün

kız olmasam napıcaksın şeklinde cevap verilmesi muhtemel cümle
"yoksa var ya amuğa gorum" diye devam eden cümle.
erkek olsa bile zaten bişey yapamayacak adamcağızın erkekliği boka sürdürmeme cümleciğidir
ezik erkek cümlesi...
(bkz: ek$iden birebir araklanan entryler)
"kadın olsan her şey daha farklı olurdu." diye devam edecek cümle.ayrıca başka bir bakış açısıyla karşıdaki kızın ölü olduğunu gören insan sarf edebilir bu tümceyi.
travestiye yanlışlıkla 'lan ahmettt' diyen ve sonra travestinin üzerine elinde kasatura ile yürümesi sonucunda adamın kendini kurtarmak için haykırdığı gurur okşama cümlesi.
bekaretin yitirilmemesi için erkişinin yaptığı eylemi dillendirmesidir.yine de ufak tefek oyunlar uygulanabilir...
(bkz: back door)
süper bir argüman geliştiren homo habilisdir. rahat bırakırsanız ateşi de bulur yazıyı da
''kız olmana rağmen beni dövebilme ihtimalinde yok değil hani. beni dövmen durumunda karizma biter, bütün hayatımı robinson crusoe gibi ıssız bir adada geçirmek zorunda kalırım'' ın kısaltılmış hali.
kendini birşey sanıp yerli yersiz konuşan gereksiz kızlara sinirlenildiğinde içinden söylenen ilk söz.
- kiz oldugun icin bir sey yapmiyorum
- ee iyi o zaman rahat durda , bir iki çakıyım
karşında kim olursa olsun hiçbirşey yapamayacak kişinin zikrettiği cümle
yapacak tek seyı vurmak, tokatlamak, dovmek olabılitesı muhtemel arkadasların, karsısındakı kızın soyledıgı muhtemelen dogru seylerı kaldıramadıgı anda soyledıgı sacma cumledır.

tabıı kız burada erkegı gercek anlamda da delırtmıs olabılır, o zaman aynı ortamda bulunmaları sakıncalı olacagı ıcın erkegın cekıp gıtmesı ya da kızın erkegın yanından usul usul suzulmesı gerekır..
bişeyden kasıt sadece dövmektir,kızlara el kalkmaz mantığıyla hareket eden kişinin kıza vurmamak için kendini zor tuttuğu anda söylediği sözdür
klasik eziklik sendromu.
bekaretine saygı duyuyorum.ama kadın olursan her şey değişir.
çoğu delikanlının dilinden düşmeyen laf. Hoş erkek olsa da birşey yapamayabiliyor
-dua et kızsın şekli de mevcut olan cümle. 'erkek olsam napıcaktın' diye cevap verilmesi muhtemel cümle. sinirlenince ve laf bulamadıklarında sanki çok mühim iş yapıyolarmış gibi söylerler.
(bkz: kız olmasan var ya yaglı kazıga oturturum senı)
doğru sozdur... yalnız sozun anlamı "kız olduğun için sana acıyorum" değil, "kızsın sen. dengesizsin nolur nolmaz uzak duruyorum" dur.. lakin erkekle kavga etsen ya döversin ya da bir yumruk yersin iki gun sonra geçer. ama kız öylemidir?! tabiki değildir.. kız pistir. kız insafsızdır. kız acımasızdır.. efendum bu insanlar yuzunuzu gozunuzu tırmalamaktan, saçınızı başınızı yolmaktan hiç çerkinmezler.. hayatınız boyunca yüzünüzde bir çizikle dolaşmanıza neden olabilirler.. kızlarla kavgadan kaçılması gereklidir.ç her erkek bunu bilir..
ağır abinin, kendisine küfreden ya da tokat atan kıza uyarısıdır. sopranos adlı dizide duyulmayandır. * *
(bkz: dua et kizsin)
''erkekte olsan sana dokunmayı dötüm yemiyo'' cümlesini rezil olmadan sarf etmektir.
kendini imparator neron, büyük iskender yahut zalim timur sanan erkeğimsinin sarf ettiği sözde tehdit beyannatı. ***