bugün

Erzurum ve çevresinde(tüm ülkemizde olduğu gibi)işgal zamanı yapılan zulümleri bilmeyenimiz yoktur.(Hamile kadınların karınlarının yarıldığı tecavüzün alıp başını gittiği şu anda ırak ta olan durumdan kat kat fazla bir durum düşünün.)Erzurumda genç kızlar evlerinde,kapı arkalarında insan dışkısı saklarlarmış ermeni askerler gelince yüzlerine sürer onların kendilerine dokunmasına kötü görünerek bu şekilde mani olurlarmış.
Eğer namus denen şey incecik bir zarda değilse demek ki bu insanlar bunca zulümü boşuna çekmiş,kendi kafalarında yaşasın ben kafamda namusluyum diyebilirlermiş,iyi ki de dememişler,namuslarını savunmuşlar.
Ama gençliğe bakarsak boşuna yapmışlar boşuna...*
- cok mutluyum bugun. beylerr herkese benden pizza!
+ abi kahvede ne pizzasi!
- kiz kardesim bakire degil artik.
+ hmm. Cay soyle istersen.
- o da olur.
+ ama bugun caylari sen koy abi.
- peki tatlim.
güzel bir olaydır. iyi karşılanırsa abi kardeş arasında ultra bir bağ oluşturur. kötü karşılanırsa da lazımdır iyidir öğrensin ve kabullensin yarın bir gün kızını muayneye götürmeye bilmem neye kalkışmasın o abi gerekirse kavga edelim birbirimize girelim ama alışsın kabullensindir.

kız kardeş in bakire olmadığını abiye söylemesi gibi bir varsayımda bulundum zira kime söylediği belli değil. *
ağabeyinin/ablasının hayvan öküzü olduğuna işarettir.

düğününe de mi gitmedin abicim?
görüldüğü gibi insanların üzerine farklı açılardan bakıp aslında kızkardeşi çok önemsediğini söylerken normal birisinden çok daha acımasız ve anlayışsız davrandığını anlattığı ve bunu görmeyerek içi rahat mutlu olduğu konu.

tamam sen böyle birşey olursa gidip kızkardeşini vurabilirsin üstüne sevgilisini de üstüne ailesini üstüne sülalesini de bu senin kişisel seçimindir ve kızkardeşini destekleyebilen ve seven bir abininki de kendi seçimidir. ama önce bir kendine sor bakayım arkadaşım, inandığını düşündüğün birtakım değerler için o çok sevdiğin kızkardeşine yaptığı bu iş veya sana göre hata yüzünden daha kötü hissettirmek, hayatı zindan etmek, karşılığını ödetmekle mi onu seversin, korursun veyahut da belki o bu konuda pişman hissediyorken yanında olarak, onu rahatlatarak mı? düşündüğünüz ve inandığınız değer ve fikirleri bir an bırakıp düşünmenizi rica ediyorum ve dikkat çekiyorum, o senin kardeşin! yok o cici bu kaka bunu yaptın sen bittin yaşama diyebilmek midir insanlık? bu mudur sevgi? bu mu sizin kardeşlik anlayışınız? eğer harbiden buna içiniz rahat 'evet' diyebiliyorsanız diyecek söz bitmiştir orada. fakat sonuçta olmuş birşeyden en az zararla çıkmak ve kardeşini de çıkarmak değil mi önemli olan? bakireliğe toplumumuzun bakışı konusuna hiç girmiyorum dikkat ederseniz yoksa daha çok uzar fakat böyle birşey diyebilen bir insana soruyorum, kendince bir değere ve bir inanca sahip olduğunu düşünüyorsun da, insanların huzurunu mutluluğunu istiyorsun da konu kardeşine ve böyle bir mevzuya gelince o inandığın değerler için, huzur(?!) için kendi kardeşin konusunda bu kadar acımasız nasıl olabiliyorsun? hayır bir yere satıp yaşayabiliyorsan duygularını böylesine söyle biz de yapabilelim bari? insanlık denen şeyi yokediyorsunuz insanların huzuru adına, huzurunu sağladığını söylediğiniz, zamanı gelince deli gibi savunduğunuz düşünceler adına sonra da geçip bu günah, bunu yapamaz o yasak bu yasak nasıl diyorsunuz? hem ayrıca hadi kendi kardeşine ne yapıyorsan yap da milletin düşüncesine bu saygısızlık, bu acımasızlık nedir ki? bu nasıl bir insanlık anlayışıdır söyler misiniz?

herkesin kalbi de fikri de inancı da kendisinedir. mantıksızlaşmaya, insanlık dışına çıkmaya uğraşmayın da saygı duymaya çalışın biraz, sadece biraz, parmaklarınıza hakim olabilecek kadar. yapamayacak kadar acizseniz ve kilitlenmişse bazı şeyler yüzünden parmaklarınız, daha birşey demiyorum. allah kurtarsın.
halen bu tür konuları konuşmayı tabu olarak gören insanların **çoğunlukta olduğunu görmekten daha çok normal bir durumdur.

ayrıca kız kardeşin yaşı uygun, ilişkiye girdiği kişi de iyi biri olarak biliniyor ise sevindirici olabilecek durumdur.
kız kardeşin, bakireliğini kaybettiğini anlatmasının modernliğin bir gereğiymiş gibi anlatıldığı hikaye. biz buna normalde godoşluk diyorduk, ismi değişmiş modernlik olmuş hayırlısı olsun...
yahu bu fransızlar ne geri kafalı insanlar ! onlar konuşmuyorlar aile içinde bu tarz şeyleri... halbuki bu modernliktir ! bu normal bir şeydir ! hatta bu örnek bir davranıştır !

bir de bizi istemiyorlar avrupa birliğine. peeeeeeeh !

tanım : modernliktir. (bkz: smiley was here)
(bkz: kız kardeş in bakire olmadığını söylemesi out)
özellikle abi ya da babaya itiraf edildiğinde bizim toplumumuzda cinayet sebebidir...
-abi ben bakire değilim...
+tabi olmucan manyak, evlendin.
kız kardeş dediğin 25 i aşmışsa, abinin saygılı olması gereken durum. hayır tabii ki "25 i geçen her kız bekaretini bozdurmalı, bozduramıyorsa kendi halletmelidir" diye çıkmıyoruz ortaya. lakin 24, 25 i aşmış, büyük ihtimalle üniversite bitirmiş, kişiliği oturmaya başlamış, haklı olarak cinsel dürtülere sahip bir bayana, bu konuda hala baskı kurmak zalimliktir.

ha ayrıyetten, gereksiz bir olaydır;
madem artık bakire değilsin güzel kızım, ne diye söylersin abine babana amcaya vs? ne gerek var ifşa etmeye. kendi hayatını yaşasana sen. hulasa, gereksiz bir olaydır.
olmamasi normalde, bunu gelip sölemesi nedensiz olur.
-abi ben sevgilime verdim.
+olsun gel sana fifa öğreteyim.
-bekaret gitti anlayacağın.
+aha aut.
-bazen tantrik yapıyoruz.
+ronaldinyo senin ağzına zıçam. öyle vurulur mu o topa?
-hatta arkadaşları da geliyo grup takılıyoruz.
+olsun gel biz kahvaltı yapalım.
-tabi mide geniş olunca acıkıyo insan.
türk kültürü ve islamiyet te bekaret kavramı ile ilgisi olan olaydır.
-abi ben bakire değilim
-dıkşın
dış ses: head shot

(bkz: kız kardeşi olmayan erkek tepkisi)

(bkz: bekara karı boşamak kolay)
üç gündür içimizi bayan konudur kendileri. biri duysun sesimizi artık yeter diyoruz!
burada birşeyi açıklığa kazandırıp hem kamu vicdanını rahatlatmak hem de bütün bu güft ü gu ya bir son vermek istiyorum.
evet itiraf ediyorum söz konusu kızı miken bendim (bkz: ishakmete)
+ abi ben bakire değilim*
- hadi ya ben de değilim*
* ee ben de değilim*
++ ben zaten hiç bakire olmadım ki teyze.*

buysa modernlik, nickimi caveman olarak değiştirmek istiyorum.
böyle özel bir konuyu internette duyurmak ne kadar yanlışsa bunu okuyanların vay miğdesi geniş vay godoş diye nitelendirmeside o kadar yanlıştır. insanın kendi kızına, kız kardeşine, evleneceği kişiye konduramadığı şeyleri okuyunca sinirlenmesinden kaynaklanan şeyler bunlar. yada evet herkes sütten çıkma ak kaşık evet herkes böyle avutsun kendini ve bunu yaparken acısın haline..
muhtemelen bir daha sözlüğün samimiyetine güvenerek hassas konulara değinmeyecek yazarın açtığı başlıktır. kendisi insan duygularına öncelik tanırken, vücudun bir bölgesine böylesine odaklı insanların barındığını unutmuştur. evet o bu hatayı etmişse, vakit sizindir. her türlü erkek muhabbetini çevirin. çünkü kız kardeşi vücudunda söz sahibi olup bunu abisiyle paylaşınca namussuz olmakta; siz, size bu durumu açmış adamın bacısına hakaret yağdırırken namuslu olmaktasınız. aferin. devam.
söylenen kişiye bağlı olarak değişik tepkilerle karşılaşılır. bunu buraya yazacak kadar modern bir insansa abin; pozisyonu bile anlatabilirsin "abi bir soktu ohhh, 24cm var elemanınki". işin daha ilginci konu dramatize edilince kendi başına gelse bıçağa sarılacak arkadaşlar da bunu artı oya boğar.

kız kardeşin bakireliğini kocası dışında birine vermesi türk töresinde namusuzluktur, dinen haramdır. bunu abiye söylemek cesarettir. abinin pizza ısmarlaması yanlıştır zira çiftleşmenin üstüne adana kebabı daha iyi olur. evet önemli olan zar değildir, önemli olan kardeşin bir erkekle çiftleşmesidir. kötü yola düşürürler, kameraya çekip dağıtırlar, sağda solda kötü kadın diye adını çıkarırlar diye düşünme? gel buraya ben çok modernim diye hava at.
ilişkinin baştan beri yanlış olduğu aşikardır. lan delikanlı adamın kardeşi fifa oynayan herifle gezer mi olm... hem fifa mı kaldı bu devirde pes artık.
insanlara niye bu kadar battığının anlaşılamadığı söylem.

bazıları bu sözlükte sabaha kadar küfürler ediyor, bazıları dine, atatürk'e sataşıyor, bazen pkk'yı alenen destekleyenler dahi çıkıyor da bu mu suç oluyor anlamıyorum.

moderasyon adama yazarlık sıfatını vermiş, istediği gibi özelini anlatır, senin özelini anlatmıyor ya?

bana göre şu sözlüğe kazandırılmış en iyi entrylerden biridir, kurguysa da en iyi kurgulardan biridir.

sözlükte 15 yaşındaki kızların zaafları peşinde koşanların ise bir anda namus bekçisi kesilmeleri gözlerimi yaşartmıştır ayrıca.

kimse bu entryi kimseye zorla okutmuyor, seni ilgilendirmediğini düşünüyorsan entry girmezsin, beğenmezse isen - butonu her zamanki yerinde. günde yüzlerce entry giriliyor ve pek çoğu seni ilgilendirmiyor, ne yapıyorsun? görmezden geliyorsun. madem başkasının özeline meraklı değilsin. okuma! bu kadar zor bir şey değil.

bazısı da çıkmış türk gelenek göreneklerinden tutmuş da dine kadar doğru yolu göstermiş. hepsine teşekkür ediyoruz.

velhasıl adam kardeşini mi satıyor ulan? 18 yaşını geçmiş bir bireyin bedenine sen kimsin ki müdahale edeceksin abisi dahi olsan? yanlış veya doğru bir şeyler yaşanmış ve kız bunu abisine anlatmış. ne yapsın öldürsün mü?

öldürünce bir yanlış mı temizleniyor?

bunun modernlik ile avrupalılık ile ne alakası var ? hiç birimiz din dışı cinsellik yaşamayalım 14 yaşında evlenelim?

olur.

kimsenin günahına, sevabına karışamazsınız. senin kitabın da böyle der, devletin yasaları da sosyal hayatın getirileri de gelenek ve göreneklerin de!
öyle küplere falan binmeye hacet yoktur. hayatın düzeni böyledir. bugün bana yarın sana. siz elalemin kızını çıtır çıtır yerken sesiniz çıkmaz, e biride sizinkini yemiş ne var bunda ödeştiniz.