bugün

üstüne bir de kaşar rendeleyince tadından yenmeyen kolestrol kaynağı leziz ve pratik yemek.
eğer bir tabldotçuda yiyorsanız kıymalıdan çok soğanlı yumurta görünümündeki leziz besin maddesi.
sucuklu yumurta'nın popüler bir film yıldızı olduğu dünyamızda kıymalı yumurta (üstüne bol acı/pul biber opsiyonel) her zaman naif bir halk ozanı kimliğini koruyacaktır. sucuklu yumurta genelde pazar kahvaltılarının vazgeçilmeziyken kıymalı yumurta gece gece midesi kazınan insanların "ne yapalım lan ben çok acıktım" sorusuna "3 yumurta, biraz da kıyma var buzlukta" cevap alınca aklında yanan ampuldür. candır.
her sabaha neşe katabilen über detay.

not: canı çeken küfür etmesin. öptüm...
zengin kız fakir oğlan ilişkisine benzer.

yada tam tersi.
ekmeği bana bana yiyeceğin müthiş lezzet.
üstüne pul biber atılarak afiyetle yenilmesi gereken yiyecek. yanında taze ekmekte oldu mu tadından yenmez.
güzel yapıldığı takdirde geceleyin yenilebilecek en sağlam yiyeceklerden. yumurta kalıp gibi kalmayacak kıymaların üstünde, dağılacak böyle. acı olacak biraz da, şöyle bir de taze ekmek varsa nirvanaya ulaştırır.
dünyanın en güzel yiyeceklerinden biridir. taze ekmek ve kola bu yemeğin ekürileridir. bol soğanlısı ve domateslisi makbuldür.
koladan ziyade çayla harika gidecek nezzetli pratik yemek.
Öğrenci evinde vazgeçirmezlerden tabki kıymasızz.
pazar sabahı böyle sıcak çay maaile keyifle yenen kahvaltı.
evde yemek olmadığında hızır gibi yetişen ikili.
dünyanın en basit yemekleri sırasında haşlanmış yumurtadan sonra iki numara filandır herhalde.
*
yoğurt ile indirilen sofistike gıda.
kıymalı yumurta hazırlanırken çok yavaş pişirilmesi gerekir. Usul usul acele etmeden. Ocağın altı ne kadar kısıksa o kadar lezzetli olur. Yağsız kıyma kullanmak, soğanları tuzlu suda bekletmek, yumurtaları dağıtmadan sarısı ve beyazı bir arada tavada pişirmek gerekir.
Karabiber ve kimyon az kullanılmalıdır.
üzerine atılan pul biberle bana bana yenilesi her daim gideri olan yemek türü.
soğan katılmadığı sürece parmakları yedirtecek kadar lezzetli bir yemek.
Pratik bir yemektir. Kıyma kaliteliyse Çok da leziz olur.
bir türlü yakıştıramadığım ikili. ben ayrı ayrı yerim arkadaş.
kolesterol üretim merkezi.
inanılmaz güzel bir tadı olan yumurtadır. bebekliğimde yapay mamalar ve sütten sonra ilk yediğim yemekmiş. swh
pratik ve lezzetli yemek. niyet etmeyi unutmayınız.
Geleneksel akşam kahvaltısı yemeğidir.
Yemek yapılmayan Zamanlarda sofra kalabalık gözüksün diye yapılır.
peynirli yumurtaya alternatif olabilecek bir kahvaltı yemeğidir.