bugün

uzun entrylerin saçma olduğunu düşünenlerce ileri sürülmüş düşünce, komplo, görüş.
türklerin fazla kitap okumadığını ve sabırsız olduğunu gösterir.
doğru tespittir en çok oyuda genel olarak kısa entryler alır.
'kitap okumayı da bi bok sanıosn he ' şeklinde çıkışta bulunan milletten beklenen eylemdir.
sözlük mantığı budur zaten. tanım yapmak. destan yazmak değil.
doğrudur 1.entry uzunsa gözün direk daha kısa olan entrylere kayıyor istemsiz olarak.

en azından ben böyle yapıyorum yapanlarda varmış demekki.
(bkz: evet)
entry ile kitabı bir tutmak nasıl bir mantıktır diye merak eden yazarın, akıcı olmayan zorla uzatılmış girileri atlamasıdır.
işi özetleyen entrydir. uzun uzadıya girmek anlamsızdır. zaten okunmazda. istediğiniz kadar eksileyin uzun yazıları okumuyorum.
Kısa entry. (Herkes okuduysa kaldırayım)
Uzun entry giren 10 kişiden 9'unun saçmalamasından olabilir. Tahammül sınırlarını aşıyorlar 15.cümleden sonra. Diyecekleri bir Hebe'yi,Hebele habala hobolo haha hödö hidi hada diye uzatırken...
şimdi efendim bu olayı uzun uzun ele alman gerekirse bla bla bla..

ne yazabilirim, ne okuyabilirim. lakin coşmak falan isterseniz kısa entryler iş görmez.
bu konuyla ilgili söylenecek çok şey var. kafam da bir sürü tespitle dolanıyorum ama yazamıyorum. neden? çünkü uzun entryler okunmuyor.
az cümle ile çok şey anlatabilmiş entrylerdir. uzatıp sapıtmanın anlamı yoktur...
tamamen türklere özgü olan durumdur. okumayı sevmiyoruz sanırım.
okumayı sevmeyen bir milletin sonucudur.
belki yorgunluktan insanlar okumayı göze alamıyordur şu gibi saatler entryleri, belki de kelimelerle arası iyi değildir uzun yazı anlamlı yazı diye düşünülür anlama kafa yormaya da üşenebilir insan bunun gibi insancıl bir sürü sebei var tabii ama uzun uzun yazamıcam yoksa okunmaz.
he.***
güncel Önemli Başlıklar