bugün

Sıkıntılı bir dönem yaşatabilir. Eğer erkek ilerde tutupta ben de baba olmak istiyorum diye veryansın etmeye başlarsa işin sonu boşanmaya kadar varabilir.
Ama erkek kadını harbiden sevmişse ve de "çocuk nedir ya" fikrindeyse sorun çıkmaz.
tek artısı doğum kontrol yöntemlerini uygulamak zorunda kalmamaktır.
günümüz tıp töntemleriyle çocuk sahibi olması mümkün olan adamdır.
doğal yollarla çocuk sahibi olunmayacağının göstergesidir. damat beyin anlayışı evliliğin gidişatını belirler. illede çocuk sahibi olmak isterlerse maddi ölçüler boyutunda tüp bebek yöntemine başvurabilirler o da olmazsa bir yetime aile kazandırabilirler.
erkeğin ömür boyu korunmasına gerek kalmaz, bir kutu durex 17 tl, ayda 2 kutudan hesaplanırsa 34 tl sene de ise 408 tl yapar, aile bütçesi için oldukça iyi bir rakamdır.
uzun bir erkek için sonun başlangıcı olabilir. hiçbişey uymaz birbirine, ite kaka uydurmaya çalışmak da stres yapar. davul bile dengi dengine ayol.
aile planlamasına ihtiyacı olmayan kendinden planlı bir aile kurmaktır.
marul ile iyi gider.
1. Ve 2. Kelime arasına "yapan" kelimesi konursa daha güzel olacak olan başlık.
Olağan bir durumdur. Evlilik her durumda devam eder. Aksi halde bunu gerekçe göstererek ayrılmak isteyen erkek ağır orospu çocuğudur.
(bkz: taşıyıcı anne)
doğum kontrol yöntemleri için zaman ve para harcamak zorunda kalmazsınız.
yaşanmadan nasıl olacağı hakkında fikir bildirilmemesi gereken durumdur. nitekim 20'li yaşlardaki gençlere bunu sorsanız aşk, sevgi, canım, cicim diyebilir. "nolursa olsun onunla evlenirim" diyebilir amma o bunu asla anlayamaz. çünkü 20'li yaşında bir gencin gelişim görevinde üremek yoktur. üremek 20'lerin sonu 30'ların başında ortaya çıkan bir gelişim görevidir. 20'li yaşlar olsa olsa evlenme, ev ve iş kurmanın ön planda olduğu dönemlerdir. bununla birlikte 30 yaşları insan için üretim ve olgunluk çağıdır. bu yaşlarda kişiler ortaya bir şeyler koymak ister. aslında üremek de bunun benzer bir varyantıdır.

20'li yaşlarındaki bir gencin evlilik öncesi böyle bir durumla karşı karşıya kalması durumunda durumu kabullenip "evet bu gerçekten üzücü bir durum. senin gibi ben de korkuyorum. fakat hayatın önümüze neler çıkaracağını nereden bilebiliriz ki" şeklinde düşünmesi bile yaşına göre olgun bir düşünce olacaktır.

bazen hayat böyledir. kötü ihtimalle tıkanır, iyi ihtimalle istediğiniz gibi gider. de gaulle'nin güzel bir sözü vardır: "meseleler halledilmez, onlarla yaşanır"

en iyisi mi bazen meselelerle yaşamak zorunda kalmamızdır.

not: çocuğum yok. yaş 25. 4 ay sonra evleneceğim. benzer bir konu başımdan geçti.
olabilecek birşey Allah kimseye vermesin diyelim.
bir erkek için kabul edilemez bir durumdur. doğum yapamayan bir kadın ne işe yarar ki ?

eğer erkek bunu bile bile evleniyorsa evlendiği kadın adamın başka birinden çocuk yapmasına karışmamalıdır.
Erkekler açısından son derece yanlış bir seçimdir.

Toplum içine çıkamaz insan. Eğer bu durumu bile bile evleniliyorsa kadın erkeğin aldatmasına kesinlikle ses çıkaramaz.

Edit: çocuk doğuramayan kadın eksik hissedemez, zaten eksiktir.
Gelişen tıpla birlikte çocuk sahibi olmak artık eskiye oranla daha muhtemel. En olmadı evlat edinilir yani sonuöta evlenmeye karar verdiğin, ömrünü beraber geçirmek istediğin kişiden sana bir çocuk veremediği için ayrılamak bana göre pek doğru değil çünkü onun elinde olan bir şey değil bu.
Evlat edinilebilir ayrıca seven insan umursamaz bunları.
Çocuk sahibi olmak tabiki de hepimizin hayali fakat sevmek aşık olmak saygı duymak ve maneviyat paylaşmak da çok değerli bir olgu. Bence kadın veya erkek kısır olmuş olmamış bir önemi yok. iki gönül bir olduktan sonra varsın çocuk evlatlık olsun. Mühim olan yuvadaki huzur.
Çocuk sahibi olması zor biri olarak söylüyorum, çirkinsiniz.

Bak milyon ayrı sıfat düşünsem de oturtamadım kafamda. Ruhunuz çirkin.

Bahsettiğiniz "eksiklik" le eğlenebilecek, bu durumu yargılayabilecek kadar çirkin içiniz.

Elimde olmayan bir sebepten birilerinin "eksik" demesine değil, bunu diyebilecek kadar hoyrat olmasına üzülüyorum.

Evet, belki çocuğum olmaz. belki söylediğin gibi kimseyi bu duruma mecbur etmemeli ve asla evlenmemeliyim.

Ama sorun ne biliyor musun?

Sorun sensin!

Tıp gelişiyor, ne bileyim; aşılama, tüp bebek vs. En olmadı belki evlatlık.

Benim "eksikliğime" çözüm olabilme ihtimalim varken bile, senin zihniyetine bir çözüm bulamıyorum.

Içiniz küflenmiş çünkü.

Çürümüş.

Yaşınız otuz olsa dahi, trollük yaparken birilerini üzebileceğinizi düşünemeyecek kadar küçüksünüz!

Yazık!
istediğim şey, inşallah böyle denk gelir.
En güzeli. Doğum kontrol kullanmasına gerek kalmadan her allahın günü içine döl boşalabiliyorsun.
Bir insan bunu eksiklik olarak görüyorsa, kendisini insan olarak sıfatlandıran hiç bir özelliği, tamamlayıcı bir unsuru içerisinde barındıramamış acınası insan modelidir.
Her defasında ama sen de kısırsın diyerek üste çıkmanızı sağlar. Kavga mı ediyorsunuz o haklı mı direk ama sen de kısırsın deyin susacaktır.
Bunu övünülecek bir şey olarak gören kişi zaten evlenmesin. aşık olan kişinin gözü hiçbir şeyi görmez. başkalarına göre eksik gelen bir şey ona ayrıcalık olarak gelir.