bugün

biraz zor bir eylemdir. genellikle hal ve hareketlerinizle belli edersiniz.
kırıldığını anlamayıp anlatmanı bekleyecek kadar öküzse karşındaki boşver geç.
anlatamadım.

aslında anlattım, sanki karşımdaymış gibi döktüm içimi, söyledim birer birer ne varsa. nasıl kırıldığımı, nasıl yaralandığımı. bile bile nasıl yaktın canımı diye sordum onlarca değişik cümleyle. kendi kendime de olsa anlattım hepsini belki içim biraz olsun rahatlar diye.

ama olmadı, rahatlayamadım. yüzüne karşı söylesem de rahatlayamazdım muhtemelen, çünkü o zaten her şeyin farkında olarak, bile bile kırdı her yanımı, anlatsam ne fayda.

başka kimseye de anlatamadım, içimde de Tutamıyorum. ne yapacağımı da bilmiyorum.
Bir duygu durumunu karşı taraftaki insana iletebilme becerisi.
insanın kendi dünyasında çağ kapatıp yeni bir çağ açan olgu.
biri sizi kırıyorsa, kırıldığınızı anlatmaya çalışmayın uzaklaşın ondan. kırmayın ve sizi kırmalarına izin vermeyin.
Boşa uğraşmaktır.
anlayacak olsa kırmazdı ki.
naif adamim aga ben belli oluyor zaten kırıldıgim.
susmak, yeterli.
hüzünlü bir sahnedir. gözler aşağı bakar, ses tonu düşer... küsmüş küçük bir çocuğa dönüşürsünüz. anlatmak lazım ama gönül alabilecek kişilere. herkese gönül koyulmuyor.
Gereksiz ve bir o kadar boş bir harekettir.

Birincisi sizi anlamazlar. ikincisi sizin duygularınıza tercüman olup yardım da edemezler. Saklayın tüm dertlerinizi kalbinize. Atın kilidi de bilinmedik bir köşeye. Eller ne bilir?
Gözlerle anlatmak vardır bir de.
Baba azarında halının desenlerini ezmerlemeyen kaç kişiyiz şunun şurasın da?
Anlaşılamamanızla sonlanır.
Kırıldığınızı anlatmak zorunda kalacağınız kişilerle karşılaştırmasın Allah. Amin.
fahişenin bakire olması gibi birşey. imkansızdır.
Kırıldığınızı kendileri anlamayacak insanlara harcanan zaman kaybıdır. Siz, sizi anlayan insanlara yönelin. Sizi anlatmak zorunda bırakanlara değil.
Anlatamiyorum. Susarim sadece cidden susarim. Zaten karsidaki bunu anlarsa ne ala lakin anlamazsa bir daha ona kırılacak kadar deger vermem bu kadar basit.
Biz kırıldık daha da kırılırız
Ama katil de bilmiyor öldürdüğünü
Hırsız da bilmiyor çaldığını

c.s.
Gerçekten aşırı zor bir durum. Kırılmışsındır, bunu ona anlatmak istiyorsundur fakat onu kırmadan anlatmak istersin. Onu kırmamak için kelimelerini özenle seçmeye, jest ve mimiklerini abartmamaya, ses tonunla sert olmamaya çalışırsın. Tüm bunları sırf karşındakine seni kırdığını onu kırmadan anlatabilmek için. Bazıları için işe yarar fakat bazıları vardır o kadar acımasızdırlar ki... Bırak tüm bunları onu kırmamak için yaptığını anlamayı, kırıldığını bile anlayamazlar.
Kırgınlık belki geçer de hayal kırıklığı en kötüsü...
'kırıldığını, karşındakini kırmadan anlatmaya çalışmak' en zoru olsa gerek.
https://youtu.be/9_P0ZCEH1Bg
06:53 te ibrahim tatlıses abimiz kırıldığını çok güzel anlatıyor örnek alınası
Asla başarılmayacak olaydır . Ne sen anlatabilirsin , ne karşındaki anlar . Şayet anlayabilcek olsa zaten kırmaz .
Boş uğraş .
Dünyanın en zor işidir zannımca. Sen böyle yaptın desen ben öyle bir şey yapmadım sorun sende derler, bunu dedin böyle oldu desen sen yanlış anlamışsın ben öyle demedim derler, ağzıma sctn desen hayır ben scmdm derler velhasıl kırıldığınızla kalırsınız kalbinizden çıt sesi gözyaşlarınızdan pıt sesi gelir.
anlatmak için dinleyen bulmak lazım. insanımız her şeyi bildikleri için dinlemek onlara göre değildir. anlamak istemezler bu yüzden, kaçarlar kimi zaman. kimi zaman da ben yorgun olurum.
güncel Önemli Başlıklar