bugün

Trajikomik ...

Başka bir benzetme mi bulamadınız yav.

görsel

Hakkari'de husumetli iki köyün barışma töreninde konuşan içişleri Bakanı Süleyman Soylu: "Hakkari'yi, Yüksekova'yı, Şemdinli'yi her gün çok gelişmiş görmenin gururunu, mutluluğunu yaşıyorum. Bu topraklarda bir tek terörist kalmayacak. Allah'a yemindir, size de yemindir, namus sözüdür, şeref sözüdür. Kürt kardeşlerimiz bu ülkenin çimentosudur."

https://www.gazeteduvar.c...imentosudur-haber-1505233
inşaat sosyolojisi.

laz müteahhit sorunsalı.
Bir çimentoya benzetmediğiniz kalmıştı. Sürekli bi açıklama peşindesiniz. Bu acıma merhamet duygunuz yokmu Eşit olduğumuzu söylerken bile aşağılıyorsunuz.
Yıllardır kürt kardeşlerimizi bu ülkenin vatandaşı olarak görmeyenlerin garipsediği benzetmedir.

Bu vatan için canını veren kürtleri yok saydılar yıllarca. Kürte zorla her sabah "Türk için canım feda olsun" dedirttiler. Sonra o çocuk büyüdü " Türkiye için canım feda olsun da ben niye Türk için canımı feda edeyim ki" dedi. Kendi vatanında yabancı muamelesi görünce kendine sözde vatan aradı. tuttular sonra onun kolundan dağa çıkarttılar. Dedesi Çanakkale'de bu ülke için türk kardeşleriyle Arap kardeşleriyle omuz omuza savaşmıştı oysaki...

Şimdiyse "Sen yabancısı değilsin bu ülkenin bizzat sahibisin o yüzden yeni bir devlet arayışına girme senin devletin Türkiye cumhuriyetidir" deniyor. Doğru olan yapılıyor.

Süleyman Soylu kral adamdır.

Hee Burada kürt kardeşlerimize ırkçılık yapanların Amerika'daki zenciler için özgürlük istediğini ağlayıp zırladığını görürseniz de şaşırmayın.

"Zencilerimisss için".
Çimento çağdaş bir tabir olur. Tezeğidir fışkısıdır demek doğru olabilir.
Övmüş mü sövmüş mü belli değil ahahahah.
Bu ülke bir makine olsaydı, onlar elektrik kaçağı olurdu.
C35 beton.
yanmış o çimento. tutmaz hiçbir şeyi.

en güzel çözüm tüm güneydoğu kentlerine 2-3 avm açmaktır.
Biz Aleviler gerçek Türklüğün savaşını Sünni Osmanlıya karşı yaptığımız isyanlarla verirken Kürt kardeşlerimiz de bizimle birlikte Sünnilere karşı savaşmıştır. Hiç merak etmeyin güzel kardeşlerim. CHP iktidara gelir gelmez Selehattin Demirtaş hapisten çıkarılacak ve 10'a yakın Kürt Özerk Yönetiminin Yönetimlerinden kendisi sorumlu olacak.
görsel

Tabire bak ya.

Neyse.
Çimento olmadan başınıza yıkılacak eviniz de olmaz ama.

Kürt-türk, herkes insan anacım.

Edit: beni yeteri kadar tecrübesi ve bilgisi olmamakla suçlayıp entrymi saçma göstermeye çalışmanız mi daha komik yoksa insanı kişi kişi değil de içine bilmeden doğduğu bir topluluğa mensup alarak tümüyle yargılamanız mi komik, açıkçası bilemedim.

Irkçılık, insanın kendi türüne yaptığı en büyük kötülüktür arkadaşlar. Bilincinde olalım.