Gülüp geçiyoruz bu yürek burkan, iç acıtan ve dağlayan anlamsız, manasız, acınası hareketler karşısında.
Hayır amacını bir anlasam. Kürtçe ile dalga geçildi: mission completed.

insanları birbirlerinden ayıranın dil değil de saçma salak ideolojiler, tutucu inançlar ve en önemlisi düşük iq olduğunu bilmeyecek kadar sığ beyinlisiniz.
Aynen güzel dalga geçin de vatanı kurtarın. Vatan size emanet ergenuslar.

Sonra da Google translateden çevirdiğiniz ingiliççe sözleri WhatsApp durumlarınıza yazarsınız. *
Çünkü onlar faşist tırrekler.
Hem zavallı hem düşük zekalı olmaktır.
Bir insanın dili kültürü ile dalga geçemez, aşağılama yapamazsınız.

Ama kalkıp "benim bu coğrafya da 5000 yıllık tarihim var" diyerek ortaya çıkanlara tarih de ilk olarak eşitlik ilkesine dayalı kadeş barış anlaşmasının yazılı olduğu kil tableti veya yazının başlangıcı olarak kabul edilen sümer tabletlerini (Mezopotamya) paylaşıp tarihsel Kürt yazıtları demek aşağılama değildir.

Tabi ki bir kültürü bir dili düşünce ideoloji veya inanç savunulurken bilgisi olmadan fikri olmanın yansıması aptalca söylem içinde olana onun anlayacağı şekilde cevap vermek hakaret aşağılama dalga geçmek olarak görülemez.

Böyle yapmadığınız zaman, bu bilgisi olmadan fikri olan cahilin yıkılmaz sorgulanamaz bir dogma içinde ben haklıyım saplantısı içinde; bu sefer size kendi cehaletini empoze ederek ya da kabule zorlayarak sizinle çatışması kazandığı cahil cesaretinin eseri oluyor.

Maraton yarışında sonuncu olup "önüme katıp onları nasıl kovaladım?" diyen böbürlenme ki komik duruma düşmeyin.