bugün

haykırarak söylediğim söz. varsa diyeceğiniz söyleyin. korkmayın tirkolar. evet.
Tamam abi kızma.
Artık 5000 yıldır hangi mağarada yaşadıysanız, dünyaya hiçbir miras bırakmamışsınız, hiçbir toplum ile aranızda net bir dil bağı, soy bağı, belirgin kültür mirası gerçekleşmemiş.
eski fenotip özellikleriniz bile bilinmiyor ulan. Kaç yıllık tarih bu?
Tarlayı komple sen mi içtin derim.
Adem kürt müymüş?
Adam saniye ile yılı karıştırdı beyler.
Bir haykırış.
var...sayalım. sayıyorum amblemimizde 1.2.3...16 yildizimiz var. sende kaç tane? aaa amblemin bile yokmuş ya... hadi şimdi git ağla.

https://tr.m.wikipedia.or...i/Türk_devletleri_listesi
Dikerim senin yıllanmış kürtlüğünü. Olum biz türklerin ırkçılaşmasının sebebisiniz lan. Gün gelecek bu vatanda kürdüm diye dolanan deliksiz göt kalmayacak. It sürüsü.
Yüce kürt kardeşimin sorduğu sorudur.
Yok tabii kardeşim. Ne Haddimize?
Eşek konularına da değinmesini istediğim hewal.
Bes bin mi dedi o .. Ayten dilalti hapimi getir.
Git az ötede sümkür.
keşke olsa diyeceğim durumdur.

kürtlerin 5000 yıllık tarihi, med imparatorluğu fars değil has kürt rerörerö..

keşke azınlık olarak topraklarımızda yunanlar, ermeniler vesaire kalsaydı da biraz tarih kapışsaydık.

sonradan oluşturulmaya çalışılan, yapay ve yalan bir tarih ve kültüre sahip olanlarla zevk vermiyor bu iş.
Maymunlara dayanıyolar tabi.
(bkz: trollenme sevdalilari entry girsin kampanyası)
Bilgiyle belgeyle konuşmak gerekir ben yazarım diyen adama. Lütfen sonuna kadar okuyunuz sabırla. Tarih bilgisi olmadan bir hezeyan cümlesidir bu cümle. Öyleyse biraz bilgi paylaşmakta fayda var. Turklerin Bilinen tarihine bakıldığında, (bakınız bilinen tarih diyorum, bilinmeyen kısmına birazdan değineceğim.) ilk Türk topluluğu iskitler'dir. M.ö. 8.yy ve 3.yy.ları arasında Avrupa'nın doğusunda kırım ile orta Asya'nın tanrı dağları ve fergane vadisi arasında kalan coğrafya'da yaşamışlardır. Hatta m.ö. 6.yy'da hayvancılık ile uğraştıkları bilinir. Merak eden Grek, Asur, Pers ve hatta çin kaynaklarına bakabilir. Yani sadece bilinen kısmıyla 11.000 yıllık tarihe sahiptir. Devamını az çok bir çok yazarımız bilir. Peki bilinen tarihten öncesini hiç merak Edip araştıran oldu mu içinizde. Gökten zembille inmedi herhalde iskitler. Gelelim bilinmeyen kısmına. Kayıp kıta "mu'yu" duyaniniz olmuştur mutlaka. Duymayanlar için kısaca bahsedeyim. Amerika ve Çin arasında kalan bu kıta Avustralya'nin yaklaşık 2 katı büyüklüğünde idi, yaklaşık 14bin yıl önce büyük tufanda battığı bilinmektedir. Çin'deki adalarda bulunan aynı yıllara ait kitabelerde bunu desteklemektedir. Bu bilgilere ulaşan ve araştıran ilk kişi James churchward dır. Ve öne sürdüğü bilgilere 50 yılda 20 ülke gezerek ulaşmıştır. Atatürk'te bu konuyla yakından ilgilenmiştir. 1930 yılında Tahsin mayatepek'i görevlendirmiş bir çok bilgiye ulaşmıştır. Maya, aztek, inca ve orta asya Türklerinin kültür, din ve dil benzerlikleri şaşırtıcıdır. Oyleki orta asya Türkleri mu kıtasından göç etmiş bir kolonidir. Şahsım adına konuyla ilgili okuduğum kitap sayısı 9dur ve en az bu kadar daha kaynağa ulaşmanız mümkündür. Merak eden kitaplara çok rahat ulaşabilir zira birçok kitapçıda mevcut. Yaptımı sana en az 16.000 yıllık bir tarih bakın altını çiziyorum "en az". Gelelim kürt tarihine. M.ö. 625-549 Medler Ortadoğu'da iraniler ile kurulduğu iddia edilen kürt devletidir. Bakınız iddia edilen kurulan değil. M.ö.1.yy adiabene museviligi kabul eden Kürtlerin kurduğu iddia edilen kürt devletidir. Bakınız yine iddia var işin içinde. Yani ortada 5.000 değil 3.000 yıllık bir tarih var ki o da iddiaları gerçek kabul edersek. Sonuç olarak en az 14.000 yıllık tarihi olan bir milletin mensubuyken, bu kadar araştırma yapmış bilgiye ulaşmış bir adam iken ben böyle efelenmiyorsam. Dediğim gibi bu ya bir hezeyandir yada tarih bilmemektir. Bilmeden okumadan, araştırmadan atıp tutmak en iyi ihtimalle cahilliktir bilgisizliktir.

Edit: arzu eden arkadaşlara kaynak isimlerini seve seve gonderirim.
görsel
Yav he he . 5000 sene sonunda ortaya çıkardığınız kültüre ve dışavurum davranışlarına baktığımda net olarak şunu söyleyebilirim ; Bu dünyada boşuna yaşıyorsun götünü kaşıyorsun.
Bu Kürtler in devlet olma sevdası değil mi orta doğunun anasını ağlatan? Sonsuza dek bu hevesle yaşayasınız!!!
Arkadaşlar ben zaten bu rakamı kanıtlarıyla beraber çürüttüm. Biraz uzun ama yukarıdaki yazımı okuyun derim
Kendi kendinize tribe giriyorsunuz.
Sonra neden ayrıştırılıyoruz ötekileştiriliyoruz? E bunu siz kendiniz yapıyorsunuz.
işte böyle yapa yapa otekilestiriyorsunuz kendinizi...
0 tuşu basılı kalmış.
görsel

Sana diyeceğim tek şey bu ahahaha.