bugün

normal bir durumdur. küpeli ya da küpesiz kılınacak diye bir kaide yoktur.
abdest alırken kupe arkasinda kalan deriye dikkat ederek su degdirme eylemini gerceklestirmisse kupesiz abdestli erkegin namazinin kabul olma ihtimali kadar ihtimale sahip olan ve dininin geregini yerine getiren erkektir. candir can.
sınırlı sayıda namaz kılmama rağmen benim de yaptığım eylemdir. abdestimi aldım, sabah namazına gittim ve içeri girdim. buraya kadar her şey normal ama 2 esselam kısmında kafaların hep senin tarafına dönmesine maruz kalıyorsun. 1 sağ 1 sol normali, küpeli görünce hep sol. yanü ana tema olarak küpeli erkek namaz kılabilir ama cemaat buna hazır değil.
çağdaş mümindir, ancak cemaatteki ihtiyar heyetinin gözüne batmıştır birkere..
(bkz: the imam)
hem küpeli olup, hemde namaz kılması, pek rastlanmayan ama olası bir durumdur.
Türbanlı sevişgenle aynı sınıfta değerlendirilebilecek garabettir. Böyle adamlar ve karıları kütüphanede sesli konuşurlar ve bilhassa gürültü yapmak için topuklu ayakkabı giyerler, dumanlandıktan sonra kuran okurlar, bazıları deliği doldurup ticarete atılır ve cemaatçe arkalanır, aşık olurlar ve sezen aksu dinlerler ve ertesi gün ayıldıklarında içkinin zararlarına ilişkin gazele başlarlar bira göbeklerine aldırmaksızın. Bu insanlar dolmakalem alacak olduğunuzda ve açılmayan kutusundan ötürü kalemin kartuşlu mu yoksa dolmalı mı olduğunu sorduğunuz satış elemanı gibi "dolmakalem" diye yanıt verirler. Hani ben mürekkep hokkası elimde sordum ya "gerekiyor mu?" diye. Aklınca beni cahil yerine koyuyor dolmakalem doldurularak kullanılır imasıyla. Ben bu ülkeyi sevmiyorum anlayacağınız.

Eksilenme üzerine devam: Ayrıca türkiye bir kasabalar konfederasyonudur. Köylüler şehirleri istila etmiştir çünkü. Bu orakla çekiç arasında kalıp çükünü seçen ortaçağ papazları kitabı da sizden daha iyi okurlar, yazıyı da sizden daha iyi yazarlar. Ben olsam Dersim'i es geçer elime ne kadar kasabalı geçerse katlederdim ve felaketi baştan önlerdim.
nasıl türban takan ama aykırı davranan bayanları baz alıp tüm türbanlıları yargılama kötüleme hakkına sahip değilsek, küpe takan her erkeğe çeşitli yakıştırmalar yaparak din ile bağlantısını sorgulayamayız. edebine usulüne uygun kılıyorsa Allah kabul etsin demeliyiz.
yadırganmaması gereken durumdur. sonuçta abdestli ise küpeli olması neyi değistirir. erkek küpe takar mı o ayrı bi başlık olur.
küpenin namaza herhangi bir mani teşkil etmemesi hasebiyle gayet normal olan durumdur.
küpe takmanın namaz kılmaya engel olmadığını bilen bir erkektir.
sözlük ortamında bir başlığa konu olmasını hayretle izlediğim, esefle kınadığım, zihniyetini küçümseyici bakışlarla karşıladığım saçma sapan demenin bile iltifat sayılacağı sınıflandırmadır, aynı diger sınıflandırmalar gibi.
küpenin çeşidine ve takılışına bağlıdır. zira kulak delik ise caiz değildir. mıknatıs vasıtasıyla takılmış ise caizdir. yine erkek olmasına rağmen travesti uzun küpelerden taktıysa caiz değildir. normal nokta şeklindeyse caizdir.

(bkz: sen gerçek misin sanal mı)
insanları sınıflandırmanın farklı bir yoludur.
her müslümanın namaz kılması kadar normal bir durumdur.
küpeyle kılmasında bir sakınca yoktur. fakat küpe takmasa daha hoş olacak bir durumdur.
yaw bırakın kıslın da ister küpeyle kılsın ister halhal ile kılsın...
(bkz: insanların görünüşe aldanma saçmalığı)
kılar, gayet doğaldır.
allahin gunah yazacagi eylem. *
namaz kılsa suç kılmasa suç küpeli erkeğin boş inadıdır.
islam dinine mensup küpe takan er kişinin dini vecibelerinden biri olan namaz kılma eylemini yerine getirmesi. ince bıyıklı, nur yüzlü bir erkeğin namaz kılmasından çok da farklı değildir insan gözünde. gerisini bu konuyla alakalı kesin bir ayet bulunmadığından olsa gerek, allah bilir.
insan vücudundaki delik sayısına bağlı olarak namazın farzı azalıp artabilir mi sorusunu akıllara getiren durumdur. başka konu kalmamış gibi akla getire getire bu mu getirilir?
küpeyle namaz kılınır kılınmaz gibi kıyaslamanın olunamacağı bir durumdur. sadece duş alırkan çıkarsa iyi olur deliklere su girmezse yani yıkamazsa boy abdestsiz gezer ve bu durumda küpeli namazı kabul olmamış olur bu kıyaslanabiilir....
Imansiz oldugu icin kildigi namaz batildir. Ayrica top oldugu için lut kavminin ugradigi azaba ugrayacaktir.
size ne denilesi durumdur. allah'ın karşısına nasıl gitmek isterse gider.
güncel Önemli Başlıklar