bugün

Mısırı türk ülkesi sanardım.
ülkeye birgün adalet ve demokrasi geleceğini, benimle bir ülkemin de büyüyeceğini sanırdım. Büyüdükçe anladım ki, o dedikleriM sadece küçük bir yüreğe sığarmış.
herhangi bir yiyecek yere düşünce 10 saniye içinde alırsam mikrop kapmıyacağını sanardım.
ezanı allahın okuduğunu sanmak.
bayern münih' i bayan münih sanar, bununla da yetinmez bayan münih' i almanya kraliçesi sanardım. dolayısı ile bayern münih de kraliçenin takımı oluyor.
televizyonun içinde minik insanlar olduğuna inanırdım. şimdiki teknoloji piçleri öylemi, veletler nerdeyse teker teker devreleri söküp toplayacak hale gelmiş.
Şirinevlerde şirinlerin yaşadığını sanmak. Evet o kadar salakmışım.
Açık dondurmaci amcalarin o dondurmalarin icine küçük çocukları koyup onu bize verdigi.
malum küçükken hergun alacak para olmayinca anne beyaz yalanlara başlıyor.
Helvayı, ölünün yaptığına inanmak ve yıllarca tadına bile bakmayı reddetmek.
kenan evren i adam sanırdım.
cansever'in erkek olduğunu,

ayna grubundaki gözlüklü abinin* kör olduğunu,

renkli gözlü insanların dünyayı farklı renkte gördüklerini,

pikacu'nun fare değil de kedi olduğunu sanıyordum.*
Geceleyin barbie bebeklerin cana gelip beni izledigi ve elbise dolabinin icinde karanlık bir cadi oldugu.
halinin tam ortasina gecip konser verirdim kumanda da mikrofonumdu tabi.. hali kenarlarindaki o daireleri seyircilerim sanirdim. karnim guruldadiginda midemdekilerin kaynadigini zannederdim..
20 yaşına gelindiğinde çok paranın olması.
büyümenin iyi bir şey olduğunu sanardım, ne büyük hataymış..
Bütün canlıların kendi türleri arasında insanlar gibi yaşamları olduğunu düşünürdüm. Teknoloji,hastane vs.
ok(kondom olan) reklamlarını eski bilgisayarlara takılan disket kutusunun reklami sanilmasi.
Ümit Besen'in Nikah Masası şarkısının "sana mutluluklar sözüm kardeşçe" kısmını, "sana mutluluklar sözüm var neşe" diye anlıyor, neşe'yi de ümit abinin sevdiği kız sanıyordum.
Esnerken ağzımı kapatmazsam içime şeytan gireceğini zannederdim.
hep küçük kalacağımı, dünyadan uzaya bir tren yolu olduğunu, büyüklerimin hep yalan söylediklerini ve beni kandırdıklarını sanırdım.
oyuncaklarimin ben bakmadiğim zaman hareket ettigini düşünürdüm. odadan çikip aniden girerdim belki hareket ederken görürüm diye. kendimce çakallik yaptiğmi saniyordum işte o yaşta.
evlenince cocuk yapmak icin sadece beraber uyumanin yeterli oldugunu sanmak.
denizlide deniz oldugunu düsünürdüm.
doğum tarihininde zamanla büyüdüğünü zannederdim.
kredi kartını bedava alışveriş kartı sanırdım.
güncel Önemli Başlıklar