bugün

eminim herkeste cereyan eden korkudur.

annemin " aha şu adam polismiş, silahı varmış yaramazlık yaparsan alıp götürecek seni. " tehtitleri yüzünden 3- 9 yaş arası tam bir kck lı piç gibi düşmandım polislere.

ben büyüdüm, bu sene polisliğe başvurdum, o kck lı piçler büyüyo, hala piç.
"Polis abisi yaramazlık yaparsa döversin değil mi?" cümlesiyle ürperen her çocuğun geçirdiği bir olaydır.
arkasında hep anneler vardır. kuzenimle beni de annelerimiz "yemeğini yemezsen polisi çağırırız" diye korkuturlardı. bir gün yine bunu dediklerinde sokağa polis aracı gelmişti. kuzenle biz yusuf yusuf saklanacaak yer aramıştık. *

güzel günlerdi. düşünsenize bizi içeri atıyorlar falan, millet soruyor "siz neden geldiniz?", cevabımız "içine ekmek doğranmış tarhana yememekten, ühühühü" olurdu herhalde.

velhasıl, türk çocuğunun polis korkusu anneden gelir. *
arkadaşım 4 yaşındaki bir kıza sürekli seni polise şikayet etcem diye takılıyordu. Bugün yine o şakasını yaptı ve telefonuyla polisi arıyoruş gibi yaptı. Kız bisikletle kaçarken kamyon çarptı. . Bunu bir tek be biliyordum. Artık herkes biliyor. . Yapmayın abi böyle şakalar.
bende aksi olan durumdur. küçükken bana: bak polisi çağırırız rahat dur! derlerdi, bende: isterseniz polisin babasını da çağırın derdim.. evet.