bugün

kelimelere yeni anlamlar yüklenmesi gereken durumdur.
x= teyze biliyormusun benim babanem öldü.
y= biliyorum teyzecim çok üzüldüm.
x= benim babanem neden öldü teyze?
y= babanen çok hastalandı canı çok yanmaya başlamıştı canı daha çok yanmasın diye Allah onu yanına aldı.
x= ama niye?
y= Allah babaneni çok seviyordu onun acı çekmesini istemedi.
x= ama onu neden ayırdı bizden? bizi görüyor mu babanem şimdi?
y=( 6 yaşındaki bir çocuğa babanen görüyor demek mi yoksa görmüyor demek mi daha iyi bilemedim ) evet teyzecim bizi görüyor bu yüzden sen çok akıllı uslu bir çocuk ol ki babanen de sevinsin teyzecim.
x= keşke Allah babane mi çok sevmeseydi yanına almazdı belki.
y= bak teyzecim insanlar doğar büyür yaşar ve zamanı gelince yaşlanır. bebekler dünya bir melek olarak gelirler ve anne babalarına Allah ın emaneti olarak verilir. zamanı geince de bebek büyür ve yaşlanır Allah ta emanet ettiği meleği hasta olup acı çekmesin diye yanına alır melek olarak.
x= peki teyzecim anlıyorum şimdi.
y= (yanağa kondurulan bir öpücükle) o halde şimdi sil göz yaşlarını babanen de seni görüp üzülmesin.
x= tamam teyzecim.
dedesi öldüyse eğer:
- senin iki tane deden vardı ya, artık bir taneler.
bebenin intihar girişimiyle sonuçlanabilir.siz siz olnun denemeyin.
-o artık aramızda olmayacak.
-onu bir daha göremeyeceksin.
-bizden çok uzaklara gitti. gibisinden saçma sapan laflarla çocuğun aklında soru işaretleri bırakarak anlatılır genellikle.
simdiki cocuklarin cok citkirildim psikolojilerinin nazik olmasindan dolayi ariza cikarabilecek durum. biz oylemiydik hayat olum falan cok olagan seylerdi. oyle bir tokat yiyince de psikolog psikolog trapilere dolastirilmazdik.
--spoiler--
+sue, öğretmenin bayan brenda'yı hatırlıyo musun ?
-evet.
+öldüüüüü !! bidaha gelmicek, acı çekerek iğrenç bi şekilde öldü, tanrım aynı köpeğin gibi...
-köpeğim mi öldüüüü !!
+buraya gelirken demin arabayla ezdim. senin sevdiğin herkes ölüyor tatlım.
-aaaaaaaaa !!!
+aaaaa aaaaaaaaaaaaa !!!
--spoiler--

(bkz: scary movie 3). gelmişken bide link vereyim.

http://www.youtube.com/watch?v=RZhJE1OSRTQ
güncel Önemli Başlıklar