bugün

müslüman ülkemizin nereye gittiğinin göstergesidir.

facebook nedir, ve türkiyede kullanışı tarzı nasıldır iyice düşünmek lazım. facebook bir bakıma telefon rehberidir, arkadaşlarınla konuşabileceğin mesajlaşacağın, yorumlar yapabileceği bir sanal ortamdır. uzaktan bakınca gayet güzel gözüküyor lakin işin içine girince asıl yanını çözüyorsunuz.

sözü uzatmayı sevmem, bir anne baba çocuğunun kontrolsüzce internet ortamına nasıl serbestçe bırakabiliyor hayret ediyorum. internet çocuk bahçesi değil, şeytanların cirit attığı bir sirktir. çocuğunu sadece geleneksel muhafazakarlıkla yani maço haluk gibi yönetirsen godoş olmaya mahkumsundur. o kızın yakında islamden nefret eden, toplumun ahlakını bozan birer şeytana dönüşecektir. aynı laflarım erkekler içinde geçerlidir. herkes çocuklarına sahip çıksın. onlara sonsuz özgürlükler vermesin. insan nefsinin yapmayacağı pislik yoktur.
1 2 hafta önceydi sanırım facebookta takılırken gözüm tanıyor olabileceğin kişiler kısmındaki kıza takıldı. dedim oha kızın güzelliğine kimmiş lan bu? profil fotoğrafına bir baktım bizim televizyonda gördüğümüz feriha. sonra ismine bir baktım bizim teyzemlerde gördüğümüz 12 yaşındaki küçük kuzenimin ismi. vay lan ne hallere düştük deyip bastım çarpıya. ama ferihanın güzelliğini de tescillemiş olduk tekrardan böylece.
doğmamış bebeğe facebook açan ebeveynleri gördükten sonra şaşırtmayan hadisedir.

doğmamış bebek anahtar kelime. altını çizelim.
öncelikle sokakta oynamak mı var artık? sonra çocuk gelişimi açısından tabi ki sağlıklı bir durum değildir de bence yine de iş öncelikle ebeveynlerde bitiyor.

doğru dürüst yetiştirilemeyen çocuğa facebook açsan n'olur, açmasan n'olur? tabi tam tersi de aynı derecede doğru. neyi ne amaçla kullandığını bilen çocukta pek sıkıntı yapmaz herhalde...
güncel Önemli Başlıklar