bugün

yapılan seçimlerin, başa gelen istemli veya istemsiz olayların sonucunda ortaya çıkan ruh halidir.. bazıları sonradan kötü olur, bazıları da doğuştan kötü ve natural born killer'dır..
masumiyetini yitirmek. insan masumiyetini yitirince bir daha asla temiz olamayacağını ve kirlenmekten başka yol kalmadığını düşünür.
doğuştan değildir. yaşadıkça kötü olmaya başlarsınız.
dünya iyi bir yer değil ki insanlar iyi olsun.
iyiliğin bi şeye yaramadığını, iyilik yaptığınızda değer görmediğinizi, kötülerin el üstünde tutulduğu bu dünyada başka çare yoktur.

önceden kınardım kötü insanları ama anlıyorum şimdi "neden" kötü olduklarını..
kötü olmak, zeka, kültür, hayat standardı gibi özellikler ister. bunlar yoksa, gerçek manada kötü bile olamazsınız.
(bkz: kötü bir insan olduğunu kabullenmek)
beynin çalışma mekanizması ve kalıtımsal olarak genler yoluyla taşınması kötü biri olmakta çok etkilidir. özünde her şeyin farkında olup, vicdanının sesini sonuna kadar dinleyebilme yeteneğine sahip bir insanın, kötülüğün iyilikten daha dürüst olduğunu kabul etmesiyle seçtiği yoldur. iste asıl kötüler, iyi biri olmanın tamamen farkına varıp bunu uygulamayanlardır. asıl kötü kişiler böyle bir yeteneğe sahiptirler.
Masum olmayan yanlız ölmeye mahkum olan insan tibi.
bu dünyada insanı güçlü kılan olgulardan biri.
bir çeşit savunma mekanizmasıdır. kimse kötü olmayı keyfi bir tercih olarak yapmaz. deli deli'den korkar misali. insan ilişkilerinin yüzde 90'ı ego savaşı şeklinde geçiyor. herkes karşı tarafı nasıl ısırabileceğine bakıyor. mutlu olmak yerine kaos'u seviyoruz. huzurlu olmak yerine ego savaştırıyoruz, uzlaşmak yerine üste çıkmaya çalışıyoruz. yani kısacası birbirimizi sevmiyoruz. dolaysıya dört bir yandan saldırı altındasın. bunu arkadaşın yapar, akraban yapar, hatta eşin sevgilin yapar. işte kötü biri olmak burada bir savunma mekanizması oluyor. burada devreye giriyor. sen bu kadar kötülük içinde onlardan bir tık daha kötü olduğunda işte o zaman yaklaşanın eli yanıyor, ısırmak istiyor dişi kırılıyor, boğazında kalıyor. o zaman değerli oluyorsun. çünkü sana diş geçiremeyince korkuyor, saygı duyuyor. maalesef bu böyle. ama şunu da yapmak lazım kötü biri olarak iyiliği gerçekten hakeden insanlara o iyilik fazlasıyla verilmeli. kötülere verilecek olan her prim gerçek iyi insanların bu dünyada haksızlığa uğramalarına yol açacak. o yüzden sen ne kadar kötüysen ben daha kötüyüm, sen ne kadar iyiysen ben o kadar iyiyim..
uzun ilişkiden çıkan erkeğin seçeceği 2 yoldan biridir

ya bu erkek biri tarafından kapılır , henüz o kötü olma aşamasına gelmeden önce bir kadın onu sever ve o da kadını mutlu eder , ya da o adamın bu uzun ilişkinin ardından attığı ilk kurşun da boşa gider , ondan sonra kötü adam olur , yani piç adam

sonra siz de demirin tuncuna erkeğin piçine kaldık diye kıvranırsınız amk kızları sizi , kıymet bilin lan biraz.
Bazı insanlar kötüdür ama iyi bir sebepleri vardır.
aslına bakarsak sadece iyi bir insan olmadığım ortaya çıkıyor. doğada her şeyin bir zıttı var ama iyi değilsen kötüsün işte.

kimseye fiziksel olarak zarar vermiyorum kesinlikle. hayvanları çok severim, çiçeği güzel diye koparsam vicdan yaparım ancak insanlara göre fazla katıyım. sivri dilliyim ve insanları kırıyorum.
ıçimde engel olamadığım bir nefret duygusu var. bazen savaşlarda ölen bebeklere bile uzulmuyorum. sen hiç ağlıyor musun diyen oldu, eski sevgilim taş kalpli ve kotü birisin keşke ilk tanıdığım kişi olarak kalsaydın dedi.

sanırım yalnız öleceğim.
Zor, iyi biriyseniz eğer ama imkansız değil.
aslında bakarsan iyidir iyi olduk ne oldu değersiz olduk kötü olalım değerimiz bilinsin.
birisine rahatlıkla ''orospu çocuğu'' diyebilirim ama ''kötü kalpli bir insan'' demek çok ağır birader. onun günahını sorumluluğunu alıyormuşsun gibime geliyor. belki dışarıdan öyle görünüyordur ama hasta bir çocuğu-annesi vardır ya da gece olunca sokak hayvanlarını besliyordur falan.

biz hep kötülere acıdığımızdan kaybettik zaten.
En çok olmak istedigim şey bu. Gercekten iyi insan olmak gereksiz bir sey. Cok sacma. Valla daha iyi birisi oldugum icin 1 tane faydasini gormedim onun icin kotu birisi olmayi gercekten cok isterim.
Artık böyle, hiçbir şeye merhamet göstermeyeceğim nefret dolu olmak harika hissettiriyor amına koyim..
içinizde yoksa yapamazsınız yapar gibi gozuksenizde vicdaniniz iç sesiniz sizi rahat bırakmaz.
Kime göre neye göre derler ya, aynı mantığa gelen başlık. Göreceli. Mesela size kötü gelen bana sıradan gelebilir veyahut size iyi gelen bana çokta iyi biri gibi gelmeyebilir.

Örnek vermek gerekirse; bir yobaza alkol alan, namaz kılmayan veya işte dinle ilgilenmeyen bir birey kötü bir insan olaraktan gelebilir. Peki ya bir başkasına normal, sıradan geliyorsa. Bu kişi kötü müdür?

insanların iyilik-kötülük görecesine göre değişir.
Ömrü uzatır.
Çileden cikarttilar artik cidden. Az kaldi.
Pek kafanıza takmayın. her insan biraz kötüdür zaten.
kötü sonuçlara katlanmayı gerektirir.
istemli olarak içinde bulunduğum olma eylemi. Lakin tabiki hak hukuk içinde. Otobüste otururken ayakta bekleyen yaşlıları seyretmek çok zevkli.
tü, kaka olmaktır. toplumca hoş karşılanmayan davranışları sergilemektir.